اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

گران ترین درخت کریسمس جهان از جنس طلا +تصاویر

گران ترین درخت کریسمس جهان از جنس طلا +تصاویر

گران ترین درخت کریسمس جهان از جنس طلا +تصاویر

 

گیزا تاتاکا جواهر فروش ژاپنی گران قیمت ترین درخت کیسمس جهان را سخات . به گزارش ایارن ناز این جواهر فروش درخت زیبایی از جنس طلا برای کریسمس ساخت .به گزارش ایران ناز این درخت کریسمس خیره کننده جلوه ای باشکوه تر به مغازه جواهر فروشی وی داده است

 

این درخت کریسمس گران قیمت که از جنس طلا بوده، باعث شده عنوان گرانترین درخت کریسمس را به خود اختصاص دهد. کریسمس یا نوئل جشنی در آیین مسیحیت است که به منظور گرامی داشت زادروز مسیح برگزار می شود. بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم و پیروان آیین پروتستان، کریسمس را در روز 25 دسامبر جشن گرفته و بسیاری آنرا در شامگاه 24 دسامبر نیز برگزار می کنند.

 

گران ترین درخت کریسمس جهان از جنس طلا +تصاویر

اعضای بیشتر کلیساهای ارتودوکس در سراسر دنیا نیز روز بیست و پنجم دسامبر را به عنوان میلاد مسیح جشن می گیرند. برخی از مسیحیان ارتودوکس در روسیه، اوکراین،سرزمین مقدس (ناحیه تاریخی فلسطین) و دیگر مکان ها، به سبب پیروی از گاه شماری یولیانی، جشن کریسمس را در روز 7 ژانویه برپا می دارند. اعضای کلیسای ارامنه طبق سنت منحصر به فردی، روز میلاد و همچنین روز غسل تعمید مسیح را هم زمان در روز ششم ژانویه جشن می گیرند.

گران ترین درخت کریسمس جهان از جنس طلا +تصاویر

با نزدیک شدن به این جشن بزرگ، درخت های کریسمس و بابانوئل در فروشگاه ها دیده می شود و هر کشوری با یک نوآوری جدید در این جشن تلاش می کند توجه رسانه ها را به سمت خود جلب کند.در زیر تصاویری از درخت کریسمس طلا را مشاهده می کنید که 19 کیلو وزن و ارتفاع 2 متری دارد. تمام این درخت 8 میلیون دلاری از طلا ساخته شده و هم اکنون در یک جواهرفروشی در توکیو برای بازدید عموم قرار گرفته است.

 

گران ترین درخت کریسمس جهان از جنس طلا +تصاویر

تاریخچه درخت کریسمس

 

سنت درخت کریسمس، به آلمان قرن شانزدهم میلادی و زمانی که مسیحیان، درختان تزیین شده را به خانه های خود آوردند، برمی گردد. همچنین در آن زمان عده ای هرم هایی ازچوب می ساختند و آنرا با شاخه های درختان همیشه سبز و شمع تزیین می کردند.به تدریج رسم استفاده از درخت کریسمس در بخشهای دیگر اروپا نیز طرفدارانی پیدا کرد.

در تزیین درختهای کریسمس اولیه، به جای مجسمه فرشته در نوک درخت، از فیگورهای پریهای کوچک- به نشانه ارواح مهربان- یا زنگوله و شیپر- که برای ترسانیدن ارواح شیطانی به کار میرفت- استفاده می شد.

 

در لهستان، درخت کریسمس با مجسمه های کوچک فرشته، طاووس و پرندگان دیگر و تعداد بسیار زیادی ستاره، پوشیده می شد. در سوئد، درخت را با تزیینات چوبی که با رنگهای درخشان رنگ آمیزی شده اند و فیگورهای کودک و حیوانات از جنس پوشال و کاه تزیین می کنند. دانمارکیها، از پرچمهای کوچک دانمارک و آویزهایی به شکل زنگوله، ستاره، قلب و دانه برف استفاده می کنند.

 

مسیحیان ژاپنی بادبزنها و فانوسهای کوچک را ترجیح می دهند.تزیین درخت در اوکراین نیز بسیار جالب است، آنها حتما در تزیین درخت خود از عنکبوت و تار عنکبوت استفاده می کنند و آنرا خوش یمن می دانند، زیرا بنا بر یک افسانه قدیمی، زنی بی چیز که هیچ وسیله ای برای تزیین درخت و شاد کردن فرزندان خود نداشت، با غصه به خواب می رود و هنگام طلوع خورشید متوجه می شود که درخت کریسمس خانه اش با تار عنکبوت پوشیده شده است و این تارها با دمیدن خورشید به رشته های نقره مبدل شده اند.

 

مطالب مرتبط:

 

جلو انداختن عید کریسمس برای پدری که رفتنیست +عکس

 

بهترین اس ام اس سال نو میلادی 2016 کریسمس