وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

کار هایی که انجام آنها تعطیلاتتان را خراب میکند

مجموعه : سبک زندگی
کار هایی که انجام آنها تعطیلاتتان را خراب میکند

کار هایی که انجام آنها تعطیلاتتان را خراب میکند

 

بسیاری از ما در طول هفته مشغله و کارهای زیادی داریم و به قول معروف وقت سرخاراندن هم نداریم، به همین خاطر منتظر تعطیلات آخر هفته هستیم و در ذهن خود برای گذراندن تعطیلات آخر هفته برنامه می ریزیم اما همین که آخر هفته فرا می رسد، چنان وقت تلف می کنیم که ساعت های پایانی تعطیلات، دچار ناراحتی شده و مجبوریم کسل و بی انگیزه هفته را شروع کنیم.

 

*در ادامه این مطلب در ایران ناز با ما همراه باشید تا کارهایی که آخر هفته یا تعطیلاتتان را نابود میکند بشناسید.

 

کار هایی که انجام آنها تعطیلاتتان را خراب میکند

 

1-عدم برنامه ریزی برای روز بعد

یکی از علت های هدر رفتن روز تعطیل و اوقات فراغت ما این است که برنامه ریزی نداریم. اگر شب قبل از تعطیلات یک برنامه ریزی مختصر داشته باشیم آنگاه دچار سردرگمی و اتلاف و کمبود وقت نمی شویم و یک راست سراغ برنامه ریزی و انجام کارها می رویم.

 

2-عدم دسته بندی اولویت ها

در روز تعطیل برای از دست ندادن وقت اولویت ها را مشخص کنید یعنی ابتدا تعیین کنید که ترجیح شما با انجام دادن چه کاری است، یعنی اگر اولویت شما ورزش و گردش است، بعد از صبحانه ورزش کنید و از خانه بیرون بروید.

 

3-درگیر اینترنت و فضای مجازی شدن

یکی از کارهایی که سبب اتلاف وقت و هدر رفتن روز تعطیل می شود، گشتن در اینترنت و شبکه های اجتماعی است. برخی مواقع ما می خواهیم زمان کوتاهی را در اینترنت بگذرانیم اما بدون اینکه متوجه گذر زمان شویم، زمان زیادی را در اینترنت می گذرانیم و وقت خود را هدر می دهیم.

4-درگیر تلویزیون بودن

اگر از علاقمندان به فیلم و سریال باشید، بعد از گشودن تلویزیون ساعت ها پای تماشای آن خواهید نشست و اینگونه متوجه هدر وقت نخواهید شد. شما باید زمانی را برای تماشای تلویزیون در نظر بگیرید تا ساعات زیادی را با این کار از دست ندهید.

 

5-درگیر حرف مردم بودن و ترس از نه گفتن

اگر روی حرف و نظر مردم به جای تمرکز روی زمان و انرژی تان، تمرکز کنید، از کار باز می مانید. اگر نتوانید به دوستان و آشنایان خود نه بگویید، مجبورید در آخر هفته کارهایی را برای آنها انجام دهید و اینگونه تعطیلات شما هدر می رود.

 

البته منظور این نیست که به هر درخواستی نه بگویید بلکه منظور این هست که به در خواست هایی که هیچ ارزشی برای شما ندارند و فقط باعث اتلاف وقت شما می شوند نه بگویید.

 

6-تکرار اشتباه

اگر یک اشتباه را چند بار تکرار نمایید و از شکست خود درس نگیرید، وقت و زمانتان هدر می رود بدون این که کار جدیدی کرده باشید.

7-ایده آل گرایی

اگر ایده آل گرا هستید و به جای انجام کارها تنها نگرانید که مبادا آنها را به خوبی انجام ندهید، شما هرگز موفق به شروع کار نخواهید شد و فقط وقت خود را هدر خواهید داد.

 

8-وقت کشی

انجام کارهای غیر مفید مثل حرف زدن با تلفن و … به جای رسیدن به کارهای اصلی، سبب می شود وقت افراد تا حد زیادی تلف شود.

 

9-قبول برنامه ریزی دیگران

اگر به جای اینکه خودتان برای خود برنامه ریزی کنید، اجازه می دهید دیگران برنامه ها، عقاید و خواست شان را به شما تحمیل کنند و با برنامه ریزی دیگران زندگی می کنید، فقط وقتتان را تلف می کنید و دیگران به برنامه ریزی و خواسته شان می رسند.

 

کار هایی که انجام آنها تعطیلاتتان را خراب میکند

10-نیمه کاره رها کردن کارها

اگر چند کار را باهم انجام می دهید اما نمی توانید آنها را تمام کنید، در انبوهی از کارهای نیمه کاره گم می شوید و همیشه وقت کم می آورید. تا زمانی که نتوانید فکر یا کاری را به سرانجام رسانده یا آن را کلا فراموش کنید، نمی توانید کار یا فکر جدیدی را شروع کنید.

 

11-پیشنهاد کار از سوی دیگران

یکی دیگر از کارهایی که سبب اتلاف وقت خواهد شد، این است که به جای خلق فرصت، فرصت و وقت را می سوزانیم و منتظریم تا به ما ایده ای، کاری، فرصتی و … الهام شده و یا پیشنهاد شود.

 

12-مقایسه کردن

اگر همیشه خودتان را با دیگران مقایسه کنید، از ادامه راه باز می مانید. توانایی های هر کس، منحصر به فرد است مثلا اگر قرار است هرکس برای گردش غذای خودش را ببرد و دوستتان می خواهد غذای ویژه ای برای گردش آماده کند، شما خود را با او مقایسه نکنید و دست به کار شوید و هر چه در توانتان است، آماده کنید.

13-قبول انجام همه کارها

اگر در روز تعطیل همه کارها را خودتان بر عهده بگیرید و نگذارید کسی به شما کمک کند، هم خسته شده و هم از اوقات فراغت خود لذت نمی برید بنابراین باید از دیگران کمک بگیرید.

 

14-به همان روش ادامه می دهید

اگر در هر کاری، شکست های متعدد می خورید اما روش تان را تغییر نمی دهید، فقط در حال تلف کردن وقت هستید. برای مثال حتی اگر در برنامه کاهش وزن، موفقیتی به دست نمی آورید، یعنی فقط در حال وقت تلف کردن هستید.

 

15-راضی نگه داشتن همه

باید بگوییم شما نمی توانید همه افراد را از خودتان راضی نگه دارید و اگر قرار باشد به ساز همه برقصید و برای خوشایند دیگران زندگی کنید، قطعا از زندگی تان راضی نبوده و فرصت ها را هم از دست می دهیدمثلا اگر دوست دارید روز تعطیل را با خانواده بیرون بروید، به خاطر اقوام یا دوستانتان در منزل نمانید.