نحوه حرفه ای کانتور صورت برای کوچک نشان دادن بینی

نحوه حرفه ای کانتور صورت برای کوچک نشان دادن بینی

نحوه حرفه ای کانتور صورت برای کوچک نشان دادن بینی

 

عمل کانتور به‌معنای خلق یک اثر هنری روی صورت است که به‌وسیله آن، می‌توان شکل و فرم اعضای صورت را همانند بوم نقاشی تغییر داد.

 

امروز همه افراد از کانتورینگ برای بهتر نشان‌دادن صورت خود استفاده می‌کنند.

 

شما هم می‌توانید با کمی رژگونه، صورت خود را چاق‌تر یا لاغرتر نشان دهید یا با کمی سایه‌های روشن و تیره در اطراف بینی، شکل و فرم آن را تغییر دهید.

 

نحوه حرفه ای کانتور صورت

 

یکی از موارد پایه در زیبایی آرایش، ساختن یک بینی کوچک با تیغه‌ای باریک است.

 

از این‌رو یادگیری ترفندهای کانتورینگ بینی برای همه میکاپ آرتیست‌ها ضروری محسوب می‌شود.

 

در مقاله آموزشی امروز، هرآنچه که راجع‌به کانتورینگ بینی باید بدانید، بیان کرده‌ایم.

 

برای کانتور بینی چه محصولاتی باید داشته باشیم؟

 

نحوه حرفه ای کانتور صورت

 

شاید در گذشته، کانتورینگ یکی از تکنیک‌های حرفه‌ای و اصولی گریم بود؛ اما امروز به یکی از پایه‌های اساسی آرایش تبدیل شده است.

 

این عمل به شما کمک می‌کند تا نواقص صورت خود را پوشش دهید. در اغلب موارد، بینی بزرگ و بدفرم یک عضو چالش‌برانگیز است.

 

اما خبر خوب اینجاست که چنین چالشی را می‌توان با کانتورینگ برطرف کرد. البته به‌شرط این‌‌که تجهیزات آرایشی لازم را داشته باشید:

 

 • کانتور پودری: اگر در ابتدای راه هستید و تابه‌حال تجربه کانتورینگ نداشته‌اید، بهترین انتخاب، نوع پودری این محصول است، چون به‌راحتی می‌توانید آن را کنترل کنید.

 

 • Contour مایع: طیف بسیار گسترده‌ای از محصولات کانتور و هایلایتر، مایع هستند. بنابراین، کانتوری را انتخاب کنید که بافت سبکی دارد و با سایر لوازم‌آرایشی راحت‌تر ترکیب می‌شود.

 

 • Contour کرمی: کرم‌ها بافت غلیظ‌تری نسبت به سایر محصولات دارند و اگر به‌درستی از این کالا استفاده کنید، شاهد نتایج فوق‌العاده‌ای روی صورت خود خواهید بود. با ترکیب چند رنگ متضاد از کانتورهای کرمی، می‌توانید رنگ سفارشی خود را بسازید.

 

آموزش کانتور بینی براساس شکل بینی

برخی افراد فکر می‌کنند بینی پهنی دارند و برخی دیگر فکر می‌کنند که بینی آن‌ها بیش از حد باریک و بلند است. گروهی از حالت مثلثی بینی خود ناراضی هستند و گروهی دیگر از گوشتی و گردبودن آن.

 

در هرصورت برای هریک از این افراد با حالت‌های مختلف این عضو از صورت، تکنیک خاصی برای کانتورینگ وجود دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها پرداخته‌ایم:

 

 • کانتورینگ بینی پهن: بینی‌های پهن به‌اندازه کافی سربالا و لیفت نیستند. آن‌ها در راستای گونه قرار دارند. برای اصلاح فرم آن‌ها باید خطوط تیز کانتورینگ را در 2 سمت استخوان بینی بکشید و به‌سمت پایین آن را پخش و محو کنید.

 

 • کانتورینگ بینی باریک و بلند: این بینی‌ها پل بسیار نازکی دارند و باید به‌نحوی کانتور شوند که کمی پهن و کوتاه به‌نظر برسند. بدین منظور باید خطوط کانتورینگ را در 2 طرف بینی با فاصله مناسب بکشید و قسمت باقی‌مانده وسط را با خط ضخیم‌تر از هایلایتر پر کنید. در این روش، نصف نوک بینی کانتورینگ می‌شود تا طول آن کوتاه‌تر به‌نظر برسد.

 

 • کانتورینگ بینی مثلثی: در این بینی‌ها، سوراخ‌ها بزرگ و پهن هستند و زیر ابرو بسیار باریک است. در این نوع کانتورینگ باید خطوطی صاف و تیز از ابتدای ابروها تا نوک بینی کشیده شود. همچنین می‌توان روی حباب بینی یک خط نیم‌دایره کشید و با این روش نوک بینی را مشخص‌تر کرد.

 

 • کانتورینگ بینی گوشتی و گرد: در چنین حالتی، سوراخ‌های بینی پهن، پل آن نازک و نوک بینی گوشتی است. در این شرایط باید خط مستقیم کانتورینگ را تا نوک بینی و گردی آن امتداد داد. با محوکردن این خطوط به‌سمت پایین، می‌توان سوراخ‌ بینی را کوچک‌تر به‌نمایش گذاشت.

 

وسایل مورد نیاز کانتور بینی

بدیهی است که انجام درست و اصولی هرکاری، ابزارهای مخصوص خودش را می‌طلبد. کانتورینگ هم از این قاعده مستثنی نیست. لیست ابزاری را که برای کانتورینگ به آن‌ها نیاز دارید، به همراه کاربردهای‌شان به‌صورت مختصر برای‌تان نوشته‌ایم:

 

 • براش کانتورینگ بینی: برای ایجاد خطوط سایه‌های تیره و روشن
 • پد آرایشی یا بیوتی بلندر: برای ترکیب کانتور و هایلایت
 • پودر کانتور: می‌توانید به‌جای پودر کانتور، از پالت سایه بدون اکلیل کمک بگیرید.
 • هایلایتر: برای ایجاد محوکنندگی

 

قبل‌از کانتور بینی، زیرسازی و آماده سازی های لازم را فراموش نکنید!

 

نحوه حرفه ای کانتور صورت

 

اگر می‌خواهید کانتورینگ بینی برای‌تان نتیجه رضایت‌بخشی داشته باشد، باید زمان درستی را برای اجرای آن در نظر بگیرید و این زمان مناسب، بعداز زیرسازی پوست و استفاده از فوندانسیون است.

 

فراموش نکنید که نتیجه کانتورینگ شما به کیفیت زیرسازی پوست‌تان بستگی دارد. پس به توصیه‌هایی که برایتان داریم، به‌دقت عمل کنید.

 

پوست بینی را پاک سازی کنید!

ازآن‌‌جایی ‌که پوست بینی در مقایسه با سایر نواحی چربی بیشتری ترشح می‌کند، غالب افراد با معضلاتی همچون جوش‌های سرسیاه در این ناحیه روبه‌رو هستند.

 

اگر شما هم به این مشکل دچار هستید، بهتر است قبل ‌از شروع آرایش، با استفاده از ماسک‌های پاک‌سازی‌کننده از شر آن‌ها خلاص شوید.

 

در غیر این‌صورت، این جوش‌ها برجستگی‌های ریزی را ایجاد می‌کنند و مشکلاتی مانند براق‌شدن و ماسیدن کرم را به ‌دنبال دارند.

 

استفاده از مرطوب کننده را در ناحیه بینی فراموش نکنید!

فرقی ندارد که پوست شما از چه نوعی است، چرب یا خشک؟ بعد از پاک‌سازی حتما از مرطوب‌کننده استفاده کنید تا منافذ پوستی پوشش داده شوند و سد دفاعی تقویت شود.

 

در این صورت، از ایجاد جوش‌های سرسیاه بینی هم جلوگیری خواهد شد.

 

با پرایمر، ماندگاری آرایش را افزایش دهید!

پرایمرها برای فیکس‌کردن لایه‌های آرایشی به‌کار می‌روند. در واقع آن‌ها لایه‌ای بافری میان مواد مراقبت پوستی و مواد آرایشی هستند و از ترکیب‌شدن آن‌ها با یک‌‌دیگر جلوگیری می‌کنند.

 

همچنین پرایمر ناهمواری و منافذ باز و بزرگ پوستی روی دماغ را می‌پوشاند تا سطحی یک‌‌دست برای زیرسازی فراهم سازند.

 

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، پوست بینی بیشتر از سایر نواحی چربی تولید می‌کند.

 

در نتیجه بعد از گذشت چند دقیقه پوست شما براق می‌شود و ظاهر آرایش را خراب می‌کند. بنابراین، بهتر است از پرایمرهای مات قبل‌از کانتور بینی استفاده کنید.

 

فوندانسیون، مرحله آخر زیرسازی شماست!

در آخرین مرحله از زیرسازی پوست بینی، با یک لایه از فوندانسیون کار را تمام کنید. برای کاورکردن پوست بینی، فواندانسیون‌های مات، سبک و فاقد چربی انتخاب بهتری هستند.

 

جمع‌بندی

داشتن بینی کوچک و خوش‌فرم، تاثیر زیادی بر زیبای چهره دارد. تاجایی‌که برخی خانم‌ها برای اصلاح فرم این عضو، بینی خود را به تیغ جراحی می‌سپارند.

 

اما برخی خانم‌ها نیز به‌دلیل هزینه بالای عمل یا ترس از جراحی، ترجیح می‌دهند با کمی تبحر در آرایش، بینی خود را متناسب با سایر اعضای صورت کنند.

 

اگر شما هم از فرم بینی خود ناراضی هستید، درصورتی‌که دوست داشته باشید، می‌توانید با خرید وسایل کانتور از سایت دیجی‌کالا و یادگیری آموزش‌های لازم درخصوص استفاده از آن‌ها، یک آرایش حرفه‌ای برای خود بسازید.

 

دیجی‌کالا همان فروشگاهی است که می‌توانید لوازم‌آرایشی مورد نیاز خود را با تنوع بالا، کیفیت عالی و قیمتی مناسب بخرید و در اسرع وقت تحویل بگیرید.