وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چگونه لکه های شلوار را پاک کنیم؟

چگونه لکه های شلوار را پاک کنیم؟

چگونه لکه های شلوار را پاک کنیم؟

 

لک شدن البسه یکی از اتفاقاتی است که بدون شک آن را تجربه کرده‌اید. گاهی اوقات این لکه‌ها لکه‌هایی سخت بوده و با شست‌وشو به شیوه معمول از بین نمی‌روند و نیازمند اتخاذ روش‌های دیگری هستند.

 

در ادامه این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایرانیان قصد داریم تا به چگونگی از بین بردن لکه‌های مختلف از روی شلوار بپردازیم.

 

نکاتی برای از بین بردن لکه‌ها از روی شلوار

قبل از شروع به از بین بردن لکه از روی شلوار ‌یا هر لباس دیگری، باید برچسب مراقبت پارچه موجود بر روی لباس را برای کسب اطلاعات مفید در مورد میزان فیبر پارچه و مراقبت‌های توصیه شده، از جمله دمای آب توصیه شده برای شست و شو، بررسی کنید.

 

برای لکه‌های قابل شستشو، قبل از اینکه فرصتی برای ماندگار شدن داشته باشند، باید لکه را در اسرع وقت بشویید و یا پاک کنید. معمولاً روش‌های قابل شست و شو، آب سرد یا ولرم را توصیه می‌کنند، زیرا آب داغ اغلب لکه‌ها را ماندگار‌تر می‌کند.

 

همچنین، همیشه باید قبل از قرار دادن لباس در خشک کن، لباس خیس را بررسی کنید تا ببینید لکه از بین رفته است یا خیر. چرا که گرمای خشک کن می‌تواند لکه را ثابت کرده و آن را دائمی کند.

 

اگر علامت موجود بر روی برچسب مراقبت شلوار پارچه ‌ای زنانه و مردانه و یا شلوار جین، شست و شو فقط به شیوه خشک شویی را توصیه می‌کند، لکه اضافی را پاک کنید و در اسرع وقت آن را به یک خشکشویی حرفه‌ای ببرید.

 

در ادامه نحوه از بین بردن برخی لکه‌ها از روی شلوار را بررسی می‌کنیم.

 

نحوه از بین بردن لکه خون از شلوار

 

در صورت امکان، باید فوراً لکه خون مرطوب را با آب سرد و اسفنج از روی لباس پاک کنید. برای لکه‌های تازه، شلوار را در آب سرد خیس کنید، سپس آن را بشویید.

 

برای لکه‌های خون خشک شده نیز، شلوار را با محصولی حاوی آنزیم‌ها از قبل در آب گرم خیس کنید، سپس آن را بشویید. اگر قصد شست و شوی شلوار را ندارید، می‌توانید سرکه سفید رقیق شده را با قطره چشم روی لکه بمالید و سپس محل را با آب خنک بشویید.

 

چگونه لکه های شلوار را پاک کنیم؟

 

نحوه از بین بردن لکه قهوه یا چای از روی شلوار

برای از بین بردن لکه قهوه یا چای، در صورت امکان فوراً آن را با آب سرد و اسفنج پاک کنید. سپس لکه را در آب خنک خیس کنید. با یک لکه بر پیش از شستشو، یک ماده شوینده مانند مایع لباسشویی و آب، آن را بشویید.

 

برای از بین بردن لکه‌ها بدون شست و شو نیز، می‌توانید سرکه سفید رقیق شده را با قطره چشم روی لکه بمالید و سپس محل را با آب خنک بشویید.

 

نحوه پاک کردن لکه‌های چربی و روغن از شلوار

برای پاک کردن لکه روغن و چربی از شلوار، صابون و یا یک مایع شوینده را با یک پارچه تمیز روی لکه بمالید. همچنین می‌توانید قبل از شستشو با آب داغ از لکه بردار نیز استفاده کنید.

 

این روش همچنین برای از بین بردن لکه‌های روغن از شلوار جین زنانه و مردانه نیز عمل می‌کند. در صورت از بین نرفتن لکه، آن را نزد یک خشکشویی حرفه‌ای ببرید.

 

نحوه پاک کردن لکه جوهر از روی شلوار

برای از بین بردن لکه جوهر از روی شلوار، ابتدا از لکه برها استفاده کرده و طبق معمول شلوار را شستشو دهید. اگر لکه باقی ماند، شلوار را روی دستمال کاغذی تمیز قرار دهید.

 

به عنوان یک روش جایگزین، از پشت کار، شلوار لکه دار را روی دهانه یک شیشه یا لیوان قرار دهید. شلوار را محکم نگه دارید تا جای جوهر پخش نشود. سپس الکل را بر روی قسمت لکه‌دار بریزید.

 

همانطور که حلال از پارچه شلوار خارج می‌شود، جوهر داخل ظرف می‌ریزد. علاوه بر این، یک روش دیگر این است که محلولی از 1 قسمت گلیسیرین، 1 قسمت مایع ظرفشویی، 8 قسمت آب و چند قطره سرکه سفید را ترکیب کنید و روی لکه بمالید.

 

سپس اجازه دهید 30 دقیقه بماند و محلول بیشتری به آن اضافه کنید تا لکه مرطوب بماند و در نهایت نیز آن را آبکشی کنید.

 

چگونه لکه های شلوار را پاک کنیم؟

 

نحوه از بین بردن لکه سس‌ها از روی پارچه

اگر بر روی شلوارتان لکه سس وجود ‌دارد، بلافاصله پس از مالیده شدن سس بر روی پارچه، در صورت امکان آن را فوراً با آب سرد و اسفنج پاک کنید. سپس می‌توانید سرکه سفید رقیق شده را با قطره چشم ترکیب کرده و بر روی لکه بمالید و محل را کاملا با آب خنک بشویید.

 

همچنین می‌توانید قبل از شستشو از یک لکه بردار هم استفاده کنید. علاوع بر این، می‌توانید سرکه سفید رقیق شده را با قطره چشم ترکیب کرده و بر روی قسمت لکه‌دار بمالید و ‌در نهایت نیز محل لکه را با آب خنک بشویید.

 

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن انواع لکه از روی شلوار

یک روشی که برای از بین بردن انواع لکه از روی شلوار می‌توانید به کار ببرید، استفاده از جوش شیرین است. برای این کار کافی است لایه اولیه لکه را با استفاده از دستمال پاک کنید.

 

سپس بر روی قسمت لکه دار جوش شیرین بپاشید و اجازه دهید به مدت ۲۴ ساعت باقی بماند، بعد از گذشت بیست و چهار ساعت، محلی که جوش شیرین ریخته شده است را با برس یا مسواک به آرامی پاک کنید.

 

سپس بر روی محل لکه ترکیب سرکه و آب را بمالید و در نهایت نیز با صابون و آب آن بشویید و به دفعات ابکشی کنید.