وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

لیزرتگ چیست

لیزرتگ چیست

لیزرتگ چیست

 

لیزرتگ یک فعالیت تفریحی و ورزشی مدرن و بسیار جذاب است که امروزه در میان رده های سنی و گروه های جنسیتی گوناگون طرفداران بسیاری پیدا کرده است. راز محبوبیت لیزرتگ در هدف گیری دقیق ذوق و سلیقه ی بخش وسیعی از مخاطبین است.

 

امروزه در میان بازی های رایانه ای و موبایلی، بازی هایی از نوع شوتینگ و تفنگی (مانند کال آف دیوتی و پابجی) جزو پرمخاطب ترین ها هستند. این بازی ها با شبیه سازی با کیفیت از میدان جنگ، امکانات مختلفی را برای بازیکنان به وجود می آورند.

 

این موضوع باعث جذابیت بالای آن ها می شود. در ادامه به پاسخ این سوال می پردازیم که لیزرتگ چیست؟

 

بازی لیزرتگ دقیقاً همین کار را می کند اما این بار در فضای واقعی و فیزیکی. بازیکنان خود لباس نبرد می پوشند و اسلحه به دست می گیرند و وارد بازی می شوند.

 

اما تفاوت لیزرتگ با دیگر بازی های مشابه مانند پینت بال چیست؟ در ادامه به معرفی کامل تر لیزرتگ و مقایسه آن با پینت بال خواهیم پرداخت.

 

اسلحه تجهیزات لیزرتگ تجهیزات لیزر تگ

 

تجهیزات لیزرتگ

اسلحه

بازی لیزرتگ توسط مدارات الکترونیکی و نرم افزارهای رایانه ای توسعه یافته است. در واقع لیزرتگ یک بازی فناوری محور است. در بازی های مشابه مانند پینت بال ما اثری از تکنولوژی های روز نمی بینیم.

 

اسلحه پینت بال در واقع یک سلاح کاملاً مکانیکی است که با استفاده از فشار باد، اقدام به شلیک گلوله های رنگی و فیزیکی می کند. این موضوع می تواند موجب آسیب دیدن بازیکنان شود.

 

البته ایمنی پینت بال هم کم نیست اما برای رعایت ایمنی بازیکنان باید قوانین دست و پا گیری را رعایت کنند. مثلاً بازیکنان در طول بازی باید از ماسک های محافظ صورت استفاده نمایند. یکی از قوانین دیگر این است که بازیکنان نباید از فاصله کم تر از 1.5 متری شلیک کنند. لیزرتگ چنین محدودیت هایی ندارد.

 

تیر لیزرتگ در واقع اشعه لیزری و کاملاً بی خطری است که توسط مدارات الکترونیکی تولید می شود. این مدارها، در هنگام شلیک با شبیه سازی لگد تفنگ و صدای شلیک، به شبیه سازی هر چه دقیق تر و جذاب تر کمک می کنند.

 

تیر لیزرتگ و پینت بال

تیری که در بازی شلیک می شود، در پینت بال یک گلوله ی فیزیکی رنگی است. برخورد این تیر نه تنها می تواند دردناک باشد یا در صورت شلیک از فاصله ی نزدیک منجر به کبودی شود، بلکه لباس را نیز کثیف می کند.

 

این موضوع باعث می شود که بازیکنان مجبور به پوشیدن لباس های مخصوصی باشند. اما نور لیزر در بازی لیزرتگ نه ایجاد درد می کند نه کثیفی. بنابراین نیازی به نظافت یا لباس مخصوص هم نیست. بازیکنان می توانند آزادانه هر چه دل شان می خواهد بپوشند و به بازی بروند.

 

هم چنین در پینت به هر بازیکن در ابتدای بازی تیرهای کمی داده می شود. در صورتی که این تیرها تمام شوند، بازیکنان باید با پرداخت هزینه ی اضافی، اقدام به خرید تیر نمایند.

 

در بازی لیزرتگ تیر به راحتی و با استفاده از کیت های کنترلی شارژ می شود. بسیاری از باشگاه ها از تجهیزات لیزرتگ برای شارژ در جریان بازی استفاده می کنند که در ادامه آن را نیز معرفی خواهیم کرد.

 

تفنگ تجهیزات لیزرتگ تجهیزات لیزر تگ

 

جلیقه و هد بند

تیر لیزری که از تفنگ بازیکنان در لیزرتگ شلیک می شود، توسط سنسورهایی مخصوص دریافت می شود. این سنسورها معمولاً بر روی جلیقه و یا هدبند های مخصوص بازی لیزرتگ تعبیه می شوند.

 

در واقع هیچ تفاوتی در نوع عملکرد جلیقه و هدبند وجود ندارد، بلکه تفاوت در تعداد سنسورهای آن ها است. جلیقه ها معمولاً دارای 6 سنسور بوده و هدبند ها از 4 سنسور برخوردارند. بنابراین جلیقه لیزرتگ فضای بیش تری را پوشش می دهد.

 

نکته جذاب در شبیه سازی برخورد گلوله است که توسط جلیقه و هدبند انجام می شود. این تجهیزات لیزرتگ دارای موتورهای مکانیکی هستند که نقش ویبراتور را بر عهده دارند. با دریافت شلیک، شروع به لرزش می کنند و تیر خوردن را شبیه سازی می نمایند.

 

برد تجهیزات لیزرتگ

یک نکته ی جالب توجه درباره ی تجهیزات لیزرتگ وجود دارد و آن هم این است که آن ها دارای بُرد بسیار بالایی هستند. تجهیزات تفنگی شبیه ساز اسلحه های اتوماتیک معمولاً برد بیش از صد متر دارند.

 

چنین برد بالایی به معنای امکان انجام بازی لیزرتگ در فضاهای بسیار گسترده و وسیع است. میزان وسعت زمین بازی لیزرتگ را در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

مودم و نرم افزار

تمام تجهیزات لیزرتگ توسط یک مودم و سیستم نرم افزاری مدیریت بازی به یک دیگر متصل می گردند. حداکثر وسعت زمین بازی توسط بُرد مودم تعیین می گردد. اما بهتر است بدانید که مودم لیزرتگ در حدود 200 متر برد دارد.

 

این یعنی می توان بازی لیزرتگ را در دایره ای به شعاع 200 انجام داد. برای اینکه تصور دقیقی از بزرگی چنین زمین بازی ای داشته باشید باید بگوییم که این زمین، مساحتی بیش از 125 هزار متر مربع خواهد داشت.

 

این در حالی است که یک زمین استاندارد بازی فوتبال مساحتی در حدود 4 هزار متر مربع دارد. بازی لیزرتگ این قابلیت را دارد که در زمینی در حدود 31 برابر زمین فوتبال اجرا شود.

 

باشگاه تجهیزات لیزرتگ تجهیزات لیزر تگ

 

البته باشگاه ها در چنین متراژی بازی را اجرا نمی کنند اما این موضوع نشان دهنده قابلیت فوق العاده لیزرتگ برای اجرا در زمین های وسیع است.

 

با استفاده از این موضوع می توان بازی لیزرتگ را در تعداد نفرات بالا و درهر محیطی اجرا کرد. محیط هایی مانند کویر، جنگل، کوه و… این موضوع می تواند برای تورهای گردشگری به یکی از جاذبه های اصلی تبدیل شود.

 

تجهیزات جانبی

همان طور که گفتیم لیزرتگ نوعی بازی است که با استفاده از تکنولوژی های روز طراحی و ساخته شده است. این موضوع کمک می کند که در آن انواع و اقسام تجهیزات جانبی وحود داشته باشد.

 

وجود این تجهیزات جانبی می تواند بازی را به شبیه سازی هر جه دقیق تر میدان واقعی جنگ تبدیل کند و جذابیت آن را جند برابر کند. مثلاً در بازی پینت بال هیچ گاه نمی توان از تجهیزاتی شبیه به نارنجک یا بمب استفاده کرد. اما در لیزرتگ حتی بمب و نارنجک هم وجود دارد.

 

نارنجک لیزرتگ از نظر ظاهری درست شبیه به نارنجک واقعی است. شیوه عملکرد آن هم شبیه سازی دقیق نارنجک است. با استفاده از آن، چیزی حدود ده ثانیه طول می کشد تا منفجر شود. پس از انفجار، نرم افزار بازی از تمام افرادی که در شعاع 15 متری نارنجک باشند خون و جان کم می کند.

 

بمب لیزرتگ نیز دارای انواع گوناگونی است. محبوب ترین نوع آن بمب رمز دار است. یکی از تیم ها که در زمان سریع تری به بمب دست پیدا کند، می تواند با تعیین رمز برای آن، بمب را فعال کند.

 

اگر تیم مقابل بتواند در مدت زمان تعیین شده، رمز آن را پیدا کند، می تواند کنترل بمب ا به دست گرفته و برای آن رمز جدید تعیین کند. در غیر این صورت بمب به صورت مجازی و با شبیه سازی صدا و نور منفجر شده و از بازیکنان حریف خون و جان کم می کند.

 

جلیقه هدبند تجهیزات لیزرتگ تجهیزات لیزر تگ

 

سایر تجهیزات جانبی لیزرتگ

لیزرتگ برخلاف پینت بال دارای تجهیزات بسیار متنوعی است. البته هر باشگاه بسته به شرایط خود از برخی از این تجهیزات استفاده می کند نه تمام آن ها. اما جذابیت لیزرتگ در امکان اضافه نمودن انواع تجهیزات گوناگون است. به طوری که می تواند سناریوهای بسیار متعددی را اجرا نماید.

 

از میان این تجهیزات می توان به پرچم یا پایگاه، چاقوی لیزرتگ، دوربین و محافظ اسلحه، تنوع بالا در اسلحه (اتوماتیک، تک تیر و کلت) و انواع کیت ها اشاره نمود. از پر کاربردترین این کیت ها، کیت پزشکی و کیت مهمات است.

 

این کیت ها را می توان در مکان هایی مخفی درون زمین بازی تعبیه نمود. بازیکنان با پیدا کردن کیت، می توانند تیر یا جان خود را شارژ کنند.

 

برتری دیگر لیزرتگ بر پینت بال

یکی از مهم ترین ایراداتی که بر پینت بال وارد  می شود این است که در جریان بازی، بازیکنان امکان تقلب و ناداوری دارند. مثلاً ممکن است تیری به بازیکن اصابت کند اما او برخورد تیر را نپذیرد.

 

اگر داور بازی در همان لحظه متوجه موضوع شده باشد که هیچ، اما در غیر این صورت راهی برای انجام بازی عادلانه وجود ندارد.

 

لیزرتگ با استفاده از سیستم نرم افزاری و الکترونیکی خود این مشکل را بر طرف نموده است. در این بازی دیگر کسی نمی تواند تقلب کرده و یا ادعای نادرست درباره اصابت یا عدم اصابت تیر داشته باشد. این موضوعع به برگزاری بازی عادلانه و منصفانه کمک می کند.

 

تأسیس باشگاه تجهیزات لیزرتگ تجهیزات لیزر تگ

 

تآسیس باشگاه لیزرتگ

تمام مطالبی که در بالا گفته شده، بیان گر جذابیت و محبوبیت بسیار بالای بازی لیزرتگ در میان مخاطبان (از هر گروه سنی و جنسیتی) است.

 

اما در عین حال باید این نکته را بدانید که در بسیاری از شهرهای ایران هنوز باشگاه لیزرتگ مدرن وجود ندارد. دلیل این امر جدید بودن بازی لیزرتگ است. اما تقاضا برای این بازی در تمام شهرها وجود دارد.

 

این موضوع نشان دهنده ی ظرفیت بالای تأسیس باشگاه لیزرتگ در شهرهای گوناگون است. با توجه به این ظرفیت، کم بودن رقابت در آن و محبوبیت بالای لیزرتگ در میان اقشار مختلف، می توان پیش بینی کرد که تأسیس یک باشگاه لیزرتگ درآمد بسیار مناسبی نیز به همراه داشته باشد.

 

برای اطلاع از شرایط و هزینه های تأسیس یک باشگاه مدرن و جذاب لیزرتگ می توانید به وب سایت آریولند مراجعه نمایید.

 

البته می توانید به راحتی در گوگل عبارت “تجهیزات لیزرتگ” را جست و جو کنید تا با عرضه کنندگان گوناگون این تجهیزات آشنا شده و استعلام بگیرید. همچنین برای رزرو بازی لیزرتگ در سراسر ایران نیز می توانید به وب سایت اختصاصی لیزرتگ . آی آر مراجعه نمایید.