عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

نکاتی درباره ی سلامتی زنان پرمشغله

نکاتی درباره ی سلامتی زنان پرمشغله

خانم هایی که شاغل هستند باید حتما به سلامتی خود اهمیت بدهند.به طرز دیوانه‌کننده‌ای پر مشغله، به چه معناست؟ یعنی ما دیوانه‌ایم؟ یا فقط کمی بیشتر از مشغول بودنِ ساده است؟ چه موقع اجازه داریم برای توصیف زندگیمان اینچنین سخن بگوئیم؟کارهای روزانه هرگز تمامی ندارد.

 

تقویم‌های ما با رنگ‌های چندگانه آزادی ما را در خود بلعیده‌اند. در این جریان، عادت‌های خوب، مانند ورزش و برنامه‌ریزی برای جذب غذاهای مغذی در کنار کار، منتظر پسر تلفنچی ماندن و یا بردن بچه‌ها به کلاس‌های مختلف و یا کلاس ورزش نیز جای دارد.پس چطور از این مشغله‌های دیوانه‌وار رها شویم؟

 

یا حداقل از تاثیر آن بر سلامتمان کم کنیم؟ به‌عنوان یک پزشک و مسول یک مرکز سلامتی در زندگی شخصی‌ام و فردی که تازه مادر شدن را تجربه می‌کنم و مدیر همانگ‌کننده‌ی شام و یا مسول تمام شدن پوشک بچه و ماموریت‌هایی در مسائل شخصی‌ام، حس سقوط از پشت سر را دارم.

 

اما در عین حال می‌دانم که می‌توان کارهایی هر چند جزئی برای حل این معضلات یافت.این دلیل پدیدار شدن ستون جدید ماست: راهنمایی زنان پرمشغله. توصیه‌های عملی و اطلاعات پزشکی و همچنین دیدگاه‌های شخصی را می‌توانید در این ستون ‌بیابید (چون‌که من هم درست همین جا و در سنگر شما هستم.)

 

نکاتی درباره ی سلامتی زنان پرمشغله

 

من هم به دنبال اطلاعات علمی و مقالات مفید و یا ساختگی هستم. زیرا اگر تنها ۲۵ دقیقه زمان داشته باشید، باید آن‌را صرف انجام چیزی کنید که دوست دارید. بخواهید. کار کنید. کاری که می‌توانید از همین امروز انجام دهید و علم نشان داده سلامتتان را بهتر می‌کند، استرستان را کم و انرژیتان را افزایش می‌دهد،

 

هم اکنون شروع ‌کنید. کارهایی برای انجام داریم اما زمانی برای «دیوانگی» نداریم.برقصید.واقعا؟! تصور کردید می‌خواهم بگویم، پیاده‌روی کنید؟ این هم خوب است. اما اگر کسی در اطرافتان نیست و شما را تماشا نمی‌کند (بچه‌کوچک من به‌حساب نمی‌آید، چون فکر می‌کند رقصیدن من فوق‌العاده است.)

 

بیانسه شوید و شروع کنید. در بقیه موارد انتخاب من دویدن است. ممکن است شما حرکات کلاس زومبا را ترجیح دهید.نکته این است که: مزیت‌های فعالیت فیزیکی بسیار مهم‌تر از وقتیست که برای انجام آن می‌گذارید. ورزش کردن سلامت استخوان‌ها را بهتر می‌کند، شما را آرام می‌سازد، زمانی که صرف نشستن می‌کنید

 

را می‌کاهد (که اثبات شده نشستن به طور مستقیم اثر بدی روی سلامت می‌گذارد)، خوابتان را بهتر می‌کند و موجب ترشح اندورفین‌های کوچک و دوست داشتنی می‌شود. حداقل ۲۰ دقیقه ورزش در روز و سه تا چهار بار در هفته داشته باشید.نکته: اگر خواهان بهبود سلامت کلی بدن، حفظ یا کاهش وزن و سرحال بودن هستید،

 

نکاتی درباره ی سلامتی زنان پرمشغله

 

بدانید که ورزش کردن اختیاری نیست. به مادرتان ( خواهر یا بهترین دوستتان) تلفن بزنید.طبق نظر دکتر کیت، رییس بخش پرشکی Sharecare، صحبت کردن با مردم و داشتن رابطه احساسی، تنها و بهترین محافظ در برابر تاثیرات بد استرس است. همچنین روابط قوی اجتماعی امید به زندگی را افزایش می‌دهد.

 

چرا؟ اعضای خانواده و دوستانتان کسانی هستند که نه تنها برای سپری کردن زمان‌های پر استرس به شما کمک می‌کنند، بلکه هنگامی که برای رسیدن به هدف‌هایتان تلاش می‌کنید بزرگترین مشوق شما خواهند بود. کیوی یا گلابی یا میوه ستاره‌ای بخورید. یا هر میوه‌ای که به طور طبیعی نمی‌خورید.

 

دو مزیت آنها: اول، خوردن میوه راهی لذیذ برای تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی توصیه‌ی شده روزانه است. مطالعات نشان داده است که ویتامین‌ها و مواد معدنی که از طریق میوه‌ها بدست می‌آورید، بسیار موثرتر از آن‌هایی است که با خوردن قرص تامین می‌شود. دوم، هر زمان که به رژیم غذاییتان تنوع بخشید، با دریافت ترکیبی مناسب از ریزمغذی‌ها سلامتتان را تقویت می‌کنید.

 

دفعه بعد که به فروشگاه می‌روید، به قفسه‌هایی فراتر از قفسه‌های سیب‌های معمول و کاهوها نگاه کنید. آرام برانید.من در اینجا استعاری صحبت نمی‌کنم. آرام رانندگی کنید. خیلی زود دریافتم که رانندگی با سرعت غیر مجاز خطر تصادف را تا ۳۵٪ افزایش می‌‌دهد. رانندگی با سرعت غیر مجاز تا ۱۸ برابر احتمال مرگ ناشی از تصادف رانندگی را افزایش می‌دهد. بله، ۱۸ برابر! دیوانگی این است.