اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

فواید آنتی بادی لاما برای مقابله با ویروس کرونا

فواید آنتی بادی لاما برای مقابله با ویروس کرونا

فواید آنتی بادی لاما برای مقابله با ویروس کرونا

 

به گزارش ایران ناز با توجه به تحقیقی که توسط دانشمندان بین‌المللی به تازگی در ژورنال Cell منتشر شد، آنتی بادی خون لاما قادر به جلوگیری و مقابله با ویروس کرونا بود. این یکی از اولین آنتی بادی‌های شناخته شده برای خنثی سازی SARS-CoV-۲ است.

 

فواید آنتی بادی لاما برای مقابله با ویروس کرونا

 

*آنتی بادی بدن انسان در درمان کرونا

براساس تحقیقات انجام شده در ۴ سال پیش بر روی یک لاما ۹ ماهه به نام Winter محققان دریافتند که آنتی بادی موجود خون لاما قادر به خنثی کردن هر دو ویروس SARS-CoV-۱ و MERS-CoV در طی ۶ هفته است.

 

خوشبختانه آنتی بادی‌های Winter که اکنون ۴ سال دارد، قادر به خنثی سازی SARS-CoV-۲ که باعث ایجاد COVID-۱۹ می‌شود نیز بود.

 

این موضوع بسیار تعجب آور است که از آنتی بادی بدن لاما در چنین تحقیقاتی استفاده می‌شود و این اتفاق نخستین بار است. از آنتی بادی‌های این جاندار در درمان بیماری هایی مانند HIV و آنفولانزا استفاده و منجر به درمان‌های موثری شده است.

 

به لطف اندازه کوچک آنتی بادی بدن لاما آنها می‌توانند راحت‌تر با قسمت‌های مختلف ویروس ارتباط برقرار کنند. دانیل رپ می‌گوید: اتصال این آنتی بادی به Spike قادر به جلوگیری از اتصال و ورود به سلول‌های دیگر است که به طور مؤثری ویروس را خنثی می‌کند.

 

به گزارش ایران ناز به نقل از مک للان: در صورت استفاده از آنتی بادی به عنوان واکسن، باید ۱ یا ۲ ماه قبل از عفونت، آنتی بادی به بدن فرد تزریق شود تا بتواند بلافاصله مقاومت در بدن فرد ایجاد کند. همچنین میتوان برای درمان افراد مبتلا و کاهش شدت بیماری از آن استفاده کرد.

 

به گفته یکی از محققین هنوز نیاز به انجام کارهای زیادی است تا استفاده کلینیکی از این آنتی بادی شروع شود. اما اگر این آنتی بادی موثر باشد، Winter مستحق یک مجسمه یادبود است.