وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

رعایت بهداشت وسایل شخصی

خیلی از ما علاقه داریم حمام و دست شویی پاک و تمیز و البته مرتب داشته باشیم اما آیا روش صحیح تمیز کردن وسایلی که در حمام قرار می‌دهیم مانند لیف، حوله، تیغ، صابون و … و جایگاه مناسب قرار دادن هر یک را می‌دانیم؟

حوله

در صورتی که در حمام کمد دارید بهتر است پس از هر بار استفاده، حوله تان را شسته و در فضای بیرون، جایی که جریان هوا وجود داشته باشد و نور خورشید بتابد، پهن کنید تا کاملا خشک شود، سپس آن را تا کرده ، لبه های آن را به داخل برگردانید و در کمد قرار دهید.

در صورتی که تمام اعضای خانواده از یک حمام استفاده می‌کنید بهتر است هر فرد حوله ای با رنگ مشخص داشته باشد، اما اگر دراتاق خواب خود، حمامی‌شخصی دارید توصیه می‌شود حوله ای با رنگ روشن انتخاب کنبد چون این امر موجب می‌شود دکور و فضای حمام زیباتر و تمیزتر به نظر برسد. در صورتی که لباس های حوله ای استفاده می‌کنید، حتما پس از خشک کردن خود آن را در مقابل نور آفتاب پهن کنید و هرگز آن را در داخل سبد لباس های چرک نیندازید. لازم است بدانید حوله مرطوب می‌تواند مناسب ترین مکان برای رشد میکروب ها و قارچ ها باشد و سبب بروز اگزما و آلرژی های پوستی شود.

صابون

برخی کارشناسان بهداشت توصیه می‌کنند در حمام به جای صابون از شامپوهای بدن استفاده کنید و در توالت نیز به جای صابون جامد، صابون مایع را انتخاب کنید چون میزان آلودگی این صابون ها کمتر است. در صورتی که تمایل دارید حتما از صابون های جامد استفاده کنید پیشنهاد میکنیم زیر صابون یک تکه اسفنج قرار دهید تا سطح زیر صابون خشک باشد و پس از هر بار استفاده نیز صابون را آب بکشید چون میکروب ها به راحتی به صابون منتقل می‌شوند و درسطح آن باقی می‌مانند.

تیغ

در صورتی که شما عادت دارید از تیغ های یک بار مصرف چند بار استفاده کنید لازم است بدانید که این کار کاملا غیر بهداشتی است و میکروب ها به راحتی در میان لایه های نازک تیغ پنهان می‌شوند. کارشناسان توصیه می‌کنند پس از هر بار مصرف حتما این تیغ را دور بیندازید. اما اگر از تیغهای معمولی استفاده می‌کنید پس از هر بار اصلاح، تیغ را در یک کاسه که در آن محلول آمونیاک و آب ریخته اید تکان دهید. سپس در یک ظرف آب تمیز قرار دهید. پس از شستشو آن را در فضای بیرون قرار دهید تا خشک شود و زنگ نزند. این نکته را نیز فراموش نکنید که تیغ وسیله ای شخصی است و هرگز نباید از تیغ فرد دیگری استفاده کرد.

لیف

لیف و کیسه به طور معمول در تمامی‌حمام ها وجود دارد. دردرجه اول باید تاکید کنیم که لیف وسیله ای کاملا شخصی است و آلوده بودن آن می‌تواند سبب بروز ناراحتی های پوستی شود. لیف را پس از استفاده حتما با آب و صابون کاملا بشویید و تنها به آب کشیدن آن بسنده نکنید. سپس آن را در زیر نور آفتاب پهن کنید تا تمامی‌میکروب های روی آن از میان بروند. پس از خشک شدن نیز آن را در کمد روی حوله تان قرار دهید تا در مجاورت لیف دیگران و در فضای مرطوب نباشد.

مسواک

حتما شما هم مشاهده کرده اید که برخی افراد مسواک های خود را درون لیوانی در حمام یا دست شویی قرار می‌دهند. این کار فوق العاده غیر بهداشتی است و می‌توانند موجب انتقال میکروب ها از سطوح اطراف یا سایر مسواک ها و درنهایت زمینه ساز بروز عفونتهای دهان و دندان و آفت های ناحیه دهانی شود. کارشناسان بهداشت توصیه می‌کنند هر فرد از مسواک جداگانه استفاده کند و پس از هر بار استفاده، مسواک را شسته و آن را در یک درپوش بسته نگهداری کند. گذاشتن مسواک درجای مرطوب نیز صحیح نیست و بهتر است مسواک را در جای خشک و خنک برای مثال در آشپزخانه نگهداری کنید.