قلعه ارواح،جاذبه ترسناک گردشگری در ایرلند

قلعه ارواح،جاذبه ترسناک گردشگری در ایرلند

قلعه ارواح،جاذبه ترسناک گردشگری در ایرلند

 

در سراسر تاریخ، زمینی که این قلعه ترسناک بر روی آن واقع شده، در خون قربانیان، قاتلین خونسرد و شکنجه‌های فراوان غرق بوده است.امروز با ما در ایران ناز همراه باشید تا با یکی از جاذبه های گردشگری ایرلند آشنا شویم.

 

این قلعه ایرلندی، روح‌زده‌ترین مکان در کشور است، زیرا فعالیت‌های عجیب ماورایی در آن رخ می‌دهد و مشاهداتی که بازدیدکنندگان ترسیده را از سخن گفتن بازمی‌دارد.

 

اگرچه بخش‌هایی از قلعه در سال ۱۹۹۲ سوخته است، اما ارواح برای همیشه به مکان مرگ‌شان متصل ماندند. این قلعه برای نمایش ماورایی مشهور و سفر هالووین شبح‌وار مناسب است.

 

قلعه ارواح،جاذبه ترسناک گردشگری در ایرلند

 

*همه چیز درباره تاریخ خون‌آلود قلعه ارواح در ایرلند

باور بر این است که درویدها (کاهن‌های انگلیس و ایرلند و فرانسه باستان) اولین ساکنین این سرزمین بوده‌اند. پس از آن، قلعه لیپ در سال ۱۲۵۰ توسط قبیله بانون در بالای سرزمین آن‌ها ساخته شد.

 

نام اصلی قلعه، لیم اوی باناین (Leim ui Bhanain) است که پس از پریدن دو برادر از قبیله بانون از یک لبه سنگی در مسابقه انتخاب رییس قبیله، انتخاب شد.

 

معنای این نام، جهش بانون‌ها است. ایده این مسابقه این بوده است که هر کسی که زنده ماند، سردسته قبیله خواهد شد. چه پایان مخوفی!

 

در سده ۱۵۰۰، قبیله اوکارول، این سرزمین را تسخیر کردند و تاریخ خونین قلعه لیپ را رقم زدند. این قبیله تشنه خون و قدرت بود، آن‌ها یا قصد کشتن آدم‌های دیگر را داشتند یا زنجیر کردن آن‌ها به زمین. از طریق ازدواج، خانواده داربی در سال ۱۶۵۰، صاحب قلعه شدند، ولی وحشت و ترس در آن مکان تمام نشد.

 

قلعه ارواح،جاذبه ترسناک گردشگری در ایرلند

*کلیسای خونین

داستان‌ها نقل می‌کنند؛ یک برادر از خانواده اوکارول، که همچنین یک کشیش شناخته شده نیز بود، در طول مراسم عشای ربانی، توسط برادر خودش به قتل رسید.

 

روح این کشیش کماکان در این اتاق حضور دارد و چندین بار دیده شده است. افراد در این مکان در طول شب، نوری را می‌بینند که پنجره را روشن کرده است و دیگران صدای پا در اطراف اتاق را می‌شنوند.

 

سیاهچال، یک اتاق مخفی در دیوارهای کلیسا، زمانی دخمه‌ای برای زندانی کردن مردم بوده است. در نهایت، زمانی که این مکان کشف شد، بیشتر از سه ارابه، از آن استخوان خارج کردند.

 

بسیاری از این اسکلت‌ها، متعلق به اعضای دیگر قبایل، چه متحد آن‌ها و چه دشمن آن‌ها بود. گفته می‌شود اوکارول‌ها از دیگر قبایل به عنوان مزدوران استفاده می‌کردند تا از شر دشمنان‌شان خلاص شوند. سپس به عنوان دستمزد، غذای آن‌ها را مسموم می‌کردند یا به سادگی دیگر اعضای قبایل را در خواب می‌کشتند.

 

آن طرف قلعه، خانه قدیمی یک کشیش است، بسیاری از افراد که به آنجا سفر کرده‌اند، روح دیده‌اند یا حضوری را در بیرون ساختمان قدیمی حس کرده‌اند. برخی از افراد حتی مانکی (راهب) با خرقه و دمپایی را در اطراف آنجا دیده‌اند.

 

*چگونه به آنجا برویم؟

برای بازدید از قلعه لیپ، به کولدری، کانتی اوفالی در ایرلند، سفر کنید.چه این افسانه‌های ترسناک درباره این قلعه، صحیح باشد یا خیر، قطعا این قلعه ایرلندی، مقصدی جذاب برای سفر است.