وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

پارکی متفاوت و دیدنی در مشهد

پارکی متفاوت و دیدنی در مشهد

پارکی متفاوت و دیدنی در مشهد

 

مشهد علاوه بر جنبه زیارتی آن که بیشتر مردم نیز به همین منظور راهی آن می شوند، جنبه تفریحی نیز دارد، مشهد جاذبه های دیدنی فراوانی در خود جای داده است که شاید کمتر کسی آن ها را بشناسد و هر که به این شهر سفر می کند تنها به زیارت بارگاه امام رضا و شاید تفریح کوتاهی در پارک کوه سنگی آن اکتفا کند، اما بر خلاف تصور اکثریت این شهر پر از جاذبه های تماشایی می باشد که برخی از آن ها در هیچ کجای ایران دیده نمی شود و مختص مشهد است.

 

پارکی متفاوت و دیدنی در مشهد

 

یکی از جاهای دیدنی مشهد که شاید کمتر کسی از وجود آن با خبر است، پارک هفت حوض آن می باشد، این پارک نسبت به پارک هایی که می شناسیم کمی متفاوت است چرا که در آن آنچنان خبری از فضای سبز نیست و کوهستانی می باشد، شاید برایتان سوال باشد که چرا این پارک هفت حوض نامیده شده است؟

 

در این پارک تعداد هفت حوض طبیعی قرار دارد که این حوض ها به مرور طی سالیان سال خود به وجود آمده اند و انسان در ساخت آن دخالتی نداشته است، این منطقه به دلیل داشتن زمینی از جنس آهک و نرم در طی سال ها دستخوش تغییر شده و جریان آب مداوم، باران های اسیدی و وزش باد دست به دست هم داده و این حوضچه های بسیار زیبا و منحصر به فرد را در طی مدت طولانی به وجود آورده است.

 

پارکی متفاوت و دیدنی در مشهد

 

هفت حوض زیبای این پارک در امتداد هم قرار گرفته اند و به صورت پلکانی از بالای کوه تا پایین دست آن کشیده شده اند، این مسیر آبی که به ترتیب از اولین حوض تا آخرین حوض ادامه دارد طول آن به حدود 1690  متر می رسد.

 

بعد از این که آب این مسیر تقریبا دو کیلومتری را طی کرد، حالا به تک حوض های بزرگی می رسد که آن هام زیبایی های منحصر به فردی دارند. این پارک زیبا و متفاوتی به سبب این که هنوز ناشناخته مانده است مکانی بکر به شمار می آید که سکوت لذت بخشی دارد و شما را می تواند در آرامشی وصف نا شدنی غرق

 

پارکی متفاوت و دیدنی در مشهد

 

گردشگرانی که قصد دارند با تور مشهد به این شهر سفر کنند توصیه می شود حتما از این پارک تماشایی دیدن فرمایند.

 

سایت لحظه آخر برای کسانی که در حال حاضر امکان سفر به شمال ایران را ندارد پیشنهادی به همراه دارد، با استفاده از رزرو تور قشم و تور کیش می توان به جزایر جنوبی ایران سفر کرد و از جاذبه های بسیار دیدنی این جزایر دیدن کرد، تنگه چاهگوه واق در قشم نمونه ای شبیه به هفت حوض مشهد است که آن هم زیبایی منحصر به فردی دارد.

 

پارکی متفاوت و دیدنی در مشهد