وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

نوید افکاری امروز صبح اعدام شد ( عکس )

نوید افکاری امروز صبح اعدام شد ( عکس )

نوید افکاری امروز صبح اعدام شد ( عکس )

 

به گزارش ایران ناز , نوید افکاری کشتی گیر مشهور ایرانی که مدتها بخاطر هشتگ های اعدام نکنید تیتر خبرها بود و بسیاری از سلبریتی ها و ورزشکاران برای اعدام نکردن وی هشتگ زده و خواستار اعدام نکردنش شده بودند , صبح امروز اعدام شد . حکم اعدام نوید افکاری بامداد امروز اجرا شد.

 

نوید افکاری به اتهام قتل کارمند سازمان آب و فاضلاب در استان فارس با ضربات چاقو به قصاص محکوم شده بود.

 

نوید افکاری امروز صبح اعدام شد ( عکس )

 

ساعت 23 روز 11 مردادماه سال 97 بود که فردی از کارمندان سازمان آب منطقه ای شیراز در محله شاه داعی الله و مقابل در منزل خود، با چاقو مورد ضرب و جرح قرار گرفت قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

 

مرحوم ترکمان از کارمندان سازمان آب منطقه ای شیراز و دارای دو فرزند دختر خردسال و یک پسر نوجوان بود.

 

پدر مرحوم ترکمان پس از وقوع حادثه و حضور در مرجع انتظامی، اظهار داشت: فرزندش بعد از فراغت از امور شغلی در حال بازگشت به منزل بوده با چاقو مورد ضرب و جرح قرار گرفته و در نهایت به جهت صدمات وارده فوت جان خود را از دست داد.

 

بنابراین گزارش، پزشکی قانونی ضمن معاینه از جسد مقتول، علت مرگ را خونریزی شدید متعاقب بریدگی عروق حیاتی گردن، در اثر اصابت جسم نوک تیز و برنده اعلام کرد.

 

قتل کارمند سازمان آب منطقه ای توسط نوید افکاری

 

نوید افکاری امروز صبح اعدام شد ( عکس )

 

نوید افکاری ؛ کشتی گیر

 

بازبینی فیلم دوربین مداربسته و بازداشت متهم تحقیقات در خصوص این پرونده قتل ادامه داشت تا اینکه با بازبینی فیلم دوربین مداربسته واقع در خیابان محل تعقیب مقتول، شخصی به نام نوید افکاری در خصوص این پرونده به عنوان متهم دستگیر شد.

 

براساس اطلاعات موجود در پرونده، نوید افکاری پس از دستگیری، در بدو تحقیقات اعلام می‌کند “مقتول را با دوستم تعقیب کردم و در حالی که من ترک موتور نشسته بودم با چاقو اقدام به قتل مقتول کردم”. همچنین متهمان پرونده، در پلیس آگاهی و مرحله دادرسی با دست خط خود به تفصیل اقرار به جرم انتسابی کرده‌اند. علاوه بر این، شاهدی که متهمان دقایقی بعد از قتل اقدام به تشریح ماجرا نزد وی کرده‌اند به صراحت ادای شهادت کرده است.

 

پس از انجام تحقیقات پیرامون نوید افکاری متهم ردیف اول پرونده، مشخص می‌شود، نوید افکاری قصد ترور یک بسیجی را نیز داشته اما به لحاظ اینکه تردد فرد مورد نظر به صورت نامنظم بوده، موفق به ترور وی نمی شود.

 

نوید افکاری همراه برادر دیگر خود بنام حبیب افکاری در اغتشاشات سنوات قبل نیز شرکت داشته و برادر وی با استفاده از کاتر پای یکی از مأموران انتظامی را مورد جرح عمدی قرار داده که بالغ بر 200 بخیه خورده است.

 

اقدام به ایراد ضرب و جرح عمدی و سرقت اموال از دیگر سوابق نوید افکاری است.

 

در نهایت، پرونده قتل مرحوم ترکمان با صدور قرار جلب به دادرسی و تنظیم کیفرخواست از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شیراز نزد محاکم کیفری یک استان فارس ارسال و با ارجاع پرونده به شعبه اول دادگاه کیفری یک استان رسیدگی های قضایی لازم شد.

 

علی‌رغم ادعاهای مطرح شده ، متهم نوید افکاری ، دارای وکیل تعیینی در دادسرا بود و در دادگاه نیز داری وکیل بوده است.

 

ادعای شکنجه متهمان صحت ندارد

 

 

رسانه‌های ضد انقلاب همچنین، مدعی شکنجه متهمان پرونده شده اند. براساس بررسی‌های انجام شده، بعد از اقرار نوید افکاری وکیل تعیینی وی مراجعه و اظهار داشته خانواده متهم مدعی شکنجه وی هستند. در همان روز در زمان تحقیقات بنابر تقاضای وکیل متهمان دستور اعزام آن‌ها به پزشکی قانونی صادر تا چنانچه اگر اقرار تحت شکنجه بوده مراتب مجددا مورد بررسی قرار گیرد؛ اما متهم در اداره آگاهی و در حضور وکیل تعیینی خود اعلام کرده که شکنجه نشده ام و به پزشکی قانونی نمی روم. این موضوع در رسیدگی دیوان عالی کشور نیز مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به عدم درخواست متهم منتفی تشخیص داده شده است.

 

در نهایت پس از برگزاری دادگاه به صورت علنی، به شرح دادنامه مورخ 14 مهرماه سال 98، وقوع قتل توسط نوید افکاری محرز و از حیث مباشرت در ارتکاب قتل عمدی حکم به قصاص نفس نامبرده صادر شد که این حکم از سوی دیوان عالی کشور عینا تایید شد .

 

نوید افکاری امروز صبح اعدام شد ( عکس )

 

همچنین علاوه بر مباشرت در قتل عمد، در خصوص بخش دیگر از جرایم انتسابی دایر بر محاربه با ارجاع پرونده به دادگاه انقلاب شیراز و انجام رسیدگی های معمول قضایی، هشتم مردادماه 99 دادگاه حکم بر محکومیت نوید افکاری صادر و در خصوص سایر متهمان نیز احکام محکومیت مقتضی صادر کرده است.

 

نوید افکاری امروز صبح اعدام شد ( عکس )