اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

فیلم و جزئیات شلیک اشتباهی ناو جماران به ناو کنارک

مجموعه : مجله خبری روز
فیلم و جزئیات شلیک اشتباهی ناو جماران به ناو کنارک

فیلم و جزئیات شلیک اشتباهی ناو جماران به ناو کنارک

 

به گزارش ایران ناز خبر ناگواری مبنی بر شلیک اشتباهی در بندر جاسک و به شهادت رسیدن مردان ارتشی روی ناوچه کنارک بر اثر شلیک ناو جماران در رسانه ها منتشر شد .  شنیده ها حاکی از آن است که طی حادثه ای در آبهای خلیج فارس، ناوچه کنارک ارتش به اشتباه مورد اصابت ناوشکن جماران قرار گرفته و چند نفر از پرسنل آن شهید و مجروح شده اند.

 

در این حادثه 19 تن شهید و 15 نفر نیز مصدوم شدند.

 

فیلم و جزئیات شلیک اشتباهی ناو جماران به ناو کنارک

 

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از بروز حادثه برای یکی از شناورهای سبک منطقه جاسک خبر داد.روابط عمومی منطقه یکم دریایی بندرعباس از بروز حادثه برای یکی از شناورهای سبک این منطقه در محدوده آبهای بندر جاسک خبر داد.

 

 

در این اطلاعیه آمده است: بعدازظهر روز گذشته در حین انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناورهای نیروی دریایی ارتش، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد که تاکنون شهادت یک نفر محرز و تعدادی نیز مجروح شده اند. ابعاد حادثه در دست بررسی دقیق کارشناسان فنی است.

 

مختصات شناور کنارک نیروی دریایی ارتش

 

ناوچه کنارک ارتش ایران

 

شناور کنارک یکی از شناورهای سبک نیروی دریایی ارتش، یکشنبه بعد از ظهر در محدوده آبهای بندر جاسک مورد هدف واقع شد و آسیب دید.

 

▪️ناوچه کنارک با شماره بدنه ۱۴۰۳ از جمله شناورهای پشتیبانی کلاس هندیجان است که پیش از انقلاب و در زمان رژیم پهلوی از کشور هلند خریداری شد.

 

این ناوچه با ۴۷ متر طول، ۸.۵ متر عرض و ۴۴۷ تن وزن و آبخور ۲.۹ متر قابلیت حمل بار و نفرات را دارد.

 

▪️علاوه بر این در زمینه تجهیزات رزمی نیز این کلاس از یک قبضه توپ 20 میلیمتری برخوردار است و همچنین ۴ لانچر موشک کروز ضدکشتی نور نیز برای شلیک علیه اهداف سطحی بر روی آن نصب شده است.

 

قابلیت مین‌ریزی و حمل لانچر پهپاد از دیگر ویژگی‌های این کلاس است که باعث شده از آنها برای ماموریت‌های گشت دریایی و شناسایی نیز استفاده شود.

 

▪️شناور کنارک دیروز بعد از ظهر ودرجریان یک تمرین نظامی مورد اصابت یک موشک قرار گرفت. گفته می شود درجریان این حادثه کنارک پس از انتقال هدف تمرینی به مقصد، بدلیل عدم برخورداری از فاصله مورد مناسب از هدف، مورد اصابت قرار گرفته است.

 

شلیک اشتباهی ناو جماران به ناوچه کنارک

 

بنابر خبرهای غیررسمی، ناو جماران در شلیکی اشتباه ناوچه کنارک را هدف موشک‌های خود قرار داده است و شماری از پرسنل این ناوچه جان‌باخته یا مفقود شده‌اند!

 

نقشه محل حادثه شلیک اشتباهی کروز به شناور کنارک در جریان یک تمرین نظامی در محدوده آبهای ساحلی ایران در خلیج عمان

 

فیلم و جزئیات شلیک اشتباهی ناو جماران به ناو کنارک

 

محمد مهران امینی‌فرد گفت: 15 تن از مجروحین حادثه ناوچه کنارک به بیمارستان امام علی(ع) چابهار منتقل شده اند که حال عمومی آنها خوب گزارش شده است.

 

محمد مهران امینی فرد، رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی ایرانشهر گفت: به دنبال حادثه ای که روز ‌گذشته در آبهای دریای عمان اتفاق افتاد و با آمادگی که در شهرستان چابهار و کنارک انجام شد 10 دستگاه آمبولانس مصدومین را به ‌بیمارستان امام علی(ع) چابهار منتقل کردند.‌

 

وی با بیان اینکه حال تمامی مجروحین مساعد است، افزود: 15 مجروح منتقل شده به بیمارستان از همان آغازین لحظات با توجه به ‌کادر مجرب موجود در بیمارستان تحت مداوا قرار گرفتند.‌

 

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی ایرانشهر ادامه داد: ۲ نفر از مجروحین نیز به صورت سرپایی درمان شدند، در حال حاضر 13 مجروح ‌در اتاق عمل و بخش های مختلف بستری شدند که اکثر حال عمومی خوبی دارند.

 

امینی فرد خاطر نشان کرد: مراحل ‌درمانی مجروحین این حادثه به طور جد از امروز پیگیری می شود.

 

فیلم و جزئیات شلیک اشتباهی ناو جماران به ناو کنارک