عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما

مهیج ترین و ترسناک ترین شهربازی های دنیا

مهیج ترین و ترسناک ترین شهربازی های دنیا

مهیج ترین و ترسناک ترین شهربازی های دنیا

 

سرعت، پیچ و تاب، هیجان، جیغ و وحشت ما را به سمت شهرهای بازی جذب می کنند. خیلی از ما دوست داریم آخر هفته هایمان را، خسته از کار و زندگی روزمره و کسالت بار در شهربازی ها بگذرانیم. به محض ورود به هر شهر بازی صدای خنده و جیغ و فریاد به سمتتان هجوم می آورد. دستگاه هایی غول پیکر که هر کدام به شیوه ای، هیجان را در رگ هایتان جاری می سازند؛ یکی با سرعت سرسام آور، دیگری با ارتفاع خوفناک و بعضی هایشان هم با پیچ و تاب های فراوان و پی در پی.

 

اگر در این فکر هستید که برای چشیدن طعم وحشتی امن، به این پارک های بازی بروید و برای هیچ آسیبی آماده نیستید، باید در تصمیمتان تجدید نظر کنید. زیرا گاهی ترس و حادثه با هم گره می خورند. در میان این وسیله ها بعضی هایشان به قدری هولناک هستند که استفاده از آنها شرایط سنی و بدنی خاصی را می طلبد. حتی اگر شما از نظر فیزیکی و روانی هم آماده باشید، اما باز هم نمی توان از همه چیز مطعن بود.

 

ایران ناز گاهی ممکن است دستگاهی که می خواهید سوارش شوید، آن قدر قدیمی باشد که سنش از عمر شما هم بیشتر باشد. حسی که آخرین بار بر روی یکی از این وسیله ها داشتید را به یاد آورید… ترس تا سر حد مرگ، حرکت محسوس آدرنالینی که با خون در تمام بدنتان پمپاژ می شود، حال تصور کنید که این دستگاه صد سال عمر دارد، یا در گذشته ای نه چندان دور چندین کشته و مجروح به جای گذاشته است.

 

هر لحظه ممکن است دستگاهی از ریل خارج شود، یا کمربندتان باز شود و به پایین سقوط کنید… قطعا با در نظر گرفتن این احتمالات، میزان ترس و وحشتی که به سراغتان می آید چندین برابر قبل است. اما به چه قیمتی! حاضرید با پذیرفتن احتمال بالایی که برای صدمه دیدن یا مرگتان پیش بینی می شود به استقبال این هیجان بروید؟ وبسایت لیست 25 (List25) در سال 2017 لیستی از ترسناک ترین وسیله های شهربازی، در سرتاسر دنیا منتشر کرده است.

 

برای شناختن این وسیله ها ما را همراهی کنید تا تجربه ای جذاب از آدرنالین داشته باشیم… قبل از آشنایی با وحشتناک ترین وسایل شهرهای بازی بهتر است این نکته را هم متذکر شویم که شهربازی هایی که در این مطلب نام برده می شوند، وسایل و دستگاه های مهیج بسیاری را در خود جای داده اند که پرداختن به تمام آن ها در این مطلب نمی گنجد.

 

شهربازی های وحشتناک دنیا:

 

1- ترن هوایی وایلد وان | آمریکا

 

مهیج ترین و ترسناک ترین شهربازی های دنیا

 

رولر کوسترها یا همان ترن های هوایی از اقلام متداول تمام شهربازی ها هستند. وایلد وان (Wild One) رولر کوستری است در اولین شعبه شهربازی سیکس فِلَگز (Six Flags) آمریکا که با آغوش باز، انتظار دیوانه های هیجان را می کشد. این رولر کوستر با سرعت 85 کیلومتر بر ساعت و ارتفاع 30 متر، در پیچ و خم های فراوان حسابی می گرداندتان.

 

وایلد وان از سال 1917 مشغول خدمت رسانی است و هم اکنون در حدود صد سال، یعنی بیش از خیلی هایمان عمر دارد. اگرچه این دستگاه هیچگاه با هیچ مشکلی مواجه نشده و همواره مسافرانش را با ایمنی کامل به گردش برده، اما با این حال سوار شدن بر وسیله ای چوبی آن هم با این قدمت کمی دل و جرئت می طلبد.با سوار شدن بر وایلد وان نه تنها تفریحی پر شور را تجربه خواهید کرد، بلکه می توانید ادعا کنید که از یک شی تاریخی استفاده کرده اید!هزینه ورودی سیکس فلگز:حدود 68 دلار (حدودا 260 هزار تومان) آدرس:آمریکا، نیو یورک، مجموعه سیکس فلگ

 

2- ترن هوایی فوجین رایجین 2 | ژاپن

 

مهیج ترین و ترسناک ترین شهربازی های دنیا

 

ژاپن که در میان انواع تکنولوژی همیشه نامش میان پیشتازان جهان می درخشد، در این مورد هم از دیگران عقب نمی ماند.رولر کوستر فوجین رایجین 2 (Fujin Raijin2) دستگاهی بود بسیار محبوب در پارک اِکسپولند ژاپن (Expoland) که در قالب ماشین هایی با 4 صندلی می توانست مردم را به خوبی به وجد بیاورد و سرعتش به حدود 75 کیلومتر بر ساعت می رسید. اما سانحه ای تلخ در سال 2007 سرنوشت این دستگاه را عوض کرد.

 

ماشین ها در یک لحظه از بالای فوجین رایجین سقوط کردند. این سقوط یک کشته و 19 زخمی بر جای گذاشت. چرخ هایی که 15 سال بی وقفه کار کرده بودند، گویی از به دوش کشیدن بار سواران خسته شده بودند و سبب این حادثه ی دلخراش شدند. پس از این رخداد مسئولین اِکسپولند ناچار به از کار انداختن این رولر کوستر پرطرفدار شدند. آدرس:ژاپن، شهر سویتا، شهربازی اِکسپولند

 

3- ترن هوایی پارک ارم | ایران

 

مهیج ترین و ترسناک ترین شهربازی های دنیا

 

متاسفانه شهر بازی معروف شهر تهران، در کشور عزیزمان در لیست شهربازی های نا امن جهان قرار می گیرد. پارک ارم که از سال 1350 پا برجاست، از نظر متخصصان با شهربازی فرسوده و از رده خارج کره ی شمالی در یک جایگاه قرار می گیرد.ابزار زنگ زده و قدیمی و بازی هایی کم کیفیت این مجموعه 170 هکتاری دست به دست هم داده اند تا یک شهربازی نه چندان مرغوب در دل پایتخت جای بگیرد. ترن هوایی شهربازی ارم با تکان های شدید و فشاری که به سر و گردن برخی سواران وارد می کند از دیدگاه استفان زوآنزجر، کارشناس پارک های موضوعی، بد ترین رولر کوستر جهان است.

 

در سال 1393 یکی از دلخراش ترین حوادث پارک ارم به وقوع پیوست. کابین یکی از وسایل بازی به دلیل نقص فنی و عدم رسیدگی کافی سقوط کرد و آسیب جدی از ناحیه سر، گردن و نخاع به سه دختر جوان وارد شد.با همه این اتفاقات هنوز هم شهر بازی ارم از مراکز اصلی تفریحی پایتخت به شمار می رود و آخر هفته ها مملو از جمعیت می شود.این ترن هوایی در حال حاضر قابل استفاده نیست.آدرس:تهران، کیلومتر 4 اتوبان تهران-کرج، بعد از پل اتوبان ستاری، رمپ کندرو اتوبان شهید باکری

 

4- ترن هوایی بیگ دیپر | انگلستان
پارک بَتِر سی فان فِیر (Battersea fun fair) در شهر لندن، از سال 1858 به فعالیت مشغول است. در سال 1951 دستگاهی مرگبار به نام بیگ دیپر (Big Dipper) در بَتِر سی راه اندازی شد و در مدت زمان کوتاهی به اصلی ترین جاذبه ی این پارک بدل شد. ارتفاع این رولر کوستر در حدود 15 متر بود و در هر دور سواری، قادر بود 24 نفر را در خود جای دهد.

 

بیگ دیپر برای قسمتی از فستیوال بریتانیا احداث شد و تا سال 1972 محبوبیتش ادامه داشت. نهایتا در سال 1972 یکی از ماشین ها هنگام به بالا رفتن به عقب سقوط کرد و یا سرعت زیاد به ماشین دیگری برخورد کرد. این اتفاق باعث کشته شدن 5 نفر شد. پس از فاجعه ی بیگ دیپر، این دستگاه برای همیشه خاموش شد.آدرس:انگلستان، لندن، شهربازی بَتِر سی فان فِیر

 

5- ترن هوایی مرگ | کره شمالی
در 12 کیلومتری پیونگ یانگ، پایتخت کره ی شمالی یکی از بی کیفیت ترین و وحشتناکترین پارک های بازی دنیا قرار دارد. تمامی بازی های این شهر بازی که مَنگ یانگ دی (Mangyong Dae) نام دارد، از کار افتاده هستند و باید از دور خارج شوند، اما بدترین آنها رولر کوستر مرگ (The Rolle Coaster Of Death) است که میزان مرگبار بودنش از نامی که برایش انتخاب شده پیداست.

 

زنگ زدگی اولین چیزی است که در منگ یانگ دی به چشم می خورد. علاوه بر ایمن نبودن بدنه و ریل های رولر کوستر مرگ، ناکارآمد بودن کمربند ها و حفاظ های این وسیله شما را تا سر حد مرگ می ترسانند.

 

علاوه بر همه این شرایط، قیمت بلیت رولر کوستر مرگ به قدری گزاف است که تقریبا هیچ کدام از اهالی کره ی شمالی نمی توانند از آن استفاده کنند. بیشتر استفاده ی این رولر کوستر توسط گردشگران صورت می گیرد. گردشگرانی که حتما خود را برای مرگ آماده کرده اند!آدرس:کره ی شمالی، شهر پیونگ یانگ، مجموعه پلرک جنگلی و شهربازی منگ یانگ دی

 

6- سرسره آبی کنن بال لوپ | آمریکا

 

مهیج ترین و ترسناک ترین شهربازی های دنیا

 

این بار و در میان این لیست مرگبار، نام یک سرسره آبی به چشم می خورد؛ سرسره ی آبی کَنِن بال لوپ (Cannonball Loop) که عمر کوتاهی داشت. شهربازی اَکشِن (Action) در نیوجرسی آمریکا، جایی است پر از وسلیه های خطرناک بازی. لیکن کنن بال لوپ به حدی مرگبار بود که چندین پرونده ی قضایی برای این پارک دست و پا کرد و سرانجام پس از یک ماه، در سال 1985 توقیف شد. البته در سال های 1996 و 97 باز هم برای چند روز این سرسره راه اندازی شد، اما باز هم به دلیل ایجاد مسدومیت برای مسافران برای همیشه تعطیل گردید.

 

در زمان راه اندازی این دستگاه بسیاری معتقد بودند که حتی در نگاه اول ساختار غیر کارآمد و خطرناک این دستگاه مشخص است. کارکنان شهربازی اکشن هم مدعی شدند که در ازای پیشنهاد های چند صد دلاری از آنها خواسته شده بود به طور آزمایشی به درون سرسره ی مرگبار کنن بروند. ایمنی کنن بال لوپ به قدری ضعیف بود که در تنها یک ماه چندین زخمی و 6 کشته بر جای گذاشت.آدرس:آمریکا، شهر نیوجرسی، منطقه ورنون
Address:Vernon, New Jersey, US

 

7- چرخ و فلک شهربازی کاتماندو | نپال
چرخ و فلک ها معمولا از آرام ترین اقلام شهرهای بازی هستند، اما این یکی با سرعت دیوانه وارش شناخته می شود!در شهربازی کاتماندوی نپال (Kathmando) چرخ و فلکی خود نمایی می کند که شاید متفاوت ترین چرخ و فلکی باشد که در عمرتان دیده اید، زیرا برخلاف دیگر هم نوعانش شما را در آرامش به دور خود نمی چرخاند. شما در این سواری با سرعت می چرخید و کابینتان هم به دلیل این سرعت بالا به اطراف تاب می خورد. افرادی که در کاتماندو به سراغ این چرخ و فلک رفته اند، آن را ترسناک و غافلگیر کننده قلمداد می کنند.

 

تکان های این کابین ها تا حدی است که در سال 2014 دخترکی از آن به بیرون پرتاب شد ولی خوشبختانه توانست خودش را تا رسیدن امداد، آویزان به دستگاه نگه دارد.گردشگران بسیاری صرفا به خاطر این چرخ و فلک به کاتماندو میرن، و تمام خطرات این تجربه هیجان انگیز را به جان می خرند.آدرس:نپال، شهر کاتماندو، خیابان پرادشارانی مرگ

 

8- ترن هوایی کینگدا کا | آمریکا

 

مهیج ترین و ترسناک ترین شهربازی های دنیا

 

در نیوجرسی آمریکا بلندترین رولر کوستر دنیا میزبان شماست. کینگدا کا (Kingda Ka) دومین رولر کوستر جهان است که نزدیک به 140 متر طول و 206 کیلومتر بر ساعت سرعت دارد. بوق کینگدا کا پس از هر بار حرکت به صدا در می آمد که به علت شکایات اهالی منطقه، حالا فقط وقتی که دستگاه پس از وقفه ای طولانی دوباره شروع به کار می کند صدای این بوق طنین انداز می شود. رولر کوستر کینگدا کا در دومین شعبه شهربازی سیکس فلگز (Six Flags)، در نیوجرسی قرار دارد.

 

در سال 2005 در سیستم فنی این رولر کوستر رخ داد که سبب جرقه های بسیار و نهایتا از کار افتادن دستگاه شد. بعد از این اتفاق دستگاه به مدت دو ماه تعطیل شد. همچنین در سال های 2007 و 2011 دستگاه به علت برخورد صاعقه و طوفان به مدت چند ماه از حرکت ایستاد.بر روی کینگدا کا سرعت وحشتناک و ارتفاع زیاد با یکدیگر همراه می شوند تا یکی از هراس انگیز ترین تجربیات عمرتان را داشته باشید.هزینه ورودی سیکس فلگز:حدود 68 دلار (حدودا 260 هزار تومان)آدرس:آمریکا، نیوجرسی، بلوار سیکس فلگز
Address:1 Six Flags Blvd, Jackson, NJ 08527

 

9- تاپ تریل درگستر | آمریکا

 

مهیج ترین و ترسناک ترین شهربازی های دنیا

 

پیش از آن که کینگدا کا در نیوجرسی و ترن فرمولا روسا در ابوظبی قد علم کنند، تاپ تریل درَگستر (Top Thrill Dragster) در شهربازی سیدِر پوینت (Cider Point)، سریع ترین و مرتفع ترین رولر کوستر در جهان بود. با 121 متر ارتفاع و 190 کیلومتر بر ساعت سرعت در همان اول کار توانست رکورد مرتفع ترین و سریع ترین رولر کوستر دنیا را به دست آورد. هر چند که هیچ کدام از این دو رکورد جهانی دیری نپاییدند و کینگدا کا و فرمولا روسا هریک به ترتیب عناوین بلند ترین و سریع ترین ها را از آن خود کردند.

 

در سال 2004 یکی از کابل های فلزی دستگاه جدا شد و قطعات فلزی اش 4 نفر را مجروح کرد که در ایستگاه کمک های اولیه ی خود پارک به آنها رسیدگی شد. همچنین در سال 2016 کابل راه اندازی دستگاه جدا شو و جراحات جزئی به دو نفر وارد کرد.تا به حال سانحه ی خیلی شدیدی در تاپ تریل رخ نداده است، پس خیلی هم نگران نباشید و از سواری لذت ببرید.هزینه بلیط ورودی شهربازی سیدر پوینت:حدود 70 دلار (حدودا 268 هزار تومان)آدرس:آمریکا، ایالت اوهایو، سانداسکی

 

10- ترن هوایی فرمولا روسا | امارات متحده ی عربی

 

مهیج ترین و ترسناک ترین شهربازی های دنیا

 

هرکسی که به سرعت و سوار شدن بر وسیله های هیجان انگیز علاقه داشته باشد، قطعا نام سریع ترین رولر کوستر جهان، فرمولا روسا (Formula Rossa)، واقع در شهربازی فراری ورلد ابوظبی (Ferrari World) را شنیده است.

 

فرمولا روسا قطعا با 240 کیلومتر بر ساعت بی رقیب ترین رولر کوستر دنیاست و از سال 2010 علاقه مندان شهربازی را متحیر ساخته و تحولی عظیم در عرصه ی وسایل شهربازی ایجاد کرده است. ارتفاع این دستگاه به حدود 52 متر می رسد و راندن آن هیچ تفاوتی با سوار شدن بر یک فراری ندارد! سرعت شما بر روی این رولر کوستر در کمتر از 5 ثانیه به 240 کیلومتر بر ساعت می رسد و هر هیجانی که پیش از این تجربه کردید را برایتان بی معنی می سازد.

 

با سوار شدن بر فرمولا روسا، مطمئنا تعریف شما از سرعت و ترس تغییر خواهد کرد! و شاید امن ترین و مهیج ترین رولر کوستری باشد که سواری اش را تجربه کرده اید.هزینه بلیط ورودی فراری ورلد:حدود 275 تا 525 درهم (حدودا 288.000 تا 550.000 تومان)آدرس:امارات، ابوظبی، جزیره یاس، فراری ورلد

 

مهیج ترین و ترسناک ترین شهربازی های دنیا