اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

کدام واکسن ها برای سفرهای خارجی مجوز می گیرند ؟

مجموعه : مجله خبری روز
کدام واکسن ها برای سفرهای خارجی مجوز می گیرند ؟

کدام واکسن ها برای سفرهای خارجی مجوز می گیرند ؟

اگر قصد مسافرت به خارج از کشور را دارید این مطلب از سایت ایران ناز را از دست ندهید. به گزارش ایران ناز سازمان هواپیمایی کشوری طی نامه ای به شماره 100/789 اعلام نمود : مسافرانی که قصد سفر با هواپیما به خارج از کشور را دارند باید دو هفته پیش از سفر خارجی، کارت واکسن دیجیتال دو زبانه خود را تهیه نمایند. علی شریفی زارچی، سرپرست مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور طی نامه ای در تاریخ 16/6/1400 به معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اعلام نمود : 

 

تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت است که از طریق سامانه salamat.gov.ir صادر شده است.

 

جزئیات بیشتر خبر:

به درخواست وزارت بهداشت از سازمان هواپیمایی کشور این موضوع به تمامی شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی واقع در داخل کشور و همچنین آژانس های مسافرتی و سایر شرکت های مربوطه اعلام شده است. بنابراین اطلاع رسانی به مسافران برای دریافت این کارت واکسن باید حداقل دو هفته پیش از تاریخ سفر انجام شود تا مسافران با مشکلی مواجه نشوند. در صورت وجود هرگونه مشکل نیز می توان آن را از طریق فرم اعلام خطا که در سامانه سلامت پیگیری نمود یا جهت راهنمایی بیشتر با کارشناسان رسپینا هماهنگ  و یا جهت خرید بلیط هواپیما از سایت رسپنا اقدام به خرید نمایند. 

 

آیا تهیه ی کارت واکسن برای سفر هوایی داخلی نیز اجباری است؟

درحال حاضر هنوز هیچ بخشنامه ای در خصوص الزام صدور کارت دیجیتال واکسن برای خرید بلیط هواپیما داخلی اعلام نشده است. بنابراین برای خرید بلیط هواپیما حتی برای مسیرهای پرتردد مانند بلیط هواپیما تهران مشهد نیز محدودیتی از این نظر وجود ندارد. تنها محدودیتی که برای خرید بلیط پرواز با آن مواجه خواهید بود عدم پذیرش مسافرانی است که از پاسخ مثبت تست کرونای آن ها کمتر از  14 روز گذشته باشد. این افراد پس از بهبودی کامل با انجام مجدد تست پی سی آر در آزمایشگاه های معتبر اعلام شده از سوی شرکت های هواپیمایی  کشور و داشتن تست منفی می توانند مجدد برای خرید بلیط هواپیما اقدام نمایند. 

 

نحوه ی ثبت نام کارت واکسن دیجیتال در سامانه سلامت

تمامی افرادی که دو دوز واکسن خود را زده اند و قصد سفر خارجی طی دو هفته آینده را دارند می توانند با مراجعه به سامانه سلامت، ثبت نام نمایند. ثبت نام کارت واکسن بین المللی که به دو زبان انگلیسی و فارسی است طی مراحل زیر انجام می شود: 

 

• وارد سامانه سلامت شده و روی گزینه ثبت نام کارت واکسن دیجیتال انگلیسی کلیک نمایید. 

 

• شماره ملی، تاریخ تولد، شماره موبایل، نام و نام خانوادگی (به انگلیسی)، شماره گذرنامه (passport No) را مطابق با اطلاعات گذرنامه وارد نمایید. 

 

• کد امنیتی شش رقمی که در تصویر مشاهده می کنید را وارد و روی گزینه ی دریافت کد تایید کلیک نمایید. 

 

• کد تاییدی که برایتان ارسال می شود را وارد نمایید. 

 

• لینک کارت واکسن بین المللی دیجیتال حاوی کد QR از طریق پیامک برایتان ارسال می شود که می توانید به صورت پی دی اف هم آن را دانلود نمایید. در این کارت سابقه ی واکسن تزریق شده و نوع آن مشخص است. 

 

در هنگام ثبت نام حتمام دقت کنید که نام و نام خانوادگی انگلیسی و شماره گذرنامه ای که وارد می کنید باید مطابق با اطلاعات مندرج در گذرنامه باشد. همچنین لازم است که شماره تلفنی که وارد می کنید به نام خودتان باشد. در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده، آدرس اینترنتی کارت واکسن دیجیتال که حاوی کد QR است تا حداکثر یک روز بعد از ثبت نام فرد، برای او پیامک می شود که تاریخ تزریق و نوع واکسن در آن ثبت شده است. 

 

کدام واکسن ها برای سفرهای خارجی مجوز می گیرند ؟

ثبت نام کارت واکسن دیجیتال در سامانه سلامت

 

نحوه ی تعیین اصالت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی به چه صورت است؟

برای سنجیدن اصالت کارت واکسن بین المللی که مختص مسافران پروازهای خارجی است، به راحتی می توان بارکد دوبعدی یا QR-CODE کارت را با گوشی اسکن نمود. در صورت اصل بودن کارت صفحه ی vaccinecard.health.gov.ir باز می شود و کارت واکسن فرد و اطلاعات دقیق تزریق واکسن او را نمایش می دهد. 

 

دلیل اهمیت روز افزون کارت واکسن کرونا 

از آنجایی که بسیاری از کشورهای خارجی شرط ورود مسافران را داشتن کارت واکسن بین المللی اعلام کرده اند، صدور این کارت برای مسافران که قصد سفر به خارج از کشور طی دو هفته را دارند آغاز شد. علاوه بر الزام داشتن کارت واکسن برای سفر خارجی، بسیاری از امور روزمره ی افراد نیز در شرف وابستگی به این کارت است. 

 

طبق گفته ی بهرام عین‌اللهی خدمات عمومی مانند امور بانکی، تهیه بلیط های هواپیما، قطار، اتوبوس و رزرو هتل نیز به زودی تنها با داشتن کارت واکسن انجام می شود. حتی گفته شده است که حضور دانشجویان در دانشگاه نیز منوط به داشتن کارت است. به همین دلیل افرادی که قصد دریافت واکسن را نداشتند نیز ترغیب به تزریق زودتر واکسن می شوند. تنها در این صورت است که می توان سلامت فرد، خانواده و جامعه را تضمین نمود. برای دریافت کارت واکسن فارسی افراد می توانند به سامانه سلامت مراجعه و اطلاعات لازم را به علاوه شماره همراه وارد نمایند و پس از ثبت کد تایید لینک کارت واکسنشان را دریافت نمایند.