چرا پوشیدن جوراب مشکی در هواپیما خطرناک است؟!

چرا پوشیدن جوراب مشکی در هواپیما خطرناک است؟!

چرا پوشیدن جوراب مشکی در هواپیما خطرناک است؟

 

شاید فکر کنید سفر کردن با هواپیما مانند سفر با وسایل نقلیه دیگر قوانین چندانی ندارد اما سفر با هواپیما فقط رسیدن از نقطه آ به نقطه ب نیست.

 

بلکه انتخاب لباس مناسب که راحتی را در طول پرواز تضمین کند و در عین حال برای مهماندار و خدمه پرواز مشکلی ایجاد نکند چالش برانگیز است.

 

چرا پوشیدن جوراب مشکی در هواپیما خطرناک است؟

 

کریس میجر؛ رئیس خدمه کابین یک شرکت هواپیمایی با 25 سال تجربه به عنوان مهماندار نکاتی را درمورد لباسهایی که در هواپیما باید و نباید بپوشید به اشتراک گذاشت.

 

با کمال تعجب یکی از موارد موجود در لیست جوراب است. اما نه هر جورابی بلکه جوراب مشکی. میجر توصیه می کند که در طول پروازهای شبانه جوراب مشکی تان را در خانه بگذارید.

 

چرا پوشیدن جوراب سیاه در هواپیما خطرناک است؟

 

چرا پوشیدن جوراب سیاه در هواپیما خطرناک است؟

 

وقتی مسافران کفش های خود را در می آورند و پاهای خود را در راهرو دراز می کنند جوراب های تیره می توانند مانع از توجه خدمه کابین و پرواز به پای آنها شوند.

 

میجر در مصاحبه ای توضیح می دهد که جوراب سیاه پوشیدن مسافران باعث می شود هنگام رد شدن خدمه پرواز با چرخشان به پای آنها گیر کنند و منجر به موقعیت های ناخوشایندی گردد.

 

این نه تنها برای خدمه پرواز بلکه برای خود مسافران نیز مشکل ساز است زیرا ممکن است به طرز ناخوشایندی از خواب بیدار شوند.

 

خدمه پرواز ، مهماندار

 

موضوع دیگری که میجر درمورد آن صحبت می کند موضوع در آوردن کفش است. اگر جوراب های رنگ روشن دارید، در در آوردن کفش های خود تردید نکنید.

 

شاید این موضوع بحث برانگیز باشد اما حتی خدمه ها هم در پروازهای طولانی مدت این کار را انجام می دهند. گذاشتن طولانی مدت پاها در کفش ها مناسب نیست.

 

در آوردن کفش در هواپیما ، پابرهنه در هواپیما ، چرا پوشیدن جوراب مشکی در هواپیما خطرناک است؟!

 

در هر حال میجر تاکید می کند که در آوردن کفش و جوراب غیر قابل قبول است. سفر با پای برهنه نه تنها به دلایل زیبایی بلکه به دلایل ایمنی قابل قبول نیست.

 

در مواقع اضطراری مسافران باید آماده خروج سریع از هواپیما باشند و به دنبال جوراب نباشند. همچنین میجر توصیه می کند از پرواز با دمپایی یا کفش پاشنه بلند خودداری کنید.

 

از پرواز با دمپایی یا کفش پاشنه بلند خودداری کنید

 

چنین کفشی برای پیاده شدن سریع مناسب نیست و بنابراین ممکن است خطر ایمنی داشته باشد.