وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چک لیست لوازم اداری مورد نیاز دفتر کار

چک لیست لوازم اداری مورد نیاز دفتر کار

چک لیست لوازم اداری مورد نیاز دفتر کار

 

آیا تا به حال سعی کرده‌اید چک لیستی از لوازم مورد نیاز برای دفتر کار خود تهیه کنید؟ آیا برای این کار به کمک احتیاج دارید یا خودتان از پس آن برمی‌آیید؟ در این مقاله قصد داریم چک لیستی از لوازم تحریر موردنیاز در اداره را به شما معرفی کنیم.

 

فرقی ندارد این چک لیست برای کسب و کاری کوچک تهیه می‌شود یا کسب و کاری بزرگ، در هر صورت این مقاله می‌تواند بخشی از مشکل شما را حل کند. اگر در طول مسیر به کمک احتیاج داشتید حتما از افرادی که در این زمینه تجربه لازم را دارند کمک بگیرید.

 

دفتر یادداشت

اولین و ابتدایی‌ترین ابزاری که هر فردی به آن احتیاج دارد دفتر یادداشت است.

 

از این دفتر یادداشت می‌توان برای ثبت وظایفی که روزانه قصد انجام آن‌ها را دارید، استفاده کنید؛ به کمک این دفتر می‌توانید وظایف روزانه را با توجه به اولویت‌های خود از مهم‌ترین تا کم اهمیت‌ترین لیست کنید، همچنین برای انجام وظایف خود می‌توانید از دفتر مشق هم کمک بگیرید.

 

دفتر یادداشت از جمله لوازم مورد نیاز برای دفتر کار است که می‌تواند نقش پلنر را هم بازی کند؛ به این صورت که اهداف خود را ماهانه یا سالانه لیست کرده و برای آن تاریخ تعیین کنید و طبق برنامه‎ریزی پیش بروید؛ از این ابزار برای نوشتن نکات‌ و یادداشت برداری هم استفاده می‌شود. هنگام تهیه لیست خرید لوازم تحریر این مورد را نیز به آن اضافه کنید زیرا از اقلام ضروری به شمار می‌رود.

 

خودکار

این ابزار از جمله قدیمی‌ترین لوازمی هست که برای نوشتن استفاده می‌شود و در خانه، مدرسه، اداره و دانشگاه جزء وسایل ضروری و همیشه در دسترس است.

 

این نوشت‌افزار برای نوشتن و یادداشت برداری مورد استفاده قرار می‌گیرد، بعضی از مدل‌های آن قابل شارژ و بعضی دیگر یکبار مصرف هستند و پس از اتمام باید مجدد خریداری شوند.

 

خودکارها از لوازم مورد نیاز برای دفتر کار هستند که بودن آن از هر ابزار دیگری ضروری‌تر است.

 

ماژیک هایلایت یکی از چک لیست لوازم اداری مورد نیاز دفتر کار است

 

ماژیک هایلایت

این ابزار در مواقعی استفاده می‌شود که بخواهید بخش‌هایی از مقاله، کتاب و یا جزوه را نشانه‌گذاری کنید تا در هنگام مطالعه و مرور نکات مهم، بخش‌های هایلایت شده را بهتر و زودتر پیدا کنید.

 

ماژیک هایلایترها از جمله وسایل پرکاربردی هستند که برای برجسته کردن و خط کشیدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزار برای دانش‌آموزانی که برای کنکور مطالعه می‌کنند و دانشجویان کاربردی است.

 

مداد مکانیکی

اتود‌ها ظرافت دارند و برای کشیدن خطوط نازک و نوشتارهای ظریف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزار زحمت ما را برای تراشیدن کم ‌می‌کند.

 

فقط کافی است که از یک برند خوب، اتود خود را انتخاب کرده و خریداری کنید و نوک باکیفیت در داخل آن قرار دهید تا دیگر نگران شکستن نوک و یا جدا شدن قسمت‌های مختلف اتود نباشید.

 

to do list یکی از چک لیست لوازم اداری مورد نیاز دفتر کار است

 

دفتر to do list

دفاتر to do list مانند دفتر یادداشت‌ها بوده، ساده هستند و برای لیست کردن وظایف و کارهای روزانه کاربرد دارند؛ به ذهن فرد نظم فکری می‌دهند و می‌توان به صورت منظم و برنامه‌ریزی شده یک به یک به وظایف لیست شده رسیدگی کرد.

 

تودولیست‌ها، برای دانش‌آموزان، دانشجویان و کارمندان و هر کس که بخواهد لیستی از وظایف خود تهیه کند و به صورت مرتب آن‌ها را پیش ببرد، مناسب است.

 

کاربرد دفترهای بولت ژورنال هم مانند تو دولیست‌ها است، هر دو می‌توانند از لوازم مورد نیاز برای دفتر کار باشند. این دفترها به سه صورت خط‌‌دار، نقطه‌ای و شطرنجی در بازار موجود هستند و برای ترسیم کارهای روزانه و انجام آن‌ها کاربرد دارند.

 

لاک غلط گیر

لاک غلط گیرها وسیله‌ای هستند برای پاک کردن اشتباهاتی که با خودکار صورت می‌گیرند. به دلیل اینکه خط ‌خوردگی‌ها در متن ظاهر جالبی ندارند از این ابزار برای پوشاندن آن‌ها استفاده می‌شود.

 

لاک غلط‌گیرها به دو صورت در بازار موجود هستند یکی به صورت قلمی و دیگری به صورت لاک است. لاک غلط گیرها هم از لوازم مورد نیاز برای دفتر کار به حساب می‌آیند، ابزاری که برای تصحیح اشتباهات ضروری است.

 

غلط‌گیرهای قلمی استفاده آسان‌تری دارند و مانند یک قلم به راحتی در دست جای می‌گیرند.

 

برای استفاده از این نوع لاک ابتدا بدنه آن را فشار داده و نوک قلم را بر روی کاغذ می‌فشارید و منتظر می‌شوید تا مایعی سفید رنگ از آن خارج شود، برای پخش شدن مایع لاک، بدنه آن را به چپ و راست حرکت دهید تا مایع سفید رنگ به صورت کامل کل خط خوردگی‌ها را بپوشاند.

 

غلط‌گیرهای مدل لاکی دارای فرچه هستند و لاک را می‌توان به کمک فرچه بر روی اشتباهات قرار داد، لاکی که به این شیوه روی کاغذ قرار داده می‌شود به خاطر ضخیم بودن دیرتر خشک می‌شود.

 

پاک کن خوب از جمله چک لیست لوازم اداری مورد نیاز دفتر کار است.

 

پاک کن

 

پاک‌کن‌ها هم جزء ابزارهای ابتدایی اما پرکاربرد بوده و از لوازم مورد نیاز برای دفتر کار به حساب می‌آیند. ابعاد و رنگ‌بندی‌های متنوعی دارند و مشتریان بسته به سلیقه خود می‌توانند هر نوع  پاک‌کن از هر برندی را انتخاب کنند.

 

پیشنهاد می‌شود به سراغ برندهای با کیفیت بروید، پاک‌کن‌های بی‌کیفیت هنگام پاک کردن آثار اتود، اثر سیاهی به جا می‌گذارند.

 

پاک‌کن‌های با کیفیت به راحتی آثار مداد و خط خوردگی با اتود را پاک می‌کنند بدون آنکه اثری از آن‌ها بر جای بماند. برای انتخاب یک پاک‌کن خوب حتما نمونه‌های مختلف را با هم مقایسه کنید تا بهترین خرید را انجام دهید.

 

کاغذ یادداشت

کاغذ یادداشت‌ها انواع مختلفی دارند. دسته اول کاغذهای اوراق آزاد بوده که سرچسب نشده‌اند و به صورت برگ برگ برای یادداشت برداری‌های روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

دسته دوم کاغذهای یادداشتی که سرچسب شده‌اند و به صورت تک رنگ یا 5 رنگ موجود بوده و قابل خریداری هستند.

 

این نوع کاغذها برای نوشتن نکات مهم، خلاصه‌نویسی، چسباندن آن‌ها در داخل جزوه، نوشتن جملات انگیزشی و چسباندن آن‌ها در محیط‌های عمومی و حتی در خانه بر روی دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

دسته سوم کاغذهایی که به اندازه 0.5 سانتی‌متر از بالا دارای چسب هستند، بعد از جدا کردن می‌توان به مانیتور، دیوار و سطوح مختلف چسباند؛ این کاغذها معمولا در محیط‌های کاری و حتی منزل برای یادآوری اتفاقات مهم، کارهای ضروری یا نوشتن جملات انگیزشی کاربرد دارند.

 

چسب نواری

چسب نواری به صورت نوارهای شیشه‌ای هستند که از یک سمت دارای چسبندگی بوده و از ابزارهای پرکاربرد در هر فضایی از جمله محیط کار و منزل است.

 

این نوع چسب‌ها توسط برندهای مختلفی تولید می‌شوند.  بعضی برندهای تولیدکننده مانند پیتون و استورم این محصول را با کیفیت بسیار عالی وارد بازار می‌کنند.

 

چسب‌های تولیدی شرکت‌های معتبر دارای قدرت چسبندگی بالایی هستند. برای راحت برش زدن چسب‌های نواری بهتر است از پایه چسب استفاده کنید.

 

قیچی

قیچی اداری معمولا قیچی است که برای برش کاغذ و موارد این چنینی استفاده می‌شود. منظور از قیچی اداری  قیچی چندمنظوره و همه منظوره است.

 

این نوع قیچی‌ها در مدل‌ها و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند. هر چه جنس تیغه‌ها با کیفیت‌تر باشد، قیمت قیچی بالاتر می‌رود.

 

بعضی از قیچی‌ها در قسمت تیغه دارای غلاف هستند تا بر اثر ضربه دچار آسیب نشوند. قیچی‌ها هم از لوازم مورد نیاز برای دفتر کار هستند و بودن آن‌ها در دفاتر اداری  بسیار ضروری است.

 

سخن آخر

مواردی که در این مقاله به آن اشاره کردیم از جمله لوازم موردنیاز هر اداره یا شرکت است. اقلام دیگری مانند تو دو لیست، دستگاه پانچ، تقویم رومیزی و… هم وجود دارند که هر شرکت بسته به نیاز خود برای خرید این اقلام اقدام می‌کند.

 

در آخر باید بگوییم، بعضی از افراد تمایل دارند به صورت حضوری خرید کنند تا از کیفیت کالا مطمئن شوند اما بعضی دیگر ریسک خرید آنلاین را می‌پذیرند و ترجیح می‌دهند از پشت کامپیوتر به صورت آنلاین، با چرخیدن  در سایت‎های مختلف مانند چی بخونم، لوازم مورد نیاز برای دفتر کار خود را انتخاب و ثبت کرده، در نهایت با یک کلیک، هزینه را پرداخت و خرید خود را نهایی کنند.

 

برای تحویل سفارشات هم نیازی نیست تا مراجعه حضوری داشته باشند، فقط کافی است تا منتظر شوند و از طریق پست، سفارشات را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرند.