اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چند بار ادرار در روز نشانه دیابت است؟

چند بار ادرار در روز نشانه دیابت است؟

چند بار ادرار در روز نشانه دیابت است؟

 

دفعات مکرر ادرار به خودی خود منجر به شرایط اضطراری نمی شود. دلایل احتمالی زیادی از جمله افزایش جذب مایعات یا مثانه ی بیش فعال برای ادرار بیشتر از حد معمول وجود دارد، که ما در سایت www.yarawoundclinic.com  به بررسی این موضوع  می پردازیم.

 

این کلینیک با روش های نوین و لارو درمانی برای بهتر شدن زخم پای دیابتی کمک می‌کند تا هر چه سریع تر افراد بهبود پیدا کنند.

 

اما در صورتی که ادرار مکرر با علائم دیگری مانند خستگی، تاری دید یا سوزن سوزن شدن اندام ها همراه است باید برای غربالگری دیابت احتمالی به پزشک مراجعه کنید.

 

اگر ادرار تیره یا به رنگ قرمز و یا دردناک و بیش از حد مکرر است که باعث می شود شب بیدار بمانید یا به شدت بر زندگی شما تأثیر گذاشته است نیز باید به پزشک مراجعه کنید.

 

چند بار ادرار در روز نشانه دیابت است؟

 

چرا دیابت باعث ادرار مکرر می شود؟

دیابت منجر به ایجاد  شرایطی می شود که یکی از عوارض آن این است که باعث می شود بدن شما در تولید یا استفاده از انسولین دچار اختلال می گردد.

 

انسولین هورمونی است که باعث می شود گلوکز یا قند  توسط سلول ها جذب شود تا از آن به عنوان انرژی استفاده نماید. در نتیجه کمبود یا نا کارآمدی انسولین در بدن می تواند منجر به بالا رفتن قند خون شود.

 

هنگامی که کلیه ها به کار خود مشغول هستند، قند بیش از حد در خون شما بر کلیه ها را تحت تاثیر قرار می دهد.بسیاری از این گلوکزها از طریق ادرار از بدن خارج می شود.

 

این پروسه همچنین مایعات با ارزش و هیدراته را از بدن شما بیرون می کشد، و این گونه است که اغلب افراد مبتلا به دیابت دچار تکرر ادرار و کم آبی در بدنشان هستند.

 

در اوایل، شما حتی متوجه نمی شوید که بیش از حد معمول ادرار می کنید. با این وجود یکی از علائم مهم هشدار دهنده این است که ادرار مکرر، شما را از خواب بیدار کند و سطح انرژی شما را کاهش دهد.

 

چگونه بدانیم تکرر ادرار ما  از عوارض دیابت است؟

ادرار زیاد نشانه بارز و اشکار دیابت نوع ۱ و نوع ۲ است، زیرا از خارج کردن مایعات بدن گاهی تنها راه بدن برای شستشوی قند خون اضافی است.

 

اما ادرار بیش از حد معمول فقط یکی از مجموعه علائم است و می تواند به دلیل هر شرایط بهداشتی دیگری نیز ایجاد شود.

 

اگر نگران دیابت هستید، مهم است که به دنبال برخی از این علائم شایع دیابت باشید:

 

خستگی:  ناتوانی سلولها در استفاده از گلوکز برای تولید انرژی باعث می شود افراد مبتلا به دیابت در اکثر مواقع دچار کمبود انرژی و احساس خستگی شوند. کم آبی بدن نیز باعث خستگی بیشتر می شود.

 

کاهش وزن:  ترکیبی از سطح انسولین پایین و عدم توانایی در جذب قند از خون می تواند منجر به کاهش سریع وزن در مبتلایان به دیابت شود.

 

تاری دید:  یک عارضه کم آبی در اثر ابتلا به دیابت می تواند خشک شدن شدید چشم باشد که ممکن است بینایی را تحت تأثیر قرار دهد.

 

لثه های متورم:  مبتلایان به دیابت بیشتر در معرض خطر عفونت، تورم و یا ایجاد چرک در لثه هستند.

 

مور مور شدن:  از بین رفتن حس در اندامی مانند انگشتان پا و ایجاد زخم پای دیابتی عارضه جانبی قند خون اضافی است.

 

اگر به دفعات ادرار می کنید و نگران هستید که ممکن است به دیابت مبتلا شده باشید،  برخی از این علائم را نیز بررسی کنید.  اگر متوجه چندین مورد از آنها شده اید یا فقط می خواهید مطمئن شوید با پزشک مشورت کنید.

 

چگونه بدانیم تکرر ادرار ما  از عوارض دیابت است؟

 

درمان ادرار مکرر ناشی از دیابت

درمان مشکلات مثانه ناشی از دیابت بهترین راه حل درمان این بیماری است. صرفاً نظارت بر میزان مصرف مایعات کمکی نخواهد کرد، زیرا مشکل اصلی قند خون بیش از حد است، نه مایعات اضافی،

 

اگر مبتلا به دیابت هستید، پزشک شما یک برنامه درمانی به طور خاص برای فرد شما ارائه  خواهد داد. به طور کلی، درمان های متداول برای دیابت شامل موارد زیر است:

 

رژیم غذایی و نظارت بر قند خون

افراد مبتلا به دیابت باید در حالی که مراقب سطح قند خون هستند مراقب این نیز باشند که چه چیزی هایی می خورند، و اطمینان حاصل کنند که قند خونشان خیلی کم یا خیلی زیاد نمی شود.

 

رژیم غذایی شما باید دارای میوه و سبزیجات حاوی فیبر زیاد باشد و قند و کربوهیدراتهای فرآوری شده کمی داشته  باشد.

 

ورزش

ورزش منظم می تواند حساسیت به انسولین را در سلول های شما افزایش داده و جذب گلوکز را برای تامین انرژی تقویت کند. دیابت این فرایندها را برای بدن دشوار می کند، اما فعالیت بدنی بیشتر می تواند باعث بهبود آنها شود.

 

تزریق انسولین

بسته به نوع و شدت دیابت، ممکن است به تزریق منظم انسولین یا پمپ نیاز داشته باشید. اگر بدن شما در ساخت و جذب انسولین مشکل دارد،  این تزریق ها میتوانند بسیار مهم باشند.

 

سایر داروها

داروهای فراوانی برای دیابت وجود دارد که می توانند به بدن شما کمک کنند تا بتواند به طور طبیعی انسولین بیشتری تولید کند یا به نحو بهتری کربوهیدرات ها را برای تولید انرژی  تجزیه کند.