اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

مصاحبه با رقصنده های رقص تابوت ( فیلم و عکس)

مصاحبه با رقصنده های رقص تابوت ( فیلم و عکس)

مصاحبه با رقصنده های رقص تابوت ( فیلم و عکس)

 

به گزارش ایران ناز یکی از چالش های جالبی که در فضای مجازی دست به دست میگردد رقص چند سیاه پوست با تابوت در یک مراسم تشییع جنازه است !هفته های اخیر و در شرایطی اغلب مردم دنیا درگیر خانه نشینی به دلیل شیوع ویروس کرونا هستند، ویدئویی منتشر شده که چند نفر هنگام تشییع جنازه فرد متوفی، حرکاتی هماهنگ و موزون انجام می دهند و این فیلم در دنیا به شدت مورد توجه قرار گرفته است. بنیامین آیدو، یکی از رقصنده ها، در مورد این ایده و البته علاقه اش به فوتبال و لیونل مسی میگوید

 

مصاحبه با رقصنده های رقص تابوت ( فیلم و عکس)

 

خانواده‌ها در غنا به طور فزاینده‌ای به گروه‌های نعش کشی روی می‌آورند که حین رقصیدن، تابوت را حمل می‌کنند تا هم روح عزیزان در گذشته شان شاد شود و هم از آنچه که معمولا یک رویداد بسیار غم انگیز تصور می‌شود، لذت ببرند.

 

 

نعش کشان رقصان نه تنها تابوت را در مراسم خاکسپاری بلند می‌کنند، بلکه با یک نمایش زیبا روحیه حضار را بهتر می‌کنند. آن‌ها تابوت را روی کمر و شانه‌های خود تکان می‌دهند و همزمان رقص پیچیده‌ای که شامل چرخش، حرکت پیچیده پا‌ها و حتی تظاهر به انداختن تابوت می‌شود را برای لذت مخاطبان اجرا می‌کنند.

 

مصاحبه با رقصنده های رقص تابوت ( فیلم و عکس)

 

بنیامین آیدو در مورد ویدئویی که باعث محبوبیتش شده نیز گفت: این فکر من بود که باید مرگ را جشن بگیریم. چرا؟ زیرا وقتی شخصی فوت می کند، ما باید به خاطر داشته باشیم که او در طول زندگی چه کار کرده است. بهتر است بدانید که این شخص در چه زمینه هایی کمک کرده، چه کارهایی برای شما انجام داده است. پس به نوعی باید از او تشکر کنید.

 

بنابراین من فکر می کنم ما باید مرگ را بیش از تولد یک فرد جشن بگیریم، و به همین دلیل ما می رقصیم. من از گریه مردم متنفرم و این کار باعث ناراتی ام می شود. ما می رقصیم زیرا می خواهیم مردم بدانند که هنگام مردن نباید گریه کرد، بلکه باید برای متوفی آرزوی سعادت و خوشبختی کرد.

 

مصاحبه با رقصنده های رقص تابوت ( فیلم و عکس)

 

شهرت ناگهانی؟ من احساس خوبی دارم. من در سراسر جهان مشهور هستم. مردم از فیلم های من برای مراسم شان استفاده کرده، برای تبریک گفتن به من زنگ می زنند و این باعث می شود احساس خوبی داشته باشم. اینکه مردم می توانند مرا از در شبکه های اجتماعی ببینند برایم یک امتیاز است. بسیاری از مردم با من تماس گرفته و می گویند طرفداران من هستند.”

 

این یک نمایش عجیب است، اما خانواده‌های غنا مبلغ زیادی را به این گروه‌ها پرداخت می‌کنند که روح عزیزانشان شاد شود. بنجامین آیدو، که کسب و کار خود را حول گروه‌های رقص خاکسپاری آغاز کرد، اکنون حدود ۱۰۰ مرد و زن را استخدام کرده و به آن‌ها آموزش می‌دهد که این رقص را به زیبایی انجام دهند.