ماجرای ورود تنباکوی شهوت انگیز و جنسی به ایران

ماجرای ورود تنباکوی شهوت انگیز و جنسی به ایران

ماجرای ورود تنباکوی شهوت انگیز و جنسی به ایران

 

رواج قلیان بین مردم ایران ، باعث افزایش نگرانیها در مورد سلامت مردم شده است . در این میان خصوصا دختران و پسران جوان نیز رو به استفاده گسترده از قلیان آورده اند اما در این میان خبرهایی نگران کننده درباره تنباکویی آغشته به مواد مخدر که با تبلیغات زیاد ، در بین جوانان محبوب شده است ،به گوش میرسد

 

ادعایی که در تبلیغات این تنباکو مطرح میشود قابلیت افزایش شهوت جنسی با مصرف آن است !اما در حقیقت این تنباکو که سحر الحب نیز نامیده میشود ، چنین اثری نداشته و نوعی مواد مخدر است.رئيس کانون درمانگران اعتياد کشور از ورود مخدر جديدي با عنوان تنباکوي جنسي خبر داد و گفت: اين نوع تنباکو آغشته به مخدر به صورت محدود و به شکل مسافري از کشورهاي خارجي به کشور وارد شده است.

 

ماجرای ورود تنباکوی شهوت انگیز و جنسی به ایران

 

به گزارش ايران ناز، هادي پناهي روز چهارشنبه در اين باره اظهار کرد: اين تنباکو ماده اي نوظهور است که داراي ترکيبات محرک و مخدر است و آسيب جديدي به سيستم هاي جنسي زنان و مردان وارد مي سازد.

 

وي با تاکيد براينکه اين تنباکو تاثيري مثبت بر تقويت قواي جنسي ندارد، اظهارکرد: مطالعات انجام شده حاکي از آن است که مصرف اين تنباکو تاثيري منفي جدي برسيستم باروري زنان بر جاي مي گذارد و منجر به ناباروري قطعي در آنان مي شود.

 

ماجرای ورود تنباکوی شهوت انگیز و جنسی به ایران

 

اين کارشناس اعلام کرد: اين تنباکو تحت ليسانس يکي ازکشورهاي عربي است که با قيمتي بيش از تنباکوي موجود در بازارعرضه مي شود و روي بسته بندي آن عبارات و مفاهيم مشخصي درج شده است که قابل شناسايي است.

 

رئيس کانون درمانگران اعتياد کشور همچنين تاکيد کرد: گفته مي شود اين تنباکو با وجود محرک بودن بي ضرر است اما نتيجه تحقيقات نشان مي دهد آسيب هاي جدي برفرد مصرف کننده ، هم مردان و هم زنان وارد مي سازد و به همين دليل توصيه اکيد مي شود که مورد مصرف قرار نگيرد.

 

ماجرای ورود تنباکوی شهوت انگیز و جنسی به ایران

 

وي از وجود محرک هاي جنسي و مواد نشاط آور به عنوان الگوي جديد اعتيادي نام برد و گفت: عوارض جدي اين محرک در کوتاه مدت آشکار مي شود.

 

پناهي همچنين با اشاره به مصرف انواع تنباکوهاي خارجي گفت: همه تنباکوهاي خارجي که مورد اقبال جوانان و نوجوانان است متشکل از مواد افزودني است که ضرر دارد.

 

به اعتقاد اين کارشناس، تاثيرسوء تنباکو از سيگار بيشتر است چرا که حجم دود بيشتري را به بدن وارد مي سازد.

 

به گزارش ايران ناز، در حال حاضر دو ميليون و 808 هزار معتاد در کشور بسر مي برند.

 

درحال حاضر آمار دقيقي از عرضه انواع مواد مخدر و روانگردان در جامعه وجود ندارد و روزبروز بر آن افزوده مي شود