اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چک لیستی که قبل از سفر به خارج از کشور باید پر کنید!

چک لیستی که قبل از سفر به خارج از کشور باید پر کنید!

چک لیستی که قبل از سفر به خارج از کشور باید پر کنید!

 

سفر همواره یکی از لذت‌بخش‌ترین و جذاب‌ترین بخش‌های زندگی هر فرد به شمار می‌آید. پیش از سفر باید یک چک لیست از ملزومات قبل از سفر تهیه کرده و انجام دهید تا سفری خاطره‌انگیز و به‌یادماندنی داشته باشید.

 

در تهیه این لیست باید نوع سفر خود را مشخص کنید، زیرا سفرهای داخلی دغدغه و ملزومات کمتری از سفرهای خارجی دارند؛ به عنوان مثال استعلام ممنوع الخروجی جز مواردی است که قبل از سفر خارجی باید به آن توجه کنید.

 

بسیاری از افراد مسافرت را بسیار سهل و آسان می‌شمارند و اقدام به سفر را تنها چمدان بستن و خرید بلیط پرواز یا قطار می‌دانند. با این حال اقدامات ضروری مانند پرداخت عوارض خروج از کشور نیز وجود دارد که باید پیش از ترک کشور انجام شود.

 

برای آشنایی بیشتر با این چک لیست مهم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

قبل از سفر خارجی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

قبل از سفر خارجی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

همان‌طور که گفتیم برای داشتن سفری آسوده باید برخی نکات را پیش از سفر دانسته و رعایت کنید. در این مقاله به توضیح و بررسی برخی از مهم‌ترین موارد و همچنین سوپر اپلیکیشن تاپ می‌پردازیم.

 

اعتبار گذرنامه

گذرنامه مدرک شناسایی معتبری است که برای سفرهای بین‌المللی از آن استفاده می‌کنند. پاسپورت توسط دولت برای افراد شهروند آن کشور صادر می‌شود. گذرنامه یا پاسپورت دارای اعتبار و مدت زمان مشخصی برای استفاده است.

 

در صورت تمام شدن مدت اعتبار پاسپورتتان نمی‌توانید از کشور خارج شوید و برای این امر نیاز به تمدید مجدد گذرنامه دارید. بنابراین یکی از کارهای مهم و ضروری قبل از سفر بررسی تاریخ و اعتبار گذرنامه است.

 

زیرا صدور پاسپورت مدتی زمان می‌برد و ممکن است برنامه سفر شما را با مشکل مواجه کند. بررسی این موضوع از طریق سوپر اپلیکیشن تاپ امکان‌پذیر است.

 

استعلام ممنوع الخروجی قبل از سفر به خارج از کشور

 

استعلام ممنوع الخروجی

یکی دیگر از مواردی که باید پیش از سفر خارج از کشور بررسی کنید، استعلام ممنوع الخروجی است. برخی از افراد به دلایل کیفری، مالیاتی، قضایی و دارایی اجازه خروج از کشور را ندارند.

 

برای مثال اگر دزدی یا کلاه‌برداری انجام شده باشد، عامل این عملیات توسط قوه قضاییه ممنوع الخروج می‌شود، یا اگر سرپرست شخص اجازه خروج از کشور را به وی ندهد نمی‌تواند کشور را ترک کند.

 

همچنین افرادی که بدهی مالیاتی داشته یا خروجشان از کشور ضرر منافع ملی کشور می‌شود، حق و اجازه خروج از کشور را ندارند.

 

این موضوع ممکن است مشکلات بسیاری داشته باشد و برنامه سفر شما را به کل با مشکل مواجه کند، بنابراین توصیه می‌شود قبل از انجام اقداماتی مانند خرید بلیط و رزرو هتل با مبلغی اندک از طریق سوپر اپلیکیشن تاپ، ممنوع الخروجی خود را استعلام بگیرید.

 

عوارض خروج از کشور

یکی از ملزومات سفرهای خارجی، پرداخت عوارض خروج از کشور است. این مبلغ به عبارتی مانند مالیات سفرهای خارجی است و باید پیش از سفر پرداخت شود.

 

در سال‌های گذشته پرداخت این مبلغ به صورت حضوری انجام می‌گرفت و زمان زیادی را از افراد می‌گرفت. حتی برخی از افراد  این کار را به دقیقه 90 می‌سپردند و در فرودگاه در صف‌های طویل پرداخت عوارض می‌ایستادند.

 

در برخی موارد پیش آمده بود به دلیل کوتاهی در پرداخت عوارض، مسافرین حتی با داشتن بلیط سفر نتوانسته بودند از کشور خارج شوند.

 

به دلیل رفع این مشکلات، امروزه پرداخت عوارضی از طریق سامانه‌های اینترنتی انجام می‌گیرد. این خدمات به‌زودی از طریق سوپر اپلیکیشن تاپ نیز امکان‌پذیر خواهد بود و شما نیازی به صرف زمان در صف‌های طولانی نخواهید داشت.

 

خرید بلیط هواپیما

مسافران معمولا برای سفرهای خارجی به دلیل راحتی و آسایش بیشتر، سفرهای هوایی را انتخاب می‌کنند. برای این منظور باید پیش از سفر اقدام به خرید و رزرو بلیط هواپیمای خود کنید، زیرا ممکن است پرواز مدنظر شما پر شود و از پرواز جا بمانید.

 

این موارد ممکن است به برنامه سفر شما آسیب وارد کرده و مشکلات بسیاری به وجود آورد. از این رو پیشنهاد می‌شود همیشه مدتی قبل از سفر بلیط هواپیمای خود را از مراجعی مطمئن و معتبر خریداری کنید.

 

شما برای این امر می‌توانید از سوپر اپلیکیشن تاپ استفاده کرده و علاوه بر خرید بلیط تورهای گردشگری خارجی را نیز رزرو کنید. این موارد باعث می‌شود سفر بی‌نظیر و به‌یادماندنی داشته باشید.

 

رزرو هتل و اقامتگاه

رزرو هتل یکی از مهم‌ترین بخش‌های سفر است، زیرا اقامتگاه تاثیر بسیاری بر کیفیت سفر شما می‌گذارد. بنابراین توصیه می‌شود این کار را با تحقیق و مدتی پیش از سفر انجام دهید تا با مشکل مواجه نشوید.

 

برخی از مسافرین گرفتن هتل را به روزهای بعد از رسیدن خود موکول می‌کنند که ممکن است باعث بروز برخی مشکلات شود. برای اطمینان خاطر بیشتر توصیه می‌شود رزرو هتل را توسط مرجعی معتبر مانند تاپ انجام دهید.

 

با تاپ خیالتان از اقدامات سفر خارجی راحت است!

 

با تاپ خیالتان از اقدامات سفر خارجی راحت است!

در این مقاله چک لیستی از ملزومات پیش از سفر خارجی برای شما ارائه شد، شما باید پیش از سفر این ملزومات را دانسته و رعایت کنید تا پیش از سفر و همچنین در طول سفر با مشکل روبه‌رو نشوید.

 

همان‌طور که معرفی شد، سوپر اپلیکیشن تاپ خدمات ویژه‌ای در بخش گردشگری در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که با برخی از این موارد در این مطلب آشنا شدید.

 

علاوه بر این موارد، تاپ 73 خدمات کاربردی دیگر را در اختیار کاربران خود قرار داده است تا بتوانند برای سهولت بخشی به امورات روزانه خود از آن‌ها استفاده کنند.

 

این اپلیکیشن زیر نظر بانک پارسیان، بانک مرکزی، شاپرک و پلیس فتا فعالیت می‌کند، از همین رو توانسته است محیطی امن و مطمئن فراهم آورد. شما می‌توانید برای استفاده از خدمات تاپ، سوپر اپلیکیشن آن را بر روی گوشی‌های خود نصب کنید.