اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

نیوجرسی بتنی

مجموعه : دانستنی ها
نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی

 

نیوجرسی بتنی به عنوان کرب نیوجرسی، K-rail یا دیوار جرسی نیز شناخته می‌شود. این موانع در امتداد، مرکز و کناره‌های بزرگراه‌ها، محل‌های ساخت‌وساز و پارکینگ‌ها به کار می‌روند.

 

آن‌ها اغلب و به خصوص برای نصب دائمی، از بتن ساخته می‌شوند. اما نسخه‌های پلاستیکی نارنجی و سفید قابل‌حمل‌تر این موانع که پر شده با ماسه یا آب هستند نیز در بزرگراه‌ها وجود دارند.

 

در این مطلب به معرفی این موانع پرکاربرد و مورد استفاده توسط شهرداری‌ها و راهداری‌ها می‌پردازیم.

 

نیوجرسی بتنی

 

بلوک نیوجرسی بتنی

این بلوک، یک مانع بتنی یا پلاستیکی مدولار است که برای جدا کردن خطوط ترافیک استفاده می‌شود. این مانع برای به حداقل رساندن آسیب خودروها در تصادف‌ها طراحی شده است.

 

در عین‌حال از عبور خودروهای متقاطع که منجر به برخورد احتمالی از روبه‌رو می‌شود نیز جلوگیری می‌کند. از این موانع برای تغییر مسیر ترافیک و محافظت از عابران پیاده و کارگران در طول ساخت‌وساز بزرگراه نیز استفاده می‌شود.

 

مزیت این مانع در آن است که نمی‌گذارد وسیله نقلیه از کنترل خارج‌شده با عبور از میانه بزرگراه به لاین روبه‌رو وارد شود و تصادف‌های شدیدتری ایجاد کند. طراحی بلوک نیوجرسی بتنی به‌ گونه‌ای است که در ضربات معمولی با زاویه کم، لاستیک‌های خودرو از سطح شیب‌دار پایینی آن بالا می‌روند.

 

این کار، خودرو را مجبور می‌کند از ترافیک مقابل دور شود و به مسیر اصلی خود بازگردد. این لغزش و تغییر جهت به سمت بالای مانع می‌تواند از واژگونی وسایل نقلیه جلوگیری کند. بدین ترتیب از برخوردهای بیشتر جلوگیری می‌شود و آسیب‌های مالی و جانی خودرو و سرنشینان آن به حداقل می‌رسند.

 

برای اطلاع از تمامی محصولات این شرکت می‌توانید به سایت این مجموعه به آدرس الکترونیکی  rayanpeybeton.ir  مراجعه کرده 09122123017 و اطلاعات مورد نیاز را کسب‌کرده و جهت سفارش انواع نیوجرسی بتنی از این شرکت اقدام کنید.

 

مینی نیوجرسی بتنی

نیوجرسی‌ها معمولاً 48 سانتیمتر ارتفاع و 76 سانتیمتر عرض دارند. البته این موانع در اندازه‌های کوچک‌تری نیز به تولید می‌رسند.

 

از مینی نیوجرسی بتنی معمولاً در داخل شهر استفاده می‌شود، بنابراین در اندازه‌های کوچک‌تری به تولید می‌رسد. محیط‌هایی مانند پارکینگ‌های شهری، خیابان‌ها و محیط‌های دارای ترافیک شهری نیز به موانع نیوجرسی نیاز دارند.

 

به همین دلیل، کارگاه‌های تولید این موانع از قالب‌های کوچک‌تر نیز برای ساخت موانع نیوجرسی استفاده می‌کنند. مینی نیوجرسی‌ها را می‌توان به راحتی در داخل یکدیگر قفل کرد و یک سد ایمن در معابر شهری به وجود آورد.

 

مزایای نیوجرسی بتنی

موانع ساخته‌شده از بتن، مطمئناً بسیار قوی‌تر از نیوجرسی پلی اتیلن خواهند بود. در اکثر شرایط، شهرداری‌ها و راهداری‌ها مجبور هستند از موانع بتنی برای اطمینان از ایمنی کارگران و رانندگان استفاده کنند.

 

در اینجا به چند نکته مثبت اشاره می‌شود که تنها با استفاده از این نوع نیوجرسی به دست خواهد آمد.

 

● قوی هستند و به راحتی شکسته نخواهند شد.

● بسیار بادوام هستند و برای پروژه‌های بلندمدت گزینه‌های خوبی محسوب می‌شوند.

● ایمنی کارگران در حال ساخت‌وساز را در شرایط خاص فراهم می‌کنند.

 

دو سناریو وجود دارد که در آنها راهداری‌ها و شهرداری‌ها باید از موانع جرسی ساخته‌شده از بتن استفاده کنند. اولین مورد، جایی است که از برخورد رانندگان به سطح یا منطقه آسیب‌زا یا خطرناک‌تر از بتن جلوگیری شود.

 

مورد دوم زمانی است که کارگران ساختمانی در امتداد مناطق پرسرعت مستقر هستند و برای محافظت از آن‌ها در برابر تصادفات اتومبیل نیاز به موانع بتنی است.

 

موانع پلی اتیلن حتی زمانی که با آب یا ماسه پر شده باشند، نمی‌توانند خودروی سریع‌السیر را مانند یک مانع بتنی متوقف کنند خرید نیوجرسی بتنی.

 

نیوجرسی بتنی

 

معایب نیوجرسی بتنی

موانع بتنی در شرایط بسیار زیادی ضروری هستند، اما همیشه انتخاب درستی به شمار نمی‌روند. برخی از معایب عمده آنها عبارتند از:

 

● وزن و حجم زیاد: وزن زیاد و حجیم بودن موانع بتنی کار جابه‌جایی، نصب یا چیدمان مجدد آن‌ها را در انواع پروژه‌ها، بسیار دشوار می‌کند.

 

● نصب و راه‌اندازی: موانع بتنی نیاز به زمان نصب و حذف زیادی دارند. ساعات کار زیادی باید برای نصب آن‌ها صرف شود که هزینه‌بر خواهد بود.

 

● دید متوسط: برای رانندگان، تشخیص یک مانع بتنی خاکستری یا سفید در مقایسه با یک مانع پلاستیکی که معمولاً به رنگ نارنجی ایمن و روشن است، سخت‌تر خواهد بود.

 

● ایمنی کمتر برای رانندگان: موانع ساخته‌شده از بتن معمولاً برای رانندگان خودروی از کنترل خارج‌شده در هنگام تصادفات، خطرناک‌تر از موانع پلاستیکی هستند.

 

نیوجرسی پلی اتیلن

یکی از قابل‌توجه‌ترین مراحل تکامل موانع نیوجرسی، معرفی پلی اتیلن به عنوان جایگزینی برای بتن بوده است. موانع پلی اتیلن از همان روش قالب‌گیری بتنی استفاده می‌کنند.

 

این موانع برای سنگین شدن و ماندن روی زمین، پر از آب یا ماسه می‌شوند. پلی اتیلن همیشه نمی‌تواند جایگزین بتن شود، اما در شرایط مناسب می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد.

 

● قابلیت حمل: راه‌اندازی و جابه‌جایی موانع پلی اتیلن، آسان‌تر از نوع بتنی است. آن‌ها همچنین به راحتی روی هم چیده و پالت‌بندی می‌شوند که ذخیره و حمل‌ونقل آن‌ها را ساده‌تر و مقرون ‌به‌صرفه‌تر می‌کند.

 

● افزایش دید: موانع پلی اتیلن در مناطق ساخت‌وساز معمولاً با استفاده از پلاستیک نارنجی روشن یا سفید تولید می‌شوند که دیده شدن آن‌ها را بسیار ساده‌تر می‌کند. این موانع در هم تنیده می‌شوند و یک خط پیوسته را تشکیل می‌دهند که دیدن آن‌ها برای رانندگان به راحتی قابل تشخیص است.

 

موانع پلی اتیلن در برخی موارد جایگزین مناسبی برای نیوجرسی بتنی هستند. اما در برخی پروژه‌های ساخت‌وساز و بزرگراه‌ها، فقط می‌توان به قدرت بیشتر موانع بتنی اعتماد کرد.

 

دال بتنی

دال بتنی یا سنگدال بتنی از مواد اولیه بتن و فولاد تولید می‌شود و کاربردهای زیادی چه در ساختمان و چه در پروژه‌های شهری مانند پل‌سازی دارد. کاربرد دال بتنی با توجه به ضخامت آن‌ تعیین می‌شود.

 

نوع ترافیکی دال بتنی معمولاً از ضخامت بسیار بیشتری نسبت به نوع ساختمانی آن برخوردار است. دال‌های بتنی را می‌توان به دو روش پیش‌ساخته یا در محل پروژه ساخت.

 

سنگدال بتنی  بتنی که به طور خاص ساخته شده است، بسیاری از مشکلات را در روند ساخت و ساز، راه و شهرسازی حل کرده است. انواع دال بتنی سرعت کار را دو برابر می کند و منجر به اطمینان بیشتر در کیفیت کار می شود.

 

به طور کلی سنگدال بتنی  ها در دو مدل افقی و عمودی تولید می شوند. از مدل های افقی برای سقف و کف و مدل های عمودی به عنوان دیوارهای پیش ساخته استفاده می شود.

 

بنابراین به طور قطع می توان گفت که سازندگان انواع سنگدانه های بتنی بار سنگینی را در زمینه ساخت و ساز تحمل می کنند. ساخت این نوع محصول نهایی نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد که تنها توسط افراد با دانش بالا در این زمینه انجام می شود.

 

با پیشرفت سریع ساخت و ساز، استفاده از دال های بتنی و دیوارهای بتنی بسیار مورد استقبال قرار می گیرد، بنابراین انواع مختلفی وجود دارد. این سنگدال‌های بتنی از دو ماده اولیه فولاد و بتن ساخته‌ و قالب‌گیری می‌شوند. کاربردهای مختلف دال بتنی به شرح زیر هستند:

 

● ساخت عرشه انواع پل‌های شهری و کف‌سازی آن‌ها

● ساخت سنگ‌فرش‌ها (دال بتنی با ضخامت کم)

● سقف و پوشش کانال‌ها و جوی‌های آب

● کف‌پوش محوطه پارکینگ‌ها

● تعریض معابر عمومی

● سقف پارکینگ‌های طبقاتی

 

تمامی محصولات رایان بتن قیمت مناسبی دارند و قطعات بتنی پیش ساخته این دسته بسته به نیاز و کاربرد در قالب های مختلف اعم از وزن و ابعاد مختلف اندازه گیری و ساخته می شوند.

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران متخصص ما می توانید با شماره های در نظر گرفته شده در گروه تماس بگیرید.

 

قالب های نیوجرسی  را می توان در ابعاد و اندازه های مختلف از 1 متر تا 8 متر بسته به محل و نوع پروژه ساخت.

 

در صورت نیاز به طراحی و تولید قطعات بتنی پیش ساخته از جمله بتن پیش ساخته از نیوجرسی با نرخ های مقرون به صرفه و تحویل زودهنگام با شماره تلفن ثابت شرکت تماس گرفته و قرارداد را امضاء نمایید.پس از دریافت مشاوره رایگان می توانید با رایان مشورت نمایید شرکت رایان پی بتن.

 

قیمت نیوجرسی بتنی

برای برآورد هزینه با استفاده از قیمت بتن نیوجرسی علاوه بر لیست قیمت بتن آماده نیوجرسی، شرح پروژه و اطلاعات کلی به نیروهای پشتیبانی ما در مورد نوع پروژه که می توانید با دانستن حدود قیمت شروع و قیمت نهایی هزینه پروژه را تخمین بزنید.

 

عوامل گوناگونی قیمت نیوجرسی بتنی را تعیین می‌کنند. نوع مپ نیوجرسی و ماده به کار رفته الگوهای این سازه دقیق و ظریف است و از پس مهندسان کارکشته بر می‌آید.

 

تفاوت متریال درجه یک در سازه نیوجرسی محصول نهایی را مقاوم‌تر و مستحکم‌تر می‌کند و زمان بکارگیری آن بیشتر و طبعاً صرفه اقتصادی خواهد داشت. دلیل تفاوت و گوناگونی همان کیفیت نیوجرسی بتنی می‌باشد که ۴ نوع ریزش بتن داریم قالب معکوس و یا برعکس ایستاده ماشین اتوماتیک و در محل درجا است.

 

برای تولید نیوجرسی بتنی از میکسر تویین و بتن آن را در لاین مناسب تولید در شرکت ساخته و پرداخته می‌کنند و به محل قالب‌های آماده می‌برند که از قبل روغن کاری شده اند و سیستم آرماتور آن نصب شده و بتن متراکم در ان ریخته و با بخار آب آن را عمل می‌آورند و در بخش دپو منتقل و نگهداری می‌شوند در پایان قطعات تولید شده به انبارها و محل دپوی نیوجرسی بتنی منتقل می‌شوند.

 

جمع‌بندی

نیوجرسی بتنی به دلیل مزایای فراوانی که دارد، یکی از موانع بسیار پرمصرف برای راهداری‌ها و شهرداری‌ها محسوب می‌شود. نصب این مانع در بزرگراه‌ها تاکنون جان بسیاری از افراد را نجات داده است.

 

پس باید نسبت به استفاده از آن در تمام بزرگراه‌های کشور اقدام شود. جهت تهیه نیوجرسی بتنی می‌توانید به سایت رایان پی بتن مراجعه کنید.