اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

عرضه نسل جدید حافظه‌های SSD برای نت‌بوک‌ها

شرکت سامسونگ حافظه جامد(SSD) جدیدی را برای نت‌بوک‌ها عرضه کرده است که اندازه آن از حافظه‌های SSD پیشین کوچک‌تر است و انرژی کمتری مصرف می‌کند.

به گفته سامسونگ، اندازه حافظه جدید عرضه شده تا 80 درصد از حافظه‌های SSD که هم‌اکنون در بیشتر لپ‌تاپ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، کوچکتر است. وزن این سیستم جدید بین 7/5 تا 8/5 گرم است و در مقابل، حافظه‌های SSD کنونی که با اندازه‌های 1/8 تا 2/5 اینچ عرضه می‌شوند، 75 تا 85 گرم وزن دارند.

حافظه‌های SSD برای نت‌بوک‌ها که نسخه سبک‌ و باریک‌شده لپ‌تاپ‌ها محسوب می‌شوند و برای فعالیت‌های رایانه‌ای معمولی و جست‌وجوهای اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بسیار مناسب هستند. به‌طور کلی، این حافظه‌ها ضمن کاهش وزن در رایانه‌های قابل‌حمل، میزان مصرف انرژی در آن‌ها را نیز کم می‌کنند.

به گفته "برایان براد"(Brian Beard) مدیر بازاریابی سامسونگ، این حافظه‌ به سادگی به رایانه‌های همراه متصل می‌شود و به ورودی ویژه‌ در مادربورد نیاز ندارد. این محصول جدید تنها 0/3 وات انرژی مصرف می‌کنند و این در حالی است که میزان مصرف انرژی در مدل‌های 2/5 اینچی آن‌ها به 1/1 وات می‌رسد. حجم داخلی حافظه‌های SSD جدید 16، 32 و 64 گیگابایت است که حافظه‌های SSD پیشین می‌توانند تا 256 گیگابایت اطلاعات را در خود جا دهند. سامسونگ هنوز قیمت این حافظه‌های جدید را اعلام نکرده است.