اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

مقابله با بیماری های کلیه با این میوه

مقابله با بیماری های کلیه با این میوه
انار از مدت‌ ها قبل به دلیل دارا بودن خواص شفابخش فراوان به عنوان یك میوه فوق العاده و درمان كننده شناخته شده است. به گزارش ایران ناز گروهی از پزشكان به تازگی به این نتیجه رسیده‌ اند كه نوشیدن آب انار به برطرف كردن ناراحتی‌ و مشكلات در بیماران كلیوی كه تحت دیالیز قرار میگیرند، كمك شایانی میكند.

از جمله این كه نوشیدن آب این میوه احتمال مرگ بیماران كلیوی در اثرعفونت‌ها و مشكلات قلبی مرتبط با این بیماری را كاهش می‌دهد. به گفته این متخصصان؛ علت این تاثیر، مقدار بالای آنتی اكسیدان موجود در این میوه است. در واقع این پزشكان با آزمایش روی گروهی از بیماران كلیوی به این نتایج دست یافته‌اند.

به گزارش روزنامه دیلی اكسپرس چاپ لندن، انار هم اكنون به عنوان میوه‌ای كه فشار خون و كلسترول را پایین می‌آورد، قدرت باروری را افزایش می‌دهد و از پوست در برابر خورشید محافظت می‌كند، شناخته شده است. به علاوه در مطالعه‌ای كه اخیرا در آمریكا انجام گرفته معلوم شد كه این میوه برای مقابله با سرطان پروستات هم سودمند است. انار سرشار از ویتامین است و به دلیل دارا بودن آهن و سایر املاح دیرهضم است.

انار میوه‌ای خون ساز، قوی برای قلب، دفع كننده چربی، برطرف كننده سموم حاصل از عفونت‌های داخلی و دافع حرارت است. همچنین مصرف آب انار شیرین با شكر و نشاسته برای درد سینه و درمان سرفه توصیه می شود. انار از تصلب شرائین، پیری زودرس، آلزایمر و سرطان‌ها جلوگیری می‌كند. آب انار همان طور كه گفته شد خاصیت میكروب كشی و ضد عفونی كنندگی دارد. یك عدد میوه انار به اندازه معمولی، 40 درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین C را تامین می‌كند و در عین حال منبع غنی از اسید فولیك، پتاسیم و آهن است.

متخصصان تغذیه می‌گویند: آنتی اكسیدان‌های موجود در انار سه برابر بیشتر از آنتی اكسیدان‌های موجود در چای سبز است. انار امكان تشكیل پلاك در عروق خونی را تا 30 درصد كاهش می‌دهد. انار برای رفع التهاب معده، درمان كم خونی، افزایش انرژی بدن، درمان اسهال، آرتریت و زردی و نیز برای رفع عطش بسیار مفید است. به علاوه دانه انار هم برای حل كردن سنگ كلیه و مثانه كاربرد دارد.