وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

تاثیر اضافه بار بر قیمت بلیط مشهد به تهران

تاثیر اضافه بار بر قیمت بلیط مشهد به تهران

تاثیر اضافه بار بر قیمت بلیط مشهد به تهران

 

اگر تصمیم دارید با هواپیما برای اقامت در هتل در تهران سفر کنید، باید میزان باری که مجاز به حمل آن هستید را بدانید. به‌عنوان مثال، اگر از میزان بار مجاز هر ایرلاین اطلاعی نداشته باشید و بار بیشتری حمل کنید، جریمه خواهید شد. این جریمه که برای هر پرواز داخلی و خارجی متفاوت است، هزینه اضافه بار هواپیما نامیده می‌شود.

 

تاثیر اضافه بار بر قیمت بلیط مشهد به تهران

 

مسافران بسته به کلاسی که انتخاب کرده اند می‌توانند در هر پرواز مقدار مشخصی چمدان ببرند. یعنی اگر پرواز شما اکونومی کلاس است و بلیط مشهد تهران (https://www.alibaba.ir/flights/MHD-THR) تهیه می‌کنید، می‌توانید چمدان کمتری نسبت به کلاس بیزینس یا فرست کلاس ببرید. هرچه کلاس پروازی شما بالاتر باشد، میزان بار اضافی شما بیشتر خواهد بود.

 

هزینه اضافه بار هواپیما چقدر است؟

همان‌طور که گفتیم اگر بیشتر از بار مجاز هواپیما باشد باید مبلغی به نام مازاد بپردازید؛ بنابراین، ابتدا باید میزان بار مجاز برای پرواز خود را بدانید، سپس از قیمت بار اضافی مطلع شوید. عوامل اصلی تعیین کننده میزان مجاز چمدان عبارت‌اند از: پرواز، کلاس پروازی، نوع بلیط مشهد تهران، تعداد بسته، وزن آن و ایرلاین مربوطه بستگی دارد.

 

حداکثر بار مجاز در پروازهای داخلی

در این قسمت به میزان وزن مجاز برای پروازهای داخلی پی خواهیم برد که برای هر ایرلاین متفاوت است. البته ایرلاین‌هایی هستند که پکیج‌های مشابهی دارند. با این حال، برای سهولت در یافتن فرودگاه، حداکثر بار برای پروازهای داخلی را برای همه خطوط هوایی ذکر می‌کنیم.

 

  • هواپیمایی ایران ایر

یکی از محبوب‌ترین ایرلاین‌های کشور ایران ایر است که به اکثر شهرهای محلی پرواز دارد. مقدار مجاز بار هوا در ایران برای بزرگسالان در کلاس اکونومی 20 کیلوگرم و برای بزرگسالان در کلاس تجاری 30 کیلوگرم است. وزن مجاز کودکان در ایران ایر 10 کیلوگرم است.

 

  • هواپیمایی ایران ایر تور

بار مسافر ایران ایر تور برای کلاس اکونومی 20 کیلوگرم و بار برای کودکان زیر 2 سال در تور ایران ایر 10 کیلوگرم است.

 

همچنین ممکن است ویلچری داشته باشید که بتوان آن را با خود ببرید. علاوه بر کلاس اکونومی 20 کیلوگرمی، بار مجاز برای مسافران معلول در تور ایران ایر یک وسیله جابجایی مانند ویلچر با حداکثر وزن 20 کیلوگرم است.

 

  • هواپیمایی ماهان

بار مجاز شرکت هواپیمایی ماهان در کلاس اکونومی 30 کیلوگرم و در کلاس تجاری 40 کیلوگرم خواهد بود. این ایرلاین یکی از معروف‌ترین ایرلاین‌های کشور است و خدمات آن رضایت مسافران را جلب می‌کند. بلیط ماهان را می‌توانید به‌صورت آنلاین از همه نقاط مختلف ایران خریداری کنید.

 

هواپیمایی کیش ایر

 

  • هواپیمایی کیش ایر

در صورت خرید بلیط اکونومی کلاس با کیش ایر، مجاز به حمل 20 کیلوگرم چمدان دستی هستید. حال اگر کلاس پرواز تجاری را مد نظر دارید، بار مجاز کیش ایر 30 کیلوگرم است.

 

  • هواپیمایی زاگرس

در پروازهای زاگرس، مجاز بار در کلاس اکونومی 20 کیلوگرم است و ممکن است برای گرفتن بار بیشتر هزینه اضافی بپردازید. این ایرلاین نیز مانند سایر ایرلاین‌ها حداکثر وزن بار مجاز در کلاس تجاری را 30 کیلوگرم اعلام کرده است.

 

  • هواپیمایی کاسپین

در پروازهای داخلی بار مجاز در کلاس اکونومی کاسپین 20 کیلوگرم است. اگر بلیط هواپیما کاسپین را برای کلاس اکونومی خریداری کرده باشید، اضافه وزن شما 30 کیلوگرم خواهد بود.

 

  • هواپیمایی قشم ایر

وزن مجاز قشم ایر برای کلاس اکونومی 20 کیلوگرم و برای کلاس بیزینس 30 کیلوگرم است. برای حمل بار اضافی می‌توانید هزینه جداگانه‌ای را به‌عنوان هزینه پرواز اضافی پرداخت کنید.

 

  • هواپیمایی آسمان

یکی دیگر از ایرلاین‌های فعال در ایران که در بین بسیاری از مسافران به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین شرکت‌های هواپیمایی شناخته می‌شود، شرکت هواپیمایی آسمان است. شما می‌توانید بلیط هواپیما این ایرلاین را به اکثر نقاط کشور خریداری و پروازی راحت را تجربه کنید. این پرواز دارای 20 کیلوگرم بار اقتصادی و 30 کیلوگرم بار مجاز کلاس پرواز تجاری است.

 

  • هواپیمایی تابان

اضافه وزن شرکت هواپیمایی تابان مانند سایر ایرلاین‌هایی که بحث کردیم منتشر می‌شود. به عبارتی این ایرلاین برای کلاس اکونومی 20 کیلوگرم و برای کلاس بیزینس 30 کیلوگرم ارائه می‌دهد.

 

  • هواپیمایی آتا

وزن این چمدان برای کلاس اقتصادی 20 کیلوگرم و برای کلاس تجاری 30 کیلوگرم است.

 

هزینه اضافه بار پرواز داخلی

پس از معرفی بار مجاز برای هر ایرلاین در پروازهای داخلی، وقت آن است که با هزینه‌های اضافی چمدان پروازهای داخلی آشنا شوید؛ بنابراین اگر وزن چمدان شما در اکونومی بیش از 20 کیلوگرم و در بیزینس 30 کیلوگرم باشد، باید بار اضافه بار پرداخت کنید.

 

به طور کلی، هزینه اضافی پرواز داخلی به‌ازای هر کیلوگرم یا 1٪ از کل هزینه بلیط هواپیما محاسبه می‌شود. به‌عنوان مثال، اگر بار شما 2 کیلوگرم بیش از حد ثبت شده باشد، شما موظف به پرداخت 2٪ از قیمت بلیط خواهید بود؛ بنابراین اضافه شارژ ایران ایر، اضافه شارژ ماهان و سایر ایرلاین‌ها به‌صورت مشابه برای پروازهای داخلی محاسبه می‌شود.

 

قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد چقدر است؟

 

قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد چقدر است؟

عوامل زیادی بر قیمت بلیط تأثیر می‌گذارند و قیمت می‌تواند در هر زمان تغییر کند. طول مسیر، نوع هواپیما، شرکت هواپیمایی، خدمات ارائه شده قبل از پرواز و تعداد پروازها در طول روز از جمله عواملی هستند که قیمت بلیط را تعیین می‌کنند. تقاضا عامل دیگری است که می‌تواند در تعیین قیمت نقش داشته باشد.

 

همچنین در روزهای خاصی مانند عید نوروز، تقاضا برای خرید بلیط یا رزرو هتل در تهران زیاد است و قیمت بلیت افزایش می‌یابد. برخی از ایرلاین‌ها با ارائه تخفیف بلیط ها را با قیمت کمتری نسبت به سایرین ارائه می‌دهند. بلیط هواپیما تهران مشهد را می‌توانید با بهترین قیمت و خدمات استثنایی تهیه کنید.

 

لیست پروازهای مشهد تهران را چگونه تهیه کنیم؟

اینترنت چیزی است که خیلی چیزها را آسان می‌کند. اکنون مردم به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های بلیط مراجعه می‌کنند، لیست پروازها را بررسی می‌کنند و پس از مقایسه، بلیط های خود را انتخاب می‌کنند.

 

با کمک سایت‌های معتبر بلیط فروشی می‌توانید با انتخاب از بین گزینه‌های مختلف بلیط مورد نظر خود را خریداری نمایید. امکان جستجو بر اساس تاریخ، انتخاب بلیط رفت و برگشت، انتخاب بلیط بر اساس ایرلاین دلخواه و انتخاب زمان حرکت از جمله مزایایی است که هنگام خرید آنلاین بلیط وجود دارد.