وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وسایل مورد نیاز برای پیاده روی سگ

وسایل مورد نیاز برای پیاده روی سگ

وسایل مورد نیاز برای پیاده روی سگ

 

اگر تجربه نگهداری از سگ داشته باشید، قطعا مطلع هستید که برای بیرون رفتن از خانه و تفریح یا پیاده روی، نیاز به برخی لوازم دارید. همراه بردن وسایل مورد نیاز برای پیاده روی سگ، به شما کمک می‌کند تا بتوانید با خیال آسوده یک روز خاطره‌انگیز داشته باشید.

 

فراهم کردن ایمنی، امنیت و لوازمی برای خوش گذشتن به سگ، یک شرایط مطلوب و امن را ایجاد می‌کند. به همین دلیل باید از وسایل مورد نیاز برای پیاده روی سگ آگاه باشید.

 

در این مقاله قصد داریم هرچیزی که باید از این لوازم بدانید را بررسی کنیم و لیستی کامل از آن ارائه کنیم. پس همراه ما باشید تا وسایل موردنیاز این فرشته‌های پشمالو را کشف کنید.

 

وسایل مورد نیاز برای پیاده روی سگ

 

چرا باید مجهز به گردش همراه با سگ بروید؟

قبل از هرچیزی بهتر است بدانید مه چرا نیاز به همراه بردن یکسری لوازم داریم. در واقع فراهم کردن ایمنی برای پت اهمیت بالایی دارد.

 

وقتی با سگ دلبندتان به پیاده‌روی می‌روید، کنترل بهتر بر روی سگ و جلوگیری از فرار یا گم شدن او اهمیت بالایی دارد، حتی رعایت حقوق سایرین ایجاب می‌کند تا از قلاده مخصوص و لیش مقاوم استفاده کنید. پس همراه داشتن قلاده ایمن به شدت مهم است.

 

همراه بردن کیسه‌های مخصوص مدفوع به شدت بخش مهمی است و فرهنگ و شخصیت سرپرست پت را نشان می‌دهد. زیرا یکی از مسئولیت‌های مهم صاحب سگ، جمع‌آوری مدفوع او است.

 

داشتن کیسه‌های جمع‌آوری فضولات به شما کمک می‌کند تا محیط را تمیز نگه دارید و از آلودگی‌های زیست ‌محیطی و ایجاد مزاحمت برای سایرین جلوگیری کنید. این کار نشان‌دهنده احترام به محیط زیست و دیگر افرادی است که از فضای عمومی مشخصی استفاده می‌کنند.

 

همراه بردن آب و غذا هم ضروری است. سگ‌ها پس از یک پیاده روی طولانی نیاز به نوشیدن آب دارند پس قمقمه سگ یکی از لوازم ضروری است. گرمازدگی یکی از عواقب ناخوش آیند همراه نبردن آن کافی است.

 

در شرایط مختلف جوی مثل گرمای شدید، سرما، یا زمین‌های خشن، پاهای سگ‌ها در معرض آسیب بیشتری قرار دارد، پس بدیهی است که همراه بردن وسیله‌ای برای محافظت از آن ضروری است.

 

به طور کلی می‌توان مدعی شد که همراه بردن وسایل مورد نیاز برای پیاده روی سگ، نه تنها راحتی و امنیت خوبی برای او ایجاد می‌کند، بلکه ذهن سرپرست پت را برای تامین نیازهای به‌موقع آزاد خواهد کرد.

 

چرا باید مجهز به گردش بروید؟

 

لیست وسایل مورد نیاز برای پیاده روی سگ

آگاهی از لیست وسایل مورد نیاز برای پیاده روی سگ به شما امکان می‌دهد تا با خیال آسوده تمام آن‌ها را تهیه کرده و برنامه یک پیاده روی عالی را بچینید.

 

1. قلاده سگ

یکی از مهم‌ترین اکسسوری‌های تامین کننده ایمنی سگ، قلاده است. پیاده روی بدون قلاده یک اشتباه بزرگ است که گاهی عواقب جبران ناپذیری دارد.

 

با انتخاب قلاده مناسب می‌توانید ضمن داشتن تسلط در کنترل سگ و پیشگیری از هرگونه حادثه ناشی از فرار، دویدن، حمله و… نسبت به فرمان‌پذیری بهتر سگ را آماده کنید. پیاده روی یک بالانس رفتاری عالی برای سگ ایجاد می‌کند. به همین دلیل باید حتما نسبت به آن هوشمندانه اقدام کنید.

 

انتخاب قلاده‌های کتفی برای سگ‌ها گزینه ایمن‌تری است. یادتان باشد که شما در مقابل سایر شهروندان نیز مسئولیت زیادی دارید و باید حتما تحت یک قانون مشخص در محیط زندگی کودکان، سالمندان و سایرین حاضر شوید.

 

وسایل مورد نیاز برای پیاده روی سگ

 

2. لیش مناسب

انتخاب یک لیش مناسب براساس عملکرد و رفتارهای سگ، ضروری است. شما باید یک بند قوی یا زنجیر مناسب به قلاده متصل کنید تا کنترل بهتری بر روی سگ داشته باشید.

 

هرچه سگ‌تان فرمان‌پذیر و مطیع باشد، باز هم عوامل محرک خارجی پیش‌بینی نشده‌ای وجود دارند که موجب بروز رفتارهای خاص در سگ می‌شوند.

 

به همین دلیل پیاده روی آف لیش اصلا توصیه نمی‌شود. برای انتخاب لیش می‌توانید از لیش‌های متری استفاده کنید تا بازی و پیاده روی در برخی نقاط برای سگ مجاز باشد.

 

3. کیسه جمع‌آوری مدفوع و لوازم آن

معمولا سگ‌ها در خارج از خانه ادرار و مدفوع می‌کنند. شما موظف هستید در لوازم ضروری مخصوص برای پیاده روی، چند کیسه برای جمع آوری مدفوع قرار دهید.

 

لوازمی مثل دستمال کاغذی، اسپری ضدعفونی کننده یا بیلچه مخصوص برای جمع‌آوری مدفوع، همگی از لوازم ضروری است که باید حتما همراه‌تان داشته باشید تا به حقوق سایرین و نظافت محیط احترام بگذارید.

 

قمقمه مخصوص یا ظرف آب

 

4. قمقمه مخصوص سگ یا ظرف آب

خوشبختانه طراحان با نیازسنجی دقیق قمقمه‌هایی طراحی کرده‌اند که هرکدام دارای فضای مناسبی برای آب خوردن سگ است. به همین دلیل خرید قمقمه مخصوص سگ برای پیاده روی یا سفر بهترین ایده است.

 

اگر این مدل قمقمه در دسترستان نیست، همراه داشتن یک بطری آب تازه و یک ظرف آب مناسب برای رفع تشنگی سگ ضروری است. آب باید همیشه در دسترس سگ باشد تا دچار دهیتراته شدن بدن نشود.

 

5. غذای سگ

یکی دیگر از آیتم‌های مهم برای یک پیاده روی مناسب، همراه بردن تشویقی و غذای مناسب است.

 

برای تفریح و پیاده روی استفاده از غذاهای کنسروی یا خشک گزینه‌های بهتری هستند. چرا که ریسک خرابی در آن‌ها وجود ندارد و با خیال آسوده می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

6. کفش سگ

در صورتی که زمین داغ باشد یا فضای سنگلاخی و برفی موردنظرتان باشد، باید حتما از کفش مخصوص برای سگ استفاده کنید.

 

کفش سگ کمک می‌کند تا پاستیل کف دست و پا سالم بماند. زخم شدن این نواحی و عفونت دردسرهای زیادی به همراه دارد.

 

پس با استفاده از کفش مناسب از تمام این رویدادها پیشگیری کنید.

 

وسایل مورد نیاز برای پیاده روی سگ

 

7. چراغ شب تاب و هشدار دهنده

اگر ساعات گردش و پیاده روی شما نزدیک به غروب آفتاب و تاریکی است، حتما از چراغ‌های شب تاب و هشدار دهنده استفاده کنید.

 

این چراغ‌ها بر روی قلاده نصب می‌شوند تا به خوبی نشان دهنده حضور سگ در تاریکی باشند.

 

انواع دیگری از قلاده‌های چشمک زن، چراغ گردنی یا چراغ‌های متصل به قلاده کتفی وجود دارند که برحسب نیاز و انتخاب می‌توانید از هرکدام استفاده کنید.

 

8. کیف حمل وسایل

برای این که تمام این لوازم را همراهتان در دسترس داشته باشید، نیاز به یک کیف مناسب خواهید داشت.

 

استفاده از کیف کمری، کوله‌های مخصوص و کیف‌های آویزی می‌تواند گزینه خوبی برای این موارد باشد.

 

اگر عادت به قرار دادن سگ داخل کیف و کوله دارید (مخصوص سگ‌های کوچک) می‌تواندی از جیب‌های همان کوله استفاده کنید و در نهایت یک پیاده روی و گردش خاطره‌انگیز داشته باشید.