اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

کاربردهای جالب و اعجاب انگیز سیر

کاربردهای جالب و اعجاب انگیز سیر

کاربردهای جالب و اعجاب انگیز سیر

سیر موارد استفاده‌های فراوانی دارد. در ادامه این مطلب از سایت ایران ناز، کاربردهای عجیب سیر را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید. تا پایان این مطلب با سایت ایران ناز همراه باشید.

 

۱. برداشتن خرده شیشه یا تراشه‌ چوب

رفتن تراشه چوب یا شیشه به داخل پوست، واقعا دردناک است؛ سخت است که آن را بدون درد درآورد و در برخی مواقع، زمانی‌که می‌خواهید آن را در آورید، می‌شکند و بیشتر در پوست فرو می‌رود. به جای اینکه صبر کنید که خودش از پوست بیرون بیاید، از این ترفند عجیب استفاده کنید؛ یک تکه سیر‌ روی آن گذاشته و آن را با یک باند ببندید. سیر‌ به تراشه یا شیشه کمک می‌کند که در طول چند ساعت، از داخل پوست بیرون بیاید.

 

۲. تمیز کردن پوست

این چیزی نیست که معمول باشد؛ اما بعضی از خانم‌ها ادعا دارند که با استفاده از سیر‌ به‌عنوان یک ماسک تمیز‌کننده، آکنه‌هایشان زودتر خشک شده و پوست‌شان ضد عفونی می‌شود. شاید قرار گرفتن سیر‌ روی پوست، باعث سوزش آن بشود؛ پس مراقب باشید؛ اگر زخم بازی در صورت دارید، از آن استفاده نکنید. می‌توانید با سیر، روغن زیتون، تمیز‌کننده صورت و شکر، یک ماسک برای صورت‌تان درست کنید؛ آن را به صورت دورانی روی صورت‌تان بمالید و اجازه دهید که خشک شود؛ سپس صورت‌تان را با آب ولرم بشویید.

 

۳. جلوگیری از گاز معده

سیر‌ به‌خاطر داشتن مقدار بالای سولفور، می‌تواند باعث ایجاد نفخ یا ایجاد گاز در معده برخی از افراد شود؛ اما برای دیگران، می‌تواند برعکس عمل کند. این ترفند می‌تواند در مراحل مرتب برای سلامت بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. سیر‌ باکتری‌های مضر را می‌کشد و باعث رشد سلول‌های مفید می‌شود و باعث هضم بهتر غذا می‌گردد.

 

۴. عفونت‌های قارچی

در صورت بروز نشانه‌‌های عفونت قارچی، بسیاری از زنان در اقصی نقاط دنیا، به‌دنبال راه‌حلی غیر معمول و عجیب می‌گردند. برش‌های سیر‌ پوست کنده و خام(نه بریده شده)که در داخل توری یا یک باند قرار داده شود، یکی از این راه‌های عجیب، ولی بسیار موثر است. خاصیت ضدقارچی سیر‌، عفونت را درمان می‌کند و آن را به‌ راحتی از بین می‌برد.