اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

چگونه با وجود فرزند رابطه جنسی داشته باشیم + نکاتی برای بهتر شدن رابطه

چگونه با وجود فرزند رابطه جنسی داشته باشیم + نکاتی برای بهتر شدن رابطه

چگونه با وجود فرزند رابطه جنسی داشته باشیم + نکاتی برای بهتر شدن رابطه

 

رابطه جنسی در زندگی مشترک اگر خیلییییی مهم نباشد در واقع کم اهمیت هم نیست و نبود یا کم بودنش ممکن است باعث سردی و دوری زوج از یکدیگر شود،حال اگر فرزند این میان باشد انجام این کار سخت تر است.

 

در این مطلب با ما در ایران ناز همراه باشید تا یاد بگیرید با وجود فرزندانتان چگونه از خود و رابطه و نیازتان غافل نشوید.

 

حفظ حریم زناشویی در برابر کودکان یکی از بزرگترین دغدغه‌ها هنگام تولد فرزند برای والدین است. مشاهده رابطه جنسی پدر و مادر می‌تواند کودک را دچار بلوغ زودرس و مشکلات عدیده‌ای در آینده نماید. بنابراین برقراری رابطه جنسی با وجود فرزندان چگونه امکان پذیر است؟

 

تولد فرزند تحول بزرگی در زندگی والدین است. این تغییر علاوه بر شیرینی و جذابیتی که دارد پدر و مادر را دچار مشکلاتی نیز خواهد کرد.

 

از جمله مهمترین تاثیرات حضور فرزند، تحت الشعاع قرار گرفتن زندگی جنسی پدران و مادران جوان است.

 

قطعا ایجاد روابط جنسی به راحتی گذشته نخواهد بود ولی می‌توان آن را به سادگی مدیریت کرد تا هم فرزند از مشاهده آن آسیب نبیند و هم خدشه‌ای به غرایز جنسی والدین وارد نشود.

 

چگونه با وجود فرزند رابطه جنسی داشته باشیم + نکاتی برای بهتر شدن رابطه

*اگر فکر میکنید فرزندتان کوچک است و متوجه نمی‌شود بخوانید…

این تفکر کاملا غلط است. تصور این که نوزادمان هنوز درکی از اطراف نداشته و می‌توانیم در حضور آن رابطه جنسی برقرار کنیم، نادرست است.

 

اما باید بدانید نوزادان با اینکه چیزی نمی فهمند حافظه قوی ای دارند و همه تصاویردر ذهن شان ثبت می شود و شاید فکر کنند پدرشان در حال کتک زدن و ناراحت کردن مادرشان است.

 

برخی از والدین، کودکانشان را با عروسک اشتباه می گیرند و فکر می کنند، آن ها نه احساس دارند، نه می فهمند، نه می شنوند و نه می بینند. ولی کودکان نه کر هستند و نه کور.

 

کودکان، خیلی خوب احساس می کنند، خیلی خوب می فهمند، همه چیز را می بینند و خیلی خوب صداها را می شنوند و درک می کنند حتی اگر خواب باشند یا خود را به خواب زده باشند.

 

هر چند کودکان دو ساله بیان خوبی ندارند و نمی توانند مسائل را توضیح بدهند ولی از حافظه ای قوی برخوردارند و همه ی مناظر، تصاویر و صداهای دور و بر خود را مثل یک دوربین و ضبط صوت، در ذهن و خیال خود ثبت می کنند.

برقراری رابطه جنسی در حضور نوزادعلاوه بر اینکه بر روان کودک اثر می گذارد، باعث می‌شود او از پدرکینه به دل بگیرد.

 

امام صادق (ع) می‌فرمایند:

در اتاقی که کودکی در آن است هرگز نبایستی با همسر، هم بستر شد، چرا که این عمل زمینه ی زناکاری را ( در آینده ) برای فرزند فراهم خواهد کرد ( او را تحریک می کند).

 

چگونه با وجود فرزند رابطه جنسی داشته باشیم + نکاتی برای بهتر شدن رابطه

 

*از سر و صدای زیاد بپرهیزید

صدای زیاد در اتاق در بسته، کنجکاوی فرزندتان را افزایش خواهد داد. بنابراین بهتر است رابطه جنسی خود را بدون صدا انجام داده و از ایجاد هر گونه صدای اضافه بپرهیزید. شاید یک موزیک ملایم بتواند پوششی مناسب برای صدای برقراری رابطه باشد.

 

 

*زمان مناسب را برای رابطه جنسی انتخاب کنید

قطعا در طول شبانه روز یا هفته فرصتی برای نزدیکی و هم آغوشی پیدا خواهید کرد. از همین امروز برای آن برنامه ریزی کرده تا بتوانید از سردی رابطه جلوگیری نمایید. فرقی نمی‌کند صبح، ظهر یا شب باشد، فرصت را غنیمت بشمارید.

 

 

چگونه با وجود فرزند رابطه جنسی داشته باشیم + نکاتی برای بهتر شدن رابطه

 

*سعی کنید با همسر و فرزندانتان به طور همزمان بخوابید

سعی کنید در زمان رفتن به رختخواب با یکدیگر هماهنگ باشید. اگر ساعت‌ها قبل یا بعد از همسرتان به رختخواب بیایید، این احتمال وجود دارد که وقتی یکی از شما برای رابطه‌جنسی آماده است دیگر خواب باشد.

 

 

 

چگونه با وجود فرزند رابطه جنسی داشته باشیم + نکاتی برای بهتر شدن رابطه

 

*به کودک خود داشتن حریم شخصی را یاد دهید

زمانی که محل خواب کودک از والدین جدا شد باید احترام به درب‌های بسته در کودک پرورش یابد. آموزش این که هر شخص برای خود حریم شخصی داشته و دیگران نباید در آن دخالت کنند، بسیار با اهمیت است. بنابراین با وجود فرزند در خانه می‌توانید در اتاق درب بسته خودتان رابطه جنسی برقرار کنید.

 

اگر منزل شما فقط و فقط یک اتاق خواب دارد، این اتاق خواب باید برای زن و شوهر باشد و جای خواب بچه ها بایستی وسط هال یا پذیرایی باشد، به هیچ وجه اتاق خواب خود را بعد از تولد فرزندان بهم نزنید و اتاق خواب را در اختیار کودک قرار ندهید.

 

چگونه با وجود فرزند رابطه جنسی داشته باشیم + نکاتی برای بهتر شدن رابطه

*اگر فرزندمان شاهد رابطه زناشویی بود، چه کنیم؟

اگر به هر دلیلی فرزندتان شاهد رابطه زناشویی بود، بجای سرزنش کردن او، مسئولیتش را به عهده بگیرید. با پوشش مناسب نزد او بروید و برایش به صورت ساده توضیح دهید که و والدین یکدیگر را دوست دارند و برای ابراز محبت همدیگر را بغل یا بوس می‌کنند. خود را خوشحال نشان داده تا کودک مطمئن شود رابطه پدر و مادرش خشن نیست.

وقتی فرزندان بزرگتر هستند و این شرایط کاملا اتفاقی ایجاد شد، در کنار مدیریت موقعیت، لازم نیست که توضیحی برای او داده شود ولی اگر این شرایط تکرار شود، لازم است با نوجوان در اولین فرصت مناسب، درباره حریم خصوصی والدین و لزوم رعایت برخی ملاحظات (مثل در زدن یا اجازه گرفتن پیش از ورود به این حریم) صحبت شود.

 

توجه داشته باشید که هیچگاه به دلیل حضور فرزندان، برقراری رابطه جنسی را به تعویق نیندازید. سردی در رابطه پس از تولد نوزاد می‌تواند منجر به مشکلات عدیده‌ای در روابط زوجین شود. البته این را هم به خاطر بسپارید که باید از معاشقه و صحبت‌های تحریک کننده در حضور فرزندان بپرهیزید. همه چیز را در حد اعتدال انجام داده و افراط و تفریط نکنید.

 

چگونه با وجود فرزند رابطه جنسی داشته باشیم + نکاتی برای بهتر شدن رابطه

*در ادامه با ما باشید تا بدانید برای بهتر شدن رابطه جنسی چه کنیم؟

-تغذیه و سبزیجات مغذی

داشتن سبک زندگی نامنظم به همراه عدم توجه به رژیم‌های غذایی در طولانی مدت، تاثیرات جبران ناپذیری بر ضعیف شدن توانایی افراد در رابطه جنسی خواهد گذاشت.

 

کاروتنوئیدها ترکیبات محلول در چربی هستند. غذاهای غنی از کاروتنوئید هنگامی که وارد جریان خون می‌شوند، جذب مواد مغذی را در بدن بالا می‌برند. این کاروتنوئیدها میتوانند به تقویت قوای جنسی و افزایش تستوسترون کمک کنند. به همین دلیل بهتر است از سبزی‌های برگ سبز برای بهتر شدن رابطه جنسی تان استفاده کنید.

 

– کاهش وزن

اگر از آن دسته افرادی هستید که اضافه وزن دارید بهتر است به فکر لاغر شدن باشید. هر چه وزن کمتری داشته باشید از رابطه جنسی بهتری برخوردارید. کاهش وزن به افزایش تستوسترون و همچنین افزایش طول آلت تناسلی کمک می‌کند.

 

-فعالیت ورزشی منظم

همیشه به ورزش و فعالیت ورزشی بپردازید و یک برنامه غذایی متناسب داشته باشید تا اندامتان از فرم خارج نشود تا از نظر همسرتان مانند روز اول خوش اندام و زیبا باشید . ورزش و فعالیت جسمانی سبب افزایش حوصله و شادابی شما می شود همچنین موجب می شود همیشه زمانی را به برقراری ارتباط جنسی با همسرتان اختصاص دهید.

 

می‌توانید از وضعیت درخت در ورزش یوگا هم کمک بگیرید این حرکت به آوردن جریان خون به ناحیه تناسلی و در نتیجه رابطه جنسی بهتر کمک میکند.

 

– رفع مشکلات جنسی

تست‌های منظم پزشکی می‌توانند هر گونه بیماری یا اختلال پنهانی را که ممکن است موجب ناخوشایند شدن فعالیت‌های جنسی‌تان بشوند شناسایی کنند.

 

اگر آقا دچار عدم نعوظ یا دیگر اختلالات جنسی است حتما برای درمان به پزشک مراجعه کند. زنان نیز در صورت داشتن ترشحات و بیماری‌های مقاربتی سریعا برای درمان اقدام نمایند. وجود بیماری یا هرگونه اختلال جنسی باعث ضعف و سردی رابطه خواهد شد.

 

– محبت کردن به یکدیگر

نوازش، لمس کردن یا بوسیدن تنها در هنگام رابطه جنسی انجام نمی‌شود. عادت کنید به همسرتان بگویید دوستش دارید و او را با الفاظ محبت‌آمیز صدا کنید، به راحتی یکدیگر را در آغوش بگیرید، ببوسید و نوازش کنید.

 

گرفتن دست‌های یکدیگر و نوازش کردن‌شان، بازی با موهای هم و ماساژ دادن یکدیگر هنگام خستگی نیز از جمله رفتارهایی است که هم همسرتان را از نظر عاطفی سیراب می‌کند و هم عطش او را برای رابطه جنسی بیشتر می‌کند و سکس لذت‌بخش‌تری انتظارتان را می‌کشد.

– کنترل استرس

تغییرات زندگی، چه کوچک و چه بزرگ، می‌توانند تاثیر منفی بر زندگی جنسی‌تان بگذارند، حتی اگر این تغییرات مثبت باشند. خانه‌ی جدید، کار جدید، بچه دار شدن و هر تغییر دیگری می‌تواند استرس برانگیز باشد و جسما و روحا، آرامش‌تان را بهم بزند. در این مورد با همسرتان گفتگو کنید و بدانید که ناآرامی‌ها و استرس‌ها همیشگی نیستند اما باید کنترل شوند.

 

– داشتن لباس و آرایش متفاوت

به نوع پوشش و جذابیت لباس‌های‌تان در داخل منزل توجه کنید. سعی کنید لباس‌های متنوع با رنگ‌های جذاب انتخاب کنید. لباس‌های بازتری بپوشید، خصوصا در روزهایی که می‌خواهید با هم رابطه جنسی داشته باشید.

 

به لباس‌های زیرتان هم توجه کنید و حتی با سبک‌های مختلف لباس‌های زیرتان، همسرتان را غافلگیر کنید. جذاب‌تر شدن شما لذت رابطه جنسی‌تان را افزایش می‌دهد.

 

– رعایت بهداشت

نظافت، مرتب بودن، بهداشت دهان و دندان برای دو طرف ضامن برقراری یک رابطه جنسی با کیفیت است. هیچ فردی دوست ندارد که با شخص ژولیده و نامرتب ارتباط جنسی برقرار کند.

 

– تنوع در روابط زناشویی

اگر روابط جنسیتان تکراری و یکنواخت شده، بهتر است کمی تنوع به این رابطه وارد کنید زیرا مهیج ترین فرد در رابطه جنسی هم اگر روابطش تکراری گردد، از آن دلزده خواهد شد. بنابراین با همسرتان مشورت کنید و برای بهبود روابط جنسی، کمی خلاق باشید و به آن تنوع دهید.

 

– انجام معاشقه پیش از سکس

رابطه‌ی جنسی ناگهانی و بدون مقدمه هیچ ایرادی ندارد اما خانمها معمولا به زمان بیشتری برای تحریک شدن نیاز دارند. کاملا تحریک و آماده شدن برای رابطه‌جنسی باعث می‌شود تجربه‌ی بسیار خوشایندتر و لذتبحش‌تری از فعالیت‌ جنسی خود داشته باشید که هر دوی شما از آن سود خواهید برد.

 

پس پیشنوازی و معاشقه را دست کم نگیرید چون سبب می‌شود جریان خون به سمت اندام‌های جنسی بیشتر شده و ارگاسم‌های قوی‌تری داشته باشید و کلا راضی‌تر باشید.

 

– سوپرایز کردن یکدیگر

اگر همیشه به یک شکل و یک روال ثابت باهم سکس داشته باشید، هرچقدر هم که رابطه‌تان خوب و مطلوب باشد، بالاخره تکراری می‌شود.

 

بنابراین ایجاد تنوع و غافلگیری همسرتان حین رابطه جنسی، یکنواختی و تکراری شدن را از بین می‌برد و باعث بهتر شدن رابطه جنسی‌تان می‌شود.

 

نباید نحوه شروع، روش‌های به ارضا رساندن و اتمام رابطه جنسی برای خودتان و همسرتان روتین و قابل پیش‌بینی باشد. سعی کنید در مکان‌های مختلف منزل رابطه جنسی را تجربه کنید و آن را محدود به اتاق خواب نکنید.

 

لیست بلندبالایی از رفتارهای جنسی مثل بوسیدن، مکیدن و نوازش قسمت‌های مختلف بدن،‌ پوزیش‌های مختلف جنسی و روش‌های مختلف ارضا کردن(دهانی، دخول و…) تهیه کنید.

 

فکر کردن به این روش‌ها باعث می‌شود کلی فکر و ایده جدید به ذهن‌تان برسد و در عین حال می‌توانید از جست‌وجو و مطالعه کردن هم بهره ببرید.

 

گاهی چشم‌ها یا دست‌های همسرتان را ببندید و هیجان رابطه را برایش بیشتر کنید، چون در این حالت کمتر می‌تواند رفتارهای شما را پیش‌بینی یا کنترل کند، بنابراین بیشتر تحریک می‌شود.

 

همچنین می‌توانید بسته به علاقه خودتان و همسرتان از صحبت‌های کوتاه یا کلمات تحریک کننده استفاده کنید.

 

 -حمام دونفره

یکی از مفیدترین و البته لذت‌بخش‌ترین کارها بعد از رابطه جنسی حمام کردن دوتایی است. وقتی بعد از رابطه جنسی با هم حمام می‌کنید، احساس آرامش زیادی را به خودتان و رابطه‌تان تزریق می‌کنید.

 

به طور کلی هر فعالیت دوتایی بعد از رابطه جنسی به نوعی امتداد هیجان و نزدیکی شما در سکس و انتقال آن به زندگی و رابطه عاطفی‌تان است.

 

 

– صحبت درباره روابط جنسی

با همسرتان درباره خواسته های جنسی و نیازهایتان و اینکه دوست دارید چه چیزی را با یکدیگر تجربه کنید، با یکدیگر صحبت کنید زیرا اگر خواسته ها و نیازهای جنسی و احساسی خود را با همسرتان مطرح نکنید روابط زناشویی و جنسی شما رفته رفته رو به سردی می نهد.

 

شاید این کار برایتان سخت باشد اما موجب نزدیک شدن بیشتر شما به یکدیگر وتازگی در روابط جنسی و زناشویی می شود.