اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

علت خشکی کف پا و راه های درمان آن

علت خشکی کف پا و راه های درمان آن

علت خشکی کف پا و راه های درمان آن

 

*دلایل خشکی کف پا:

خشک بودن پوست، ایستادن‌های طولانی مدت، چاقی، بالا رفتن سن، برخی بیماری‌ها مانند تیروئید و دیابت و قرار گرفتن در معرض هوای سرد است که با یک درمان خانگی ساده حل می شود!

 

علت خشکی کف پا و راه های درمان آن

 

*درمان ترک پا

ترک خوردن پاشنه پا به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. اما جالب است به شما بگویم درمان ترک پا نه هزینه دارد و نه داروی خاصی را می‌طلبد.

 

در واقع درمان‌های خانگی زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند از شر این ترک های سمج خلاص شوید در این مطلب در ایران ناز با ما همراه باشید تا با راه های خانگی برای از بین بردن آن آشنا شوید.

– استفاده از سنگ پا

یکی از رایج‌ترین شیوه‌های درمان ترک پا استفاده از سنگ پاست. ابتدا پای خود را کمی در آب گرم و صابون قرار دهید تا پوست پاشنه نرم شود؛ سپس با استفاده از سنگ پا این ناحیه را بسایید تا سلول‌های مرده از آن جدا شوند.

 

– درمان ترک پا با عسل

عسل یک ماده طبیعی و بسیار موثر برای درمان ترک پاشنه است؛ زیرا پوست را به‌طور طبیعی مرطوب می‌کند. می‌توانید یک فنجان عسل را در یک لگن کوچک آب گرم حل کنید و پاهای خود را در آن قرار دهید.

 

– روغن نارگیل

استفاده از روغن نارگیل یکی دیگر از روش‌های طبیعی برای درمان ترک پااست. قبل از خواب پاها را کاملاً به روغن نارگیل آغشته و جوراب‌های نخی تمیز به پا کنید.

 

– شیر

شاید تعجب کنید اگر بدانید شیر برای لایه‌برداری پوست مفید است و به آن درخشش و طراوت می‌دهد. یک فنجان شیر را به یک لگن کوچک آب گرم اضافه کنید و پاهای خود را به‌مدت ۱۰ دقیقه در آن قرار دهید.

 

– وازلین موثرترین درمان ترک پا

خوشبختانه در خانه اکثر افراد وازلین وجود دارد. بعد از ساییدن پاهایتان، یک لایه ضخیم وازلین را روی ترک‌ها قرار دهید، جوراب‌های تمیزتان را به پا کنید و بخوابید.

 

 -درمان ترک پا با گلیسیرین

گلیسیرین هم یک درمان بسیار خوب برای ترک پاست؛ زیرا خواص مرطوب‌کنندگی دارد. بهترین شیوه استفاده از گلیسیرین این است که آن را با آبلیمو ترکیب کنید و به پاهای خود بمالید، اجازه دهید ۲۰ دقیقه بماند و سپس بشویید.

 

– روغن کنجد

در این روش کافی است ۲ قاشق چای‌خوری روغن کنجد را به یک لگن کوچک آب گرم اضافه کنید و به مدت ۱۰ دقیقه پاهای خود را در آن قرار دهید. اگر ترک‌ها خیلی عمیق است، می‌توانید قبل از گذاشتن پاها در لگن نیز به آن‌ها روغن کنجد بمالید.

 

بعد از درمان کامل ترک پاشنه پا، بهترین کار این است که راه‌های پیش‌گیری از بروز مجدد آن را پیدا کنید. برای مثال مرطوب نگه داشتن پاها، انتخاب کفش مناسب و نوشیدن آب کافی، چند راه خوب برای پیش‌گیری از ترک پاست.