وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

طنز جالب اخطار شدید اللحن به سال 94

طنز جالب اخطار شدید اللحن به سال 94

از آنجایی که از قدیم گفته اند: «این شتریه که در خونه همه می خوابه» و از آنجایی که ما عادت داریم «شتر را دم حجله بکشیم» یعنی با حضور پیمانکاران محترم چینی که طبع شان به گربه می رود، ظاهرا چاره دیگری هم نداریم، از همین ابتدا قصدداریم با سال 1394 اتمام حجت کنیم که بعدا جای هیچ گله و شکایت و دلخوری باقی نماند.

 

سال 1394 عزیز و محترم، امیدوارم شما مانند سال 1393 انقدر بی جنبه نباشید که تمام تمرکز و توجه خود را صرف گرفتن جان هنرمندان کنید، این همه گزینه دیگر روی میز است، شما گیر داده اید به چهارتا هنرمند که از قضا بی آزارترین و مفیدترین آدم های جامعه هستند؟ سال 1393 که کلا نمی فهمید، یعنی خصومت و دشمنی این سال با هنرمندان حتی از خصومت ناخواسته مسئولین فرهنگی و هنری سابق کشور هم بیشتر بود، پس جسارتا شما بیشتر دقت کنید.

 

جناب آقای سال 1394، سال های گذشته که به واسطه کم کاری و بی توجهی نتوانسته اند سال «مشخص شدن تکلیف سهام عدالت» لقب بگیرند، قبول دارم شرایطی که دولتمردان سابق برای سهام عدالت رقم زدند، شرایطی بی زمان و بی مکان به وجود آورده است اما بالاغیرتا شما روی ما را زمین نیندازید و هوای ما را داشته باشید، قول می دهیم در طول 365 روز سال برایتان جبران کنیم.

 

جناب سال 1394، سر راه اگر برایتان زحمتی نیست، روی مان به دیوار، گلاب به روی تان (نه! این یکی ربطی نداشت!) خلاصه مشخص کنید دقیقا کلید دولت تدبیر و امید قرار است کدام قفل را باز کند. سال گذشته شخصا به مدت یک هفته این کلید را روی هر قفلی امتحان کردم جواب نداد، فقط با کمی زور و فشار توانستیم قفل کمد اتاق همسایه مان آقا اسکندر را باز کنیم!

 

سال 1394 عزیزتر از جانم، حالا که سال 1393 زحمت کشیده و به فرهنگیان بازنشسته این شانس را داده که به صورت اقساطی خودروی شاسی بلند بخرند و مسافرت آنتالیا بروند، ناراحت می شوم اگر چوب لای چرخ این طرح بگذارید. حالا اگر می دانید که فرهنگیان بازنشسته سر جمع ماهی 700 هزار تومان هم نمی گیرند و با این پول چگونه می توانند قسط سانتافه و لکسوس شان را بدهند، این مشکل ما نیست، خود دانید! خود کرده را تدبیر نیست، حالا که جناب عالی به زور جای سال 1393 را گرفته اید، خودتان هم باید در قبال تپه هایی که ایشان بالا آورده، پاسخگو باشید!

 

سال 1394، ای سیمین بر و گل پیکر، متاسفانه سال 1393 دشمن ما طنزنویس ها بود، امیدوارم شما خط مشی آن سال را ادامه ندهید، سال 1393 جناب دکتر رحیمی را از ما گرفت و ایشان روانه زندان شد و یکی از بزرگترین منابع طبیعی طنز کشور از دست رفت، مبادا این اتفاق در مورد دیگر عزیزان رخ بدهد، آن وقت ما مجبور می شویم در مورد افرادی مانند اسحاق جهانگیری و دکتر نوبخت طنز بنویسیم که خیلی به کارمان نمی آیند و از قصد طوری حرف می زنند، که آدم طنزش نمی آید.

 

سال 1394 تو دل برو و مامانی، شما در جریان باش که وزارت ورزش قصد دارد باشگاه های پرسپولیس و استقلال را با قیمتی حدود 290 میلیارد تومان که اصلا هم علف خرس نیست به مزایده بگذارد، شما دو راهکار دارید، راهکار اول اینکه شرایطی را فراهم کنی تا مدل چینی پرسپولیس و استقلال روانه بازارهای داخلی شود تا قیمت به کمتر از 10 هزار تومان کاهش پیدا کند، راهکار دوم این است که سازوکاری فراهم شود تا حمید درخشان به کارش در این باشگاه ادامه دهد، آن وقت قول می دهیم با این نتایج، قیمت پرسپولیس معادل یک بسته پفک چی توز موتوری خواهد شد.

 

جناب استاد سال 1394، شما می دانید تا زمان رسیدن حضرت عالی همچنان اسیدپاش اصفهان دارد راست راست توی این شهر می چرخد و به فرق سر بنده و شما می خندد؟ حال که جناب عالی قدم رنجه فرمودید و در حال تشریف آوردن هستید، بی زحمت سر راه یک سطل ماست و دوتا نان بربری بخرید و اسیدپاش را هم برای ما پیدا کنید.

 

سال 1394 ناز و توپولی، شما محبت کنید و در این سال مبارکی که پیش رو داریم، بالاخره تکلیف مذاکرات ایران و گروه 5+1 را مشخص کنید، چه می دانم به آنها بگویید: «امروز و فردا نکن، امروز و فردا نکن!» یا اگر لازم است چند کشور به این گروه اضافه کنید یا چند کشور از این گروه حذف کنید، باور کنید این یک اخطار شدیداللحن است، اگر تکلیف مذاکرات در سال 1394 معلوم نشود، شخصا سال 1395 را با سیانور، مرگ موش یا داروی نظافت تحویل خواهم کرد، حالا بخند!