وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

ماساژ و تاثیرآن در زندگی (5 فایده شگفت انگیز)

ماساژ و تاثیرآن در زندگی (5 فایده شگفت انگیز)

ماساژ و تاثیرآن در زندگی (5 فایده شگفت انگیز)

 

ماساژ از بهترین روش های درمانی است که باعث کاهش اختلال های استخوانی و گرفتگی های عضلانی می شود؛ این درمان برای مسائل روحی مثل اضطراب و استرس و همچنین درمان مشکلات  فیزیکی بدن استفاده می شود.

 

5 فایده شگفت انگیز ماساژ

 

همچنین میتوان گفت ماساژ فوایدی مثل کاهش انقباضات عضلات و افزایش آرامش بدن را نیز  به همراه دارد.

 

ماساژ  انواع مختلفی مثل ماساژ سوئدی ، ماساژ بافت عمیق و … دارد که هر کدام دارای خواص مختلف و کاربرد متفاوتی هستند ، نوعی از ماساژ که باعث بهبود سلامتی و درمان بیماری های خاص می شود ، ماساژ درمانی نام دارد.

 

1- کاهش درد دیسک کمر از مهم ترین موارد ماساژ درمانی است؛ طبق مقالات پزشکی، ماساژ کمک بسیاری به کاهش و تسکین درد ناشی از دیسک کمر و همچنین کاهش ورم مفاصل می کند، چراکه ماساژ با ایجاد تحرک در سیستم لنفاوی و تحریک بدن جهت ترشح هورمون ها، کمک به کاهش ورم و درد های مفصلی و همچنین ایجاد آرامش و حس خوب در افراد می کند.

 

2- ایجاد تعادل در فشارخون ، تنظیم هورمون ها برای دیابت و افزایش انرژی از دیگر فواید ماساژ برای جسم شماست؛  مطالعات پزشکی نشان داده است افرادی که به طور منظم ماساژ درمانی می کنند فشار خون معتدل تری نسبت به افرادی که ماساژدرمانی نمیکنند دارند و هورمون های آنها متعادل تر است.

 

ماساژ و تاثیرآن در زندگی ( فواید شگفت انگیز ماساژ)

 

3- ماساژ درمانی یک عامل بسیار تاثیرگذار برای کنترل قند در افراد دیابتی است، چراکه میشود با ایجاد آرامش و کاهش آسیب های عصبی به استفاده مناسب از انسولین و کاهش التهاب ناشی از آن کمک کرد.

 

4- برخی تکنیک‌های ماساژ درمانی، تمرکز بر افزایش انرژی و بالا بردن سطح کلی انرژی در بدن است، تمرکز اصلی ماساژور بر این مسیرها بوده و سعی می‌نماید با فشار در نقاط معینی از بدن مسیر حرکت انرژی را هموار نماید. یکی از معروف‌ترین این سبک‌های ماساژ درمانی، ماساژ شیاتسو است، که به شما پیشنهاد میکنیم حتما یک بار آن را امتحان کنید.

 

5- یکی از دلایل اصلی ضعف در سیستم ایمنی، دفع نشدن کافی مواد زائد و سم‌ها از بدن است که وظیفه دفع این مواد بر عهده سیستم لنفاوی بدن می‌باشد. ماساژ غدد لنفاوی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

 

همچنین به جز اثرات فیزیکی از نظر روحی روانی نیز تاثیر بالایی در کاهش استرس و افسردگی و کمک به ترک سیگار و موارد مشابه آن دارد.

 

ماساژ و فشار خون

 

البته مهم ترین نکته ای که در ماساژ درمانی باید به آن توجه شود انجام منظم و اصولی بودن آن است. منظم و اصولی بودن ماساژ تاثیر مثبتی بر روی لایه‌های سطحی، عمیق و بافت‌های بدن دارد.

 

ماساژ درست ، باعث بهبود بخشیدن عملکرد سیستم عصبی، عضلات ، پوست، مفاصل، عروق، تاندون‌ها و رباط‌ها می شود.

 

بسیاری از ورزشکاران برای بهبود صدماتی که در ورزش دیده اند، از نوعی ماساژ درمانی به نام ماساژ ورزشی استفاده می کنند، که طبق نوشته های سایت https://mismassage.com/  دارای انواع زیر است :

 

  1. ماساژ ورزشی عمقی
  2. ماساژ ورزشی فشاری
  3. ماساژ نقطه‌های حساس
  4. ماساژ اصطکاکی

 

آشنایی با سبک های دیگر ماساژ

در کنار ماساژ درمانی ، سبک های دیگری نیز وجود دارند که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند مثلا ماساژ سوئدی یکی از رایج‌ترین ماساژ هاست که بیشتر برای کاهش اضطراب و تنش، افزایش آرامش و حتی آسیب‌دیدگی جزئی مفید است.

 

داشتن جلسات منظم روزانه ماساژ برای مدیریت درد و استرس و افزایش سلامت عمومی بسیار مفید است. با این حال، برای افرادی که زمان کمتری دارند، نظر مشتریان مجموعه میس نشان می‌دهد که تنها دو جلسه ماساژ در هفته به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه نیز می‌تواند مفید باشد

 

آشنایی با سبک های دیگر ماساژ

 

انواع ابزار ماساژ

می توان به جای مراجعه مکرر به درمانگر از ابزار های ماساژ استفاده کرد هرچند کارایی این ابزار به اندازه ی یک جلسه ی حرفه ای ماساژ نمی باشد اما تا حدودی می تواند برای شما مفید باشد:

 

  • صندلی ماساژ: یکی از ابزارهای ماساژ است که به‌صورت هوشمند و اتوماتیک، پیشرفته‌ترین روش‌های ماساژ بدن را اجرا می‌کنند.
  • ماساژو تفنگی :یک وسیله مکانیکی است که برای ماساژ و تسکین درد و استراحت عضلات بدن استفاده می‌شود. این وسیله با استفاده از اصول ماساژ و ارتعاشات مهتابی، به صورت خودکار و با قدرت قابل تنظیم، انواع ماساژ‌های مختلف را بر روی بدن ارائه می‌دهد
  • ابزار های ماساژ پلاستیکی وچوبی: ماساژور دستی نیز شاخه ی بسیار گسترده و بزرگی از ابزار ماساژ به شمار می رود که در اکثر سبک های ماساژ از آن ها استفاده می کنند تا به بدن شما فشار، کشش و یا ضربه وارد کنند. ماساژور های دستی معمولا از جنس چوب، فلز و پلاستیک تولید می شوند که انواع چوبی آن ها معمولا مرقوب تر و باکیفیت تر از مدل های دیگر هستند.