اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

بازتاب مناظره احمدی نژاد و موسوی در دو رسانه ی اسپانیا

مجموعه : مجله خبری روز
بنا برگزارش ایرنا، رسانه های اسپانیا امروزضمن بازتاب اظهارات بیان شده دراین مناظره از سوی دو نامزد مذکور آن را اولین مناظره تلویزیونی بین رییس جمهوری و نامزد اصلاح طلبان درتاریخ تشکیل جمهوری اسلامی برشمردند.
روزنامه ال پاییس چاپ مادرید دراین باره امروز طی مطلبی با عنوان " موسوی احمدی نژاد را به تحقیر ایران با سیاست خارجی اش متهم کرد" نوشت : خیابانهای اصلی تهران پایتخت ایران بخاطر برگزاری اولین مناظره تلویزیونی دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ جمهوری اسلامی خالی شده بود.
ال پاییس افزود: در این مناظره محمود احمدی نژاد رییس جمهوری کنونی و " میر حسین موسوی" نامزد اصلاح طلبان و نخست وزیر سابق ایران حضور داشتند.
بنا براین نوشته، نامزد اصلی اصلاح طلبان، دولت احمدی نژاد را به تحقیرایران بخاطر سیاست خارجی افراطی خود و انکار هولوکاست متهم کرد ورییس جمهوری کنونی ایران نیز استدلال کرد که رقیبش قصد دارد، جمهوری اسلامی را با سیاستی ضعیف در برابر کشورهای غربی تضعیف کند.
این روزنامه افزود:بسیاری از اصلاح طلبان عقیده دارند که انتقادات رییس جمهوری نسبت به غرب و انکار پی در پی هولوکاست توسط وی ایران را در صحنه بین المللی منزوی کرده است. علاوه بر این ابر قدرتها نیز نسبت به اهداف نهایی برنامه اتمی ایران تردید دارند .
بنا براین نوشته ،موسوی برای انجام مذاکره در مورد برنامه اتمی اعلام آمادگی کرده اما گفته است که "ایران هرگز حق خود را در توسعه فن آوری اتمی به مخاطره نخواهد انداخت. "
بنابراین نوشته ،احمدی نژاد در پاسخ به حملات رقیب خود گفت: در حال مبارزه علیه مثلثی قدرتمند متشکل از خود موسوی ، "محمد خاتمی" رییس جمهوری پیشین و " علی اکبر هاشمی رفسنجانی" رییس جمهوری اسبق است.
"افه "خبرگزاری رسمی اسپانیا نیز دراین باره با تیتر مشابهی گزارش داد : احمدی نژاد و موسوی دیشب مناظره سختی را برگزار کردند درحالیکه این مناظره مملو از مسائل دو جانبه بود و درعین حال طرفین راه حل های کمی را ارایه دادند.
بنابراین گزارش ،موسوی دراین مناظره رییس جمهوری محافظه کارافراطی را به اجرای سیاست خارجی زیان آور و مسامحه کار برای کشور متهم کرد که ایران را به لبه پرتگاه برده است.
بنا براین گزارش ، احمدی نژاد با این استدلال که در طول سه ماه گذشته نوعی توطئه از طرف سه نامزد برای بی اعتبار کردن دولت صورت گرفته است از خود دفاع کرد. به گزارش افه ، احمدی نژاد تصریح کرد که هیچ گاه بی قانونی انجام نداده و از ضوابط عبور نکرده است .
افه درعین حال افزود: رییس جمهوری ایران مسلح به دهها مدرک تمام اتهامات را رد و ازعملکرد خود به ویژه از روشی که در رویارویی با جامعه جهانی به خاطر برنامه اتمی اش پیش گرفته است ، دفاع کرد.
بنا براین گزارش ، احمدی نژاد اعلام کرد که بیشتر مشکلات دولتش را از دولتهای پیشین به ارث برده است که در راس آنها "علی اکبر هاشمی رفسنجانی" و" محمد خاتمی " قرار دارند.
به گزارش افه، احمدی نژاد در چند نوبت نام آنهایی را فاش کرد که به عقیده وی به کشورصدمه واقعی زده و آن را زیرباربرده اند .
افه افزود : احمدی نژاد ،همچنین به ائتلاف سه جانبه علیه خود که در راس آن هاشمی رفسنجانی قرار داشته و خاتمی و موسوی نیز درآن شرکت دارند، اشاره کرد بدون این که پیشنهادی برای خروج از این بحران ارایه دهد.
خیرگزاری رسمی اسپانیا در این باره افزود: موسوی در اظهارات خود با ارایه طرحی اقتصادی گفت که هدف وی کنترل تورم و کاهش بیکاری از طریق تقویت صنایع ملی ، حفاظت از تولیدات داخلی و ترویج سرمایه گذاری خارجی است .
افه افزوده است : موسوی توانسته امید را دردل اصلاح طلبان زنده کند، بدون این که حمایت محافظه کاران میانه رو را از دست دهد با این حال نتیجه انتخابات روز 22 خرداد بستگی به میزان مشارکت مردم در آن دارد.
دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران روز 22خرداد ماه جاری برگزار می شود.