اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چرا رنگ پوست لب قرمز است؟ دلیل قرمزی رنگ لب انسان

چرا رنگ پوست لب قرمز است؟ دلیل قرمزی رنگ لب انسان

چرا رنگ پوست لب لب قرمز است؟ دلیل قرمزی رنگ لب انسان

آیا تابحال به این فکر کرده اید که چرا رنگ لب قرمز است؟ همه آدم‌ ها هر چه قدر هم رنگ پوست‌شان تیره باشد اما رنگ لب‌های آن‌ها قرمز است. لب بعضی از افراد قرمزتر است و لب بعضی‌ها قرمزی کمتری دارد. آیا شما می‌دانید که چرا رنگ لب‌ها قرمز است؟ با سایت ایران ناز همراه باشید تا دلیل قرمزی لب را بدانید.

 

دلیل قرمزی لب

از بین تمام موجودات فقط لب انسان است که حاشیه‌ای بین بخش قرمز رنگ لب و مخاط دهان دارد. در حقیقت حاشیه لب، بخش قرمز لب شما را از مخاط صورتی رنگ داخل لب‌تان و از آن طرف از پوست‌تان جدا می‌کند.

 

لب ما قرمز است و علت آن هم رگ‌های خونی است که در زیر پوست لب وجود دارند. سرخرگ‌ها رگ‌هایی هستند که خون را از قلب به اعضای بدن می‌برند و سیاه رگ‌ها خون را از اعضای بدن به سمت قلب می‌برند.

 

بین این دو گروه از رگ‌ها نیز گروه سومی از رگ‌ها وجود دارند که خون را بین این دو رگ منتقل می‌کنند و مویرگ نامیده می‌شوند.

 

پوست لب بسیار نازک است و مویرگ‌های خونی در عمق کمی از پوست لب شما قرار گرفته‌اند و این باعث می‌شود قرمزی خون درون لب‌های شما بیشتر از ورای لب به چشم بیاید و شما تصور کنید که لب‌هایتان قرمز است. در واقع این رنگ خون درون رگ‌ها است که لب شما را قرمز رنگ نشان می‌دهد.

 

چرا رنگ پوست لب قرمز است؟ دلیل قرمزی رنگ لب انسان

 

هر چه پوست لب‌های شما نازک‌تر باشد می‌تواند قرمزی خون درون رگ‌های زیر پوستی بهتر نشان دهد. بنابراین افرادی که پوست لب شان ظریف‌تر و نازک‌تر است می‌توانند لب‌های قرمزتر داشته باشند.

 

عامل دیگری که می‌تواند در رنگ لب‌های شما موثر باشند میزان عروق خونی زیر پوست لب شماست هر چه میزان این عروق بیشتر باشد و یا به سطح پوست نزدیک‌تر باشند قرمزی خون درون آن‌ها بیشتر از روی لب شما به چشم می‌آید و به طبع آن رنگ لب شما قرمزتر به نظر می‌رسد.

 

چرا رنگ پوست لب قرمز است؟ دلیل قرمزی رنگ لب انسان

 

تفاوت رنگ عاملی موثر

حتما شما هم افراد سیاه پوست و یا افرادی که پوست سبزه دارند را دیده‌اید. این افراد لب‌شان چندان قرمز به نظر نمی‌رسد. دلیل‌اش آن است که رنگ پوست این افراد تیره است و تفاوت رنگ زیادی بین قرمزی لب و رنگ پوست وجود ندارد به همین دلیل هر چه قدر هم رنگ لب این افراد قرمز باشد و عروق خونی زیرپوست لب‌شان زیاد باشد باز هم رنگ لب آن‌ها چندان قرمز نخواهد بود.

 

بنابراین اگر پوست فردی سفیدتر باشد و تفاوت رنگ زیادی بین پوست لب و پوست اطراف دهان مشاهده شود، لب فرد قرمزتر به نظر می‌رسد. لب بچه‌ها معمولا قرمزتر از بزرگسالان به نظر می‌آید؛ دلیل‌اش آن است که پوست لب کودکان بسیار نازک است و این باعث می‌شود که قرمزی عروق زیر پوست لب بیشتر به چشم بیاید.