عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

2 ترفند جالب برای دوست داران اکسل

2 ترفند جالب برای دوست داران اکسل

ایران ناز: امروز با آموزش چند ترفند ساده درنرم افزار اکسل به شما کمک مي کنيم در کار با اين برنامه حرفه اي تر شويد.

فرمول ها را پنهان کنيد: همان طور که مي دانيد براي محاسبات در اکسل مي توان به راحتي فرمول هايي را تعريف کرد؛ اما براي پنهان کردن اين فرمول ها در ظاهر برنامه ابتدا تمام سلول هايي را که قصد پنهان کردن فرمول هاي موجود در آن را داريد، انتخاب کنيد.

 

سپس در سربرگ Home روي Format کليک و format cells را انتخاب کنيد. در ادامه به سربرگ Protection برويد و تيک گزينه Hidden را بزنيد و ok کنيد. دوباره به سربرگ Home برگرديد و در format اين بار گزينه Protect sheet را انتخاب کنيد.

 

يک رمز در کادر Password to unprotect sheet وارد کنيد و ok بزنيد و رمز را وارد کنيد. خواهيد ديد که ديگر اثري از فرمول ها در ظاهر برنامه نيست. براي برگشت به حالت اوليه در format گزينه unprotect را انتخاب کنيد.

کشيدن چارت

براي کشيدن چارت مي توانيد يک سلول را ميان جدولي که مي خواهيد اطلاعات آن به شکل چارت رسم شود ، انتخاب کنيد. سپس کليد f11 را بفشاريد و ديگر تنظيمات را طبق روش معمول انجام دهيد.

 

براي کپي کردن Chart Formats مورد نظرتان نيز ابتدا لازم است چارتي که فرمت دلخواهتان را دارد، انتخاب و سپس آن را با استفاده از کليدهاي ctrl + c کپي کنيد. چارتي را که قصد تغيير فرمت آن را داريد، انتخاب و سپس Paste Special را از منوي edit بالاي صفحه انتخاب کنيد. Formats را انتخاب کنيد و ok را بزنيد.