اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چطور یک نشیمن جذاب و شیک در خانه کوچکمان طراحی کنیم؟

مجموعه : سبک زندگی
چطور یک نشیمن جذاب و شیک در خانه کوچکمان طراحی کنیم؟

چطور یک نشیمن جذاب و شیک در خانه کوچکمان طراحی کنیم؟

 

تغییر دکوراسیون یا طراحی اتاق نشیمن به دلیل اهمیت این فضا در خانه می تواند کاری هیجان انگیز، اما دلهره آور باشد.

 

اینکه اصلا باید از کجا شروع کنیم، چگونه بهترین چیدمان را برای اتاق نشیمن انتخاب کنیم، رنگ های مناسب و بهترین الگوهای برای مبلمان کدام ها هستند و یا اینکه چگونه یک فضای خالی و بی روح را به یک اتاق نشیمن جذاب و دلنشین تبدیل کنیم که هم کاربردی باشد و هم سبک شخصی ما را منعکس کند ….

 

پاسخ تمام این سوالات را میتوانید در راهنمای ما در مورد طراحی اتاق نشیمن بخوانید.

 

چطور یک نشیمن جذاب و شیک در خانه کوچکمان طراحی کنیم؟

 

انتظار خود را از اتاق نشیمن مشخص نمایید:

در مرحله بعد، منطقی است که قبل از پرداختن به جزئیات مثل انتخاب رنگ ها و مبلمان، در مورد چیدمان فکر کنید، اینه چه انتظاراتی از نشیمن خود دارید زیرا چیدمانی که تصمیم می گیرید برای اتاق نشیمن تان استفاده کنید بر تصمیم های بعدی شما تاثیر می گذارد.

 

پس ابتدا باید به نحوه استفاده از اتاق فکر کنید. این فضا جایی است که می خواهید بعد از یک روز کاری در آن به استراحت بپردازید یا می خواهد همراه با شریک زندگیتان به تماشای تلویزیون بنشینید و یا اهل مهمانی و رفت و آمد هستید و دوست دارید که از دوستان و خانواده تان در آن جا پذیرایی کنید یا شاید جزو افرادی هستید که در خانه کار میکنید و این فضا استفاده چند گانه برای شما دارد.

 

هر کدام از این حالات، به تنهایی یا چندگانه ممکن است برای شما استفاده داشته باشد پس باید در چیدمان آن ها را در نظر بگیرید.

 

اگر در خانه شما فضای کافی وجود دارد، بهترین چیدمان، چیدمانی است که دارای چند قسمت مختلف باشد. برای مثال دارای یک قسمت برای تماشای تلویزیون، فضایی برای مطالعه و کار همراه با میز تحریر و کتابخانه، فضایی برای باز با بچه ها و … .

 

این فضا ها را با استفاده از مبلمان جدا کنید. می تواند از یک مبل طوری استفاده کنید که مانند یک دیوار عمل کند و یا اگر فضا کوچک است از چند فرش برای تفکیک سطوح استفاده کنید.

 

در مورد سبک دکوراسیون تصمیم گیری کنید

 

در مورد سبک دکوراسیون تصمیم گیری کنید:

زمانی که صحبت از طراحی یک اتاق نشیمن می شود، می دانیم که این فضا بهترین مکان برای شروع تغییرات دکوراسیونی است. برای شروع ابتدا یک طرح ذهنی از آنچه دوست دارید را در نظر بگیرید، سپس کمی واقع بین باشید و یک سبک کلی برای دکوراسیون تان انتخاب نمایید.

 

این انتخاب روی تصمیم های آتی شما از انتخاب مبلمان گرفته تا رنگ دیوار ها تاثیر گذار است. پس از این تصمیم که به شما کمک می کند تصویری روشن از ظاهر خانه تان داشته باشید، می توانید شروع به طراحی دکوراسیون نمایید و یا اینکه به استخدام یک طراح فکر کنید.

 

به شما پیشنهاد می کنیم که در شبکه های اجتماعی مثل پینترست و اینستاگرام به دنبال طراحی های داخلی برای اتاق نشیمن خود بگردید تا ببینید که کدام سبک ها بیشتر با خلق و خوی شما جور هستند، سپس با الهام را انتخاب کنید، شما میتواند با ترکیب سبک ها به یک اتاق در خور شخصیت و منحصر به فرد برای خودتان دست پیدا کنید.

 

بنابراین اگر عاشق چند سبک مختلف شده اید، بررسی کنید که آیا می توانید از هر دو آن ها الهام بگیرید و آن ها را با هم ترکیب کنید یا خیر!

 

نکته ی دیگری که باید در انتخاب سبک مبلمان اتاق نشیمن خود در نظر بگیرید، سبک خود خانه شما و دوره ساخت آن است. گاهی اوقات تضاد سبک فضای داخلی با معماری ملک، می‌تواند واقعا شیک به نظر برسد، اما برخی از سبک‌ها نباید هم ترکیب شوند.

 

روی قطعات کلیدی مبلمان اتاق نشیمن سرمایه گذاری کنید:

اگر طراحی اتاق نشیمن شما، شامل خرید مبلمان اصلی نیز می شود جدا از اینکه برای خرید باید عواملی مثل طرح و مدل را در نظر بگیرید، باید به خوبی به هر انتخاب فکر کنید.

 

ممکن است یکی از مبلمان وظیفه اصلی کل دکوراسیون شما را به عهده داشته باشد پس انتخاب آن می تواند اثر زیادی روی دکوراسیون شما داشته باشد.

 

خرید مبلمان می تواند جزو گران ترین قسمت های تغییر دکوراسیون باشد همینطور مهمترین قسمت آن هم خواهد بود. این عناصر مهم ترین چیز هایی که در اتاق نشیمن وجود دارند را تشکیل می دهند.

 

از مبل ها گرفته تا میز های کنار مبلی، میز کنسول، میز تلویزیون و … از آنجایی که جدا از نظر زیبایی تمام این عناصر کاربردی نیز هستند، باید در انتخاب آن ها قیمت و زیبایی را تنها ملاک قرار ندهیم و سعی کنیم با توجه به بودجه بهترین ها از نظر کیفیت را انتخاب نماییم تا طول عمر بیشتری داشته باشند.

 

توجه به مد باعث میشود که محصول زود از رده خارج شود که با توجه به هزینه بالایی که برای آن ها کرده ایم، اصلا منطقی نیست.

 

مجموعه گامی نو با حذف واسطه ها و نزدیک کردن قیمت ها و کیفیت به نظر مشتری توانسته است این دو اصل یعنی کیفیت بالا و قیمت مناسب را همزمان در تولیداتش حفظ نماید.

 

اندازه اتاق شما نیز به شما کمک می کند تا در مورد سبک و شکل مبلمان اتاق نشیمن تصمیم بگیرید.

 

اگر فضای بزرگی برای مانور دارید، تصمیم گیری برای شما بی پایان است، اما اگر در حال طراحی یک اتاق نشیمن کوچک هستید و نمی خواهید مبلمان شما حجم بصری زیادی به آن اضافه کند، باید طرح های ظریف تری را انتخاب کنید که همچنان این امکان را به شما می دهد که فضای باز برای رفت و آمد داشته باشید.

 

روی قطعات کلیدی مبلمان سرمایه گذاری کنید

 

پالت رنگی مختص خود داشته باشید:

وقتی نوبت به انتخاب رنگ اتاق نشیمن میرسد ، بهترین جا برای شروع نگاه به اندازه، ارتفاع اتاق است. ممکن است یک پالت رنگی در ذهن داشته باشید، اما قبل از اجرای آن، در نظر بگیرید که چه رنگ هایی با فضا در دسترس شما متناسب هستند.

 

اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید، مطمئن‌ترین گزینه برای بزرگ‌تر کردن و روشن‌تر کردن آن، انتخاب یک پالت خنثی و سفید است. طراحان معتقدند که تزیین با رنگ سفید یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد ظاهری تازه و منسجم است.

 

انتخاب یک پالت رنگی خنثی و روشن به باز کردن فضا کمک می کند و آن را بسیار سبک تر و بزرگتر نشان می دهد.

 

برای جلوگیری از احساس یکنواختی در اتاق، از بافت های مختلف پارچه های کتانی، نورهای حصیری، یا گنجاندن چند دکوری استفاده کنید تا به شخصیت و جذابیت اتاق نشیمن خود اضافه کنید.

 

لایه‌ای با سایه‌های مکمل خنثی، مانند رنگ سفید، کرم، یا خاکستری ملایم بهترین رنگ ها برای یک اتاق با تم خنثی است.

 

اگر فضای بزرگ تری دارید، لازم نیست در رنگ هایی که انتخاب می کنید اینقدر دقت کنید، اما با هر ابعادی، . میزان نور طبیعی اتاق نشیمن، بر انتخاب رنگ دکوراسیون تاثیر می گذارد.

 

اتاق‌های آفتاب‌گیر و پر نور که رو به جنوب یا غرب هستند، گرم و روشن خواهند بود، بنابراین می‌توانید طیف بیشتری از رنگ‌ ها را انتخاب کنید، اما اگر می‌خواهید با گرما مقابله کنید و فضایی آرام و دنج ایجاد کنید، رنگ‌های سردتر را انتخاب کنید.