اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات

 

در حالی که برخی گونه ها به سرعت بالا و با واکنش های سریع خود مشهور هستند، گونه های جانوری کند و آرام نیز علاقمندان خاص خود را دارند. کند بودن در دنیای حیوانات می تواند خطرناک باشد.

 

برخلاف حیوانات سریع، حیوانات کند نمی توانند از سرعت خود برای فرار از شکارچیان استفاده کنند. آن ها باید از استتار، بوهای ناخوشایند یا پوشش محافظ به عنوان مکانیزم دفاعی استفاده کنند. با وجود خطرات، حرکت آهسته و داشتن رویکرد آرام به زندگی همیشه هم بد نیست. حیوانات کند نرخ متابولیسم استراحت کمتری دارند و بیشتر عمر می کنند. با ایران ناز همراه باشید

 

1- تنبل ها

 

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات

 

وقتی صحبت از کند بودن می شود، همیشه باید از تنبل ها شروع کنیم. تنبل ها پستاندارانی هستند که زیاد حرکت نمی کنند و اگر هم کنند بسیار آهسته حرکت می کنند. آن ها به دلیل کم تحرکی، توده عضلانی کمی دارند. آن ها تنها 20 درصد از توده عضلانی حیوانات معمولی را دارند. دست ها و پاهای آن ها پنجه های منحنی دارد که به آن ها امکان می دهد معمولا به صورت وارونه از درختان آویزان شوند.

 

آن ها بیشتر عمر خود را در حال خوردن و خوابیدن به صورت آویزان از درختان هستند. تنبل های ماده معمولا در همین حالت بچه دار می شوند. فقدان حرکت در تنبل ها به عنوان یک مکانیزم دفاعی علیه شکارچیان استفاده می شود. آن ها خودشان را در زیستگاه گرمسیریشان استتار می کنند تا شناسایی نشوند. از آن جا که تنبل ها زیاد حرکت نمی کنند، برخی حشرات روی آن ها زندگی می کنند یا حتی جلبک روی موهایشان رشد می کنند.

 

2- لاکپشت غول پیکر

 

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات

 

وقتی در مورد کند بودن حرف می زنیم، اغلب یاد داستان کودکانه خرگوش و لاکپشت میفتیم که حرکت آهسته و پیوسته لاکپشت موجب پیروزی او شد. لاکپشت های غول پیکر با سرعت کمتر از 0.8 کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند. اگرچه آن ها بسیار آهسته حرکت می کنند، اما نسبت به سایر حیوانات عمر طولانی تری دارند.

 

آن ها اغلب بیش از 100 سال عمر می کنند، حتی سن برخی از آن ها به بیش از 200 سال می رسد. لاکپشت غول پیکر معمولا از ابعاد بزرگ و لاک محکم خود برای حفاظت در مقابل شکارچیان استفاده می کند. وقتی یک لاکپشت به سنین بزرگسالی می رسد هیچ شکارچی طبیعی در حیات وحش ندارد. بزرگترین تهدید برای این حیوانات از بین رفتن زیستگاه و رقابت بر سر غذاست.

 

3- ستاره دریایی

 

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات

 

ستاره دریایی یک بی مهره ستاره شکل است که معمولا یک دایره مرکزی و پنج بازو دارد. برخی گونه ها بازوهای بیشتری دارند، اما رایج ترین آن ها پنج بازو است. بیشتر ستاره های دریایی اصلا سریع حرکت نمی کنند و تنها چند سانتی متر در دقیقه حرکت می کنند. ستاره های دریایی از برون استخوان بندی سخت خود به عنوان مکانیزم دفاعی برای حفاظت در برابر شکارچیانی مثل مارها، خرچنگ ها و حتی سایر ستاره های دریایی استفاده می کنند. اگر یک ستاره دریایی بازوی خود را از دست بدهد دوباره آن را بازسازی می کند. آن ها هم به صورت جنسی و هم غیرجنسی تکثیر می شوند.

 

4- حلزون باغی

 

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات

 

حلزون باغی نوعی حلزون خاکی است. حلزون های بالغ صدف سخت مارپیچی دارند. حلزون ها بسیار آهسته و حدود 1.3 سانتیمتر در ثانیه حرکت می کنند. آن ها معمولا مخاطی ترشح می کنند که به آن ها کمک می کند به طرز جالبی حرکت کنند. آن ها می توانند وارونه حرکت کنند و مخاطشان کمک می کند به سطوح بچسبند و و در برابر کشیده شدن مقاومت کنند. علاوه بر پوسته سخت، حلزون ها از مخاطشان برای حفاظت در برابر شکارچیان استفاده می کنند،

 

چون بوی نامطبوع و مزه بدی دارد. علاوه بر این مکانیسم های دفاعی، گاهی حلزون ها خودشان را به مردن می زنند. شکارچیان آن ها شامل پستانداران کوچک، پرندگان، قورباغه ها و لاکپشت ها می شوند. برخی حلزون ها را آفت در نظر می گیرند، چون محصولات کشاورزی و باغ ها را می خورند. برخی هم آن ها را غذاهای خوشمزه می دانند.

 

5 -حلزون

 

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات

 

این نوع حلزون صدف ندارد و در آب یا خشکی زندگی می کند. آن ها هم مثل حلزون های باغی تنها 1.3 سانتیمتر بر ثانیه سرعت دارند. بیشتر آن ها دوست دارند برگ و مواد ارگانیک مشابه را بخورند، اما سایر حلزون های صدف دار و بی صدف را هم شکار می کنند. معمولا شاخک هایی روی سرشان دارند که در انتهای آن ها نقاط چشمی قرار دارد که نور را حس می کند.

 

ایران ناز حلزون ها یک مخاط لزج ترشح می کنند که بدنشان را می پوشاند و به آن ها کمک می کند حرکت کنند و به سطوح بچسبند. این مخاط لغزنده است و باعث می شود شکارچیان نتوانند حلزون ها را بگیرند. هم چنین مزه بدی دارد. آن ها با مصرف قارچ ها و گیاهان نقش مهمی در چرخه مواد مغذی به عنوان تجزیه کننده بازی می کنند.

 

تندترین حیوانات

 

اگر حیوانات هم المپیک خاص خودشان را داشتند،چندین برنده مدال طلای سرعت در آن پیدا می شد.روی زمین چیتا با بدن دراز و باریکش با فاصله ای زیاد از دیگران از خط پایان می گذرد.عضلات قوی بدن او برای دویدن سریع در فواصل کوتاه تجهیز شده اند.

 

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات

 

چیتا می تواند با سرعت حداکثر 112.5 کیلومتر در ساعت بدود.در مقایسه انسان ها بسیار کند هستند.مایکل جانسون رکوددار سریع ترین انسان جهان است با سرعت 37 کیلومتر در ساعت. تازه او تنها 200 متر دوید.حتی دایناسور عظیم الجثه اس مانند تیرانوسوروس رکس می توانست با سرعت 29 کیلومتر در ساعت بدود.

 

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات

 

در هوا، قوش تیزپر(peregrine falcon) مسابقه سرعت را می برد. این پرنده هنگامی که به سوی طعمه شیرجه می رود به سرعت 88.5 تا 434.5 کیلومتر می رسد.

 

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات

 

در آب، ماهی بادبانی (sailfish) در صف اول رقابت است. بدن کم مقاومت آن در برابر آب می تواند به سرعت حداکثر 110 کیلومتر در ساعت دست یابد.

 

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات

 

در سال 2006 شیلا پاتک، زیست شناس از دانشگاه UCLA اعلام کرد فک های مورچه تله-ٱرواره (trap-jaw ant) سریع ترین ضربه شکارگرانه در قلمروی حیوانات را دارد. این مورچه با سرعت فکی برابر 233 کیلومتر در ساعت سریع ترین خورنده دنیا است.

 

عکس های دیدنی از کندترین و سریع ترین حیوانات