وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

انواع نهال انگور با قیمت عالی و کیفیت بی نظیر

انواع نهال انگور با قیمت عالی و کیفیت بی نظیر

انواع نهال انگور با قیمت عالی و کیفیت بی نظیر

 

درخت انگور یکی از مهم ترین درختان در صنعت کشاورزی است که در سراسر جهان پرورش داده میشود.

 

نهال انگور را میتوان از آب و هوای معتدل تا آب و هوای سرد و کوهستانی اقدام به کاشت نمود. عمر درختان انگور بسیار بالا است و در حدود 60 الی 70 سال میتوانند عمر اقتصادی را برای شما داشته باشند.

 

میوه انگور در بین مردم عادی و کارخانه ها اهمیت ویژه ای دارد و از این رو سبب شده است که این میوه، بهره وری اقتصادی خوبی را برای باغدار به همراه داشته باشد.

 

نهال انگور با قیمت مناسب

 

مزایای احداث باغات انگور

1. منبع درآمد: میوه انگور در بازار  و کارخانجات از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از همین رو میتواند برای شما سوددهی خوبی داشته باشد.

 

2. تنوع: انگور دارای تنوع زیادی است که هر نهال متناسب با یک اقلیم و آب و هوا است. از همین جهت میتوانید نهال انگور متناسب با افلیم خود را کاشت کنید.

 

3. تنوع محصولات: میوه انگور دارای ارقام متنوعی است که برای تازه خوری یا تولید آبمیوه و کشمش مورد استفاده قرار میگیرد. از همین رو اگر در منطقه شما، کارخانه های خشک کنی میوه یا تولید آبمیوه وجود دارد، میتواند نهال انگور را پرورش دهید و از همین راه درآمدی داشته باشید.

 

4. فواید میوه: میوه انگور سرشار از ویتامین هایی است که بدن انسان به آن ها نیاز دارد. از همین قبیل طرفداران زیادی را در بازار های محلی به خود اختصاص داده است.

 

بیماری ها و آفات درخت انگور

از آفات و بیماری های درخت انگور میتوانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 

1. پشه سیاه انگوری: این پشه ها از برگ های جوان درخت تغذیه میکنند و در عملکرد درخت انگور اختلال ایجاد میکند.

 

2. شته انگوری قرمز: این شته ها باعث آسیب به برگ های درخت میشوند و در برگ ها تغییر رنگ به وجود می آورند. برای مقابله با آن ها باید از سموم کشاورزی استفاده کرد.

 

3. آوین در انگور: این بیماری باعث پوسیدگی، شکستگی و خشکی روی روزنه های درخت می شود. برای مقابله با این بیماری باید از سموم کشاورزی مرتبطت استفاده نمایید.

 

4. بیماری پودری سفید: این بیماری سبب تشکیل لایه های سفید رنگ روی برگ ها و روزنه ها میگردد. برای از بین بردن این بیماری باید از قارچ کش ها استفاده کرد.

 

نهالستان سیمین نهال

 

انواع نهال انگور:

نهال انگور سردشت:

یکی از پر طرفدارترین نهال های انگور، نهال انگور سیاه سردشت است. این درخت انگور را با نام انگور شرابی نیز می شناسند. میوه های درخت انگور شرابی زودرس است و از سال دوم، باردهی این درخت آغاز میشود.

 

هر درخت انگور میتواند بالغ بر 55 کیلوگرم باردهی داشته باشد که این میزان در یک هکتار برابر با 35 تن میوه انگور سردشت است.

 

درخت انگور سردشت ارتفاعی حدود 10 متر دارد و یکی از مزیت های این درخت انگور، خود بارور بودن آن است.

 

رنگ میوه های انگور شرابی سیاه یا بنفش تیره است و وزن هر عدد انگور آن حدود 10 گرم است. این نهال انگور را باید با فاصله 3*3 متر بکارید. همچنین برای کاشت نهال انگور سردشت باید چاله هایی با عمق 100 سانتی متر حفر کنید.

 

نهال انگور کشمشی زرد:

نهال انگور کشمشی زرد به دلیل سازگاری که با انواع اقلیم دارد، در بیشتر نقاط کشور کاشت و پرورش داده میشود.

 

عمر اقتصادی درخت انگور کشمشی زرد 65 سال است و در صورت پرورش صحیح میتاند تا 70 سال نیز عمر اقتصادی و بهره وری اقتصادی برای شما داشته باشد.

 

باردهی نهال انگور کشمشی زرد از سال اول و باردهی اقتصادی آن از سال چهارم آغاز میگردد. در صورت آغاز باردهی اقتصادی این درخت، از هر هکتار میتوان حدود 40 تن میوه انگور کشمشی زرد را برداشت کرد.

 

این نهال انگور دیرگل است و اواخر فروردین ماه، زمان شکوفایی آن است.

 

میوه انگور کشمشی زرد، دیر رس است و در اواخر تابستان میتوان میوه های رسیده آن را برداشت کرد.ارتفاع درخت انگور کشمشی زرد بین 4 الی 5 متر است.

 

بهترین مناطق برای کاشت نهال انگور کشمشی زرد، مناطق آب و هوایی معتدل یا نیمه گرمسیری است. نهال انگور کشمشی زرد را میتوانید با فواصل 3*3 متر مربع با عمق چاله های 70 سانتی متر بکارید.

 

بهترین ارتفاع از سطح دریا برای درخت انگور کشمشی زرد، 500 الی 2300 متر و نیاز سرمایی آن 100 الی 800 ساعت دمای منفی 7 درجه است.

 

نهال انگور قرمز بی دانه:

اگر به دنبال نهال انگور بومی کشور ایران هستید، ما به شما نهال انگور قرمز بی دانه را معرفی میکنیم.

 

نهال انگور قرمز زود بازده است و از سال دوم کاشت، باردهی خود را شروع کرده و از سال چهارم به بعد، باردهی اقتصادی آن آغاز میگردد و از هر درخت حدود 65 کیلوگرم میوه انگور میتوان برداشت کرد.

 

گلدهی درخت انگور قرمز بی دانه از اواخر فروردین ماه آغاز میشود، به همین دلیل مناطق سرد و کوهستانی برای کاشت نهال انگور قرمز بی دانه بسیار مناسب هستند.

 

ارتفاع درخت انگور قرمز بی دانه تا حدود 10 متر میرسد و این درخت انگور می تواند 60 سال برای شما باردهی اقتصادی داشته باشد.

 

برای کاشت نهال انگور قرمز بی دانه باید فاصله 2*2 متر را رعایت کنید. ارتفاع 900 الی 1400 متر از سطح دریا برای کاشت  نهال انگور قرمز بی دانه بسیار مناسب است.

 

انگور مویز بی دانه

نهال انگور مویز بی دانه را با نام انگور بلد سیدلس شاید بشناسید. این نهال انگور در دسته انگور های زود بازده و پر بار قرار میگیرد. باردهی انگور مویز سیاه بی دانه از سال دوم کاشت شروع می شود.

 

میوه های انگور بلک سیدلس پوست ضخیم دارند و رنگ پوست آنها قرمز تیره یا بنفش است و این میوه خوشمزه از اواخر تابستان قابل برداشت است.

 

ارتفاع درخت انگور مویز بی دانه 4 متر است و عمر اقتصادی آن 30 الی 35 سال است و در این مدت میتوانید از این درخت، بهره برداری اقتصادی داشته باشید.

 

نهال انگور مویز را میتوانید در مناطق معتدل پرورش دهید. نیاز سرمایی درخت انگور مویز سیاه 100 الی 500 ساعت دمای منفی 7 درجه است که درخت باید به خوبی آن را دریافت کند.

 

نهالستان سیمین نهال

 

مهم ترین نیاز های درخت انگور

1. آبیاری: یکی از مهمترین نیاز های درختان انگور میزان آبیاری است که باید طبق برنامه زمانی مناسب انجام بگیرد. البته این آبیاری باید مطابق با نیاز های درخت و در زمان مناسب صورت گیرد.

 

2. هرس: برای تمامی درختان انجام هرس امری بسیار ضروری است. هرس نهال انگور برای فرم دهی به درخت انجام میگیرد و سبب میشود تا شاخه های پوسیده از بین بروند و شاخه های جدید و جوان رشد کنند. این شاخه های جوان تحریک به رشد میشوند و میوه های با کیفیت و خوشمزه را در اختیار شما قرار میدهند.

 

3. داربست: یکی از نیاز های اصلی برای درختان انگور، میله یا دابست هایی است که اطراف نهال ها باید جایگذاری شوند تا شاخه های نهال انگور را به آن ها بست و درختان به این داربست ها تکیه دهند. چرا که ساقه های درخت انگور، ضخامت کافی را برای بالا نگه داشته شدن ندارند. از طرف دیگر وزن میوه ها بر ساقه ها غلبه میکند. اگر ساقه ها و شاخه و برگ ها روی زمین بی افتند باعث خرابی و از بین رفتن درخت می شوند.

 

فواید و کاربرد های میوه انگور

میوه های انگور برای تازه خوری بسیار مناسب میباشند. از میوه های انگور برای تولید سرکه، آبمیوه و آبغوره بسیار استفاده میگردد.

 

یکی از کاربرد های اصلی میوه انگور، تولید کشمش است  که سهم زیادی را در بین خشکبار ها و طرفدار زیادی را در بین مردم دارد و یکی دیگر از کاربرد های میوه انگور تولید شیره انگور از آن است.

 

میوه انگور دارای ویتامین های A ، B،C ،E، کلسیم، پتاسم، امگا 3، امگا 6، فسفر و آهن است.

 

از همین رو مصرف این میوه باعث سلامت قلب، ضد عفونی بدن، خون سازی و تقویت حافظه می شود. مصرف میوه انگور در درمان یبوست، روماتیسم و کم خونی بسیار موثر است.

 

عوامل موثر در کاشت نهال انگور

قبل از کاشت نهال انگور باید به اقلیم خود و شرایط گیاه تجه کنید و این دو مورد را از نظر فنی مورد بررسی قرار دهید تا ببینید انگور مورد نظر برای اقلیم شما مناسب است یا خیر.

 

خاک مورد نظر شما بایستی با نهال مورد نظر سازگاری داشته باشد و این مورد را باید به خوبی بررسی کنید که درخت انگور مورد نظر شما با توجه به نوع خاک (شنی، لومی، رسی) در آن خاک رشد و باردهی خواهد داشت یا نه.

 

مقدار PH خاک خود را بررسی کنید و خاک محل کاشت نهال خود را با کود حیوانی پوسیده یا خاک برگ تقویت نمایید.

 

خرید نهال انگور 

یکی از مهم ترین مسائل در احداث باغات انگور، خرید نهال انگور سالم است که باردهی مطلوبی داشته باشد.

 

سیمین نهال دشت سبز قوشا چای به شماره ثبت 3926 در خدمت عموم مردم عزیزمان قرار دارد تا بدون واسطه، نهال های خود را با کیفیت بی نظیر و قیمتی مناسب، خریداری کرده و به همراه سفارشات خود، هدیه ویژه سیمین نهال را با بهترین بسته بندی در سراسر کشور دریافت کنید و اقدام به کاشت و احداث باغات انگور نمایید.