اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

5 نکته مهم که قبل از رنگ کردن مو در خانه باید به خاطر داشته باشید

5 نکته مهم که قبل از رنگ کردن مو در خانه باید به خاطر داشته باشید

5 نکته مهم که قبل از رنگ کردن مو در خانه باید به خاطر داشته باشید

 

موها یکی از مشخصه های مهم در زیبایی هر فرد و مخصوصا خانم ها می­باشد. داشتن موهایی بلند و پرپشت برای هر خانم جوانی از اهمیت بالایی برخوردار است و زیبایی هر فرد را تحت شعاع قرار می­دهد.

 

5 نکته مهم که قبل از رنگ کردن مو در خانه باید به خاطر داشته باشید

 

بنابراین بسیار مهم است موهایی سالم و براق داشته باشیم تا زیبایی و جلوه­ی چهره تثبیت شود. بسیاری از بانوان علاقه به رنگ کردن موهایشان دارند و موی رنگ شده را بیشتر از رنگ طبیعی موهای خود دوست دارند و ترجیح می­دهند دائم موهای خود را رنگ کنند.

 

برای افرادی که دائما موهای خود را رنگ می­کنند این که هر بار به آرایشگاه بروند و پولی بابت دستمزد به رنگ کار بدهند امری غیر ضروری به نظر می­رسد از طرفی قرنطینه بودن و بسته بودن آرایشگاه ها خود دلیلی بر نیاز به یاد گرفتن نکاتی برای انجام این کار در خانه می­باشد.

 

بنابراین بهتر است با دانستن چند نکته مهم خودشان در خانه موهای خود را رنگ کنند. در این مقاله میخواهیم بدانیم چگونه مو و ابروهای خود را در خانه رنگ کنیم و برای این کار چه نکاتی را باید بدانیم.

 

1. جنس موهای خود را بشناسید

قبل از هر چیز لازم است بدانیم استفاده از چه رنگی برای موهای ما متناسب با جنس آن بهتر به نظر می­رسد.

 

اگر موهایی با تارهای نازک و ضعیف دارید پیشنهاد می­کنیم از استفاده از پودر دکلره خودداری کنید و ترجیحا با رنگ های ترکیبی و اکسیدان موهای خود را رنگ کنید.

 

استفاده از پودر های دکلره که طی دو مرحله استفاده می­شود و از یک پودر ضدقرمزی استفده می­شود باعث سوختن و نازک شدن موها و گاهی کش آمدن آن می­شود.

 

مویی که به درجه کش آمدن برسد سوخته محسوب شده و پس از شسته شو از حالت و جلوه خوبی برخوردار نخواهد بود.

 

اما اگر موهای زخیم و قویی دارید و علاقه دارید موهایتان بسیار روشن باشید می­توانید تا رسیدن به پایه صبر کنید و زمانی که مو سفید شدن روی آن رنگ دلخواه خود را بگذارید.

 

به این صورت حتی پس از رفتن رنگ مو، موهای شما زرد نخواهد شد و به سفیدی خواهد زد. ترجیحا از رنگ های دودی استفاده کنید تا زردی را گرفته و احتمال زرد شدن وجود نداشته باشد.

 

2. انتخاب یک رنگ موی درست

 

5 نکته مهم که قبل از رنگ کردن مو در خانه باید به خاطر داشته باشید

 

از آنجایی که اکثر ما مهارت یک رنگ کار حرفه ای را نداریم مشکل در آوردن یک رنگ ترکیبی یا انواع مش و بالیاژها برای ما وجود دارد.

 

به شما توصیه می­کنیم از انجام کاری که قبلا نکرده اید صرفه نظر کنید و رنگی را برای موهای خود انتخاب کنید که توانایی پیاده کردن آن روی موهای خود را داشته باشید و قبل از آن رنگ مو متناسب با تناژ پوست خود را شناسایی کنید.

 

مش های سوزنی و تکه ای یا فویلی مورد پسند بسیاری از افراد است اما برای انجام این کار مهارت خاصی لازم است که فردی که می­خواهد موهای خودش را رنگ کند نمی­تواند به تنهایی از پس آن بربیاید.

 

پس سعی کنید تا حد امکان از پودر های دکلره استفاده نکنید تا مشکلاتی مثل نارنجی شدن موهای زیرین یا زرد شدن مو برایتان به وجود نیاید.

 

اگر موهای ضعیف و بسیار نازکی دارید از اکسیدان شماره 1 یا نهایتا از 2 استفاده کنید اما اگر موهای شما قوی است می­توانید از شماره های بالاتر استفاده کنید.

 

به عنوان مثال اگر موهای ضعیفی دارید و می­خواهید یک درجه موهایتان روشن شود از اکسیدان شماره 1 با رنگ دلخواهتان استفاده کنید.

 

اکسیدان 1 درواقع 6 درصدی است و اکسیدان 2-9درصد اگر میخواهید موهایتان خیلی روشن شود باید از اکسیدان 12 درصدی استفاده کنید و با رنگ مورد نظر خود مخلوط کنید. برای داشتن موهایی عسلی یا بلوطی روشن می­توانید از واریاسون ها استفاده کنید.

 

به عنوان مثال با رنگ موی طبیعی یعنی شماره 9 از N  و رنگ موی دودی و  مقدار کمی رنگ موی 3 صفر به همراه واریاسیون طلایی و اکسیدان 2 می­توانید موهای عسلی روشنی بدون دکلره داشته باشید.

 

3. از دکلره استفاده نکنید

ناگفته نماند رنگ مو و اکسیدان ها هم به مو آسیب میزنند اما آسیب دکلره به مو بسیار بیشتر از رنگ و اکسیدان است و دکلره در برخورد با پوست سر باعث ریزش موی سر و آسیب به آن خواهد شد.

 

پودر دکلره در واقع با داشتن آمونیاک که یک ماده سرطان زا است در ابتدا باعث باز شدن ساقه و ورود به ساقه مو می­شود و سپس ملانین یا رنگ دانه های طبیعی مو را از بین می­برد تا بتوانید رنگ دلخواه خود را روی آن قرار دهید به همین دلیل استفاده از انواع رنگ ها بدون دکلره بهتر است و به سلامت موی ما کمک خواهد کرد. بنابراین بهتر است خرید انواع اکسیدان مو را جایگزین دکلره نمایید.

 

4. موهایتان را نشویید

 

5 نکته مهم که قبل از رنگ کردن مو در خانه باید به خاطر داشته باشید

 

قبل از رنگ کردن دقت داشته باشید که باید موهایتان به خوبی چرب شده باشید. موهای خشک و شسته شده به خصوص در هنگام دکلره کردن به شدت آسیب می­بینند و شکننده می­شوند. چربی روی مو تا حد زیادی به جلوگیری از این مشکل کمک خواهد کرد.

 

5. از رنگ های طبیعی و گیاهی استفاده کنید

با نزدیک شدن به تابستان و رسیدن گردوها به جای استفاده از رنگ های شیمیایی از رنگی استفاده کنید که هم باعث محم شدن موهایتان شود و هم بتواند تنوع جدیدی برایتان باشد.

 

اگر مقداری پوست گردوی تازه دارید آب آن را بگیرید و با حنا و واریاسیون مخلوط کنید. اگر بخواهید می­توانید مقداری بابونه بجوشانید و به مخلوط خود اضافه کنید.

 

استفاده از پودر شکلات و پودر قهوه هم به براق و قهوه ای شدن رنگتان کمک می­کند و جلوی قرمزی حنا را می­گیرد. این رنگ موی طبیعی باعث استحکام ساقه مو می­شود و بدون هیچ آسیبی رنگ موی شما را تغییر خواهد داد.

 

تنها نکته قابل توجه این است که اگر به مدت طولانی این رنگ را روی مو تکرار کنید نمی­توانید از رنگ های شیمیایی استفاده کنید چون این رنگ ها به مرور تثبیت می­شوند و پاک نمی­شوند.

 

از این رنگ می­توانید به مقدار کم و با یک قلمو روی ابرو های خود به عنوان رنگ ابرو هم استفاده کنید.

 

اما اگر احساس می­کنید این کار ریسک است و ابروها و پوست زیر ابروی شما را مشکی خواهد کرد بهتر است برای رنگ ابرو از انواع برندهای آرایشی موجود مثل گلدن رز، آکوا یا اتود سایه ابرو با رنگ مورد نظر خود را تهیه کنید.

 

با این روش موهای ابروی شما دچار ریزش نخواهد شد و می­توانید هر بار از رنگ جدید و متفاوتی استفاده کنید. برای مشاهده و خرید سایه ابرو در مدل و قیمت های متنوع کلیک کنید.

 

به طور کلی نکته بسیار مهم در رنگ کردن و ایجاد تغییر این است که سلامت بدن و موهای شما حفظ شود و به خاطر داشتن رنگ زیبایی در طی دو هفته زیبایی دائمی موهایتان را از دست ندهید و باعث آسیب به خود نشوید.