عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

معرفی خودرو ب ام و سری 1 جدید

معرفی خودرو ب ام و سری 1 جدید
ب ام و سری 1 را شاید بتوان یکی از محبوب ترین خودروهای اروپا دانست. کوچک، زیبا، اقتصادی و البته کیفیت ناب آلمانی از مشخصاتی است که در ارزان ترین محصول این کمپانی مشهور می توان دید. با برگشت ب ام و به بازار توسط پرشیا خودرو یک بار دیگر شاهد حضور این محصول زیبا در کشور خواهیم بود اما اینبار با این تفاوت که مدل جدید سری 1 در مدل 2012 و تنها در مدل هاچ بک بازطراحی شده است. نکته قابل تامل این است
 
که سری 1 معمولا با پیشرانه های مختلفی از جمله 1.6، 2 و 3 لیتری عرضه می شود اما در حال حاضر که این مقاله در حال نوشتن است تنها مدل 3 لیتری یعنی 130 آن از مدل هاچ بک در لیست ثبت سفارش می باشد. همچنین برای مدل کوپه و کروک پیشرانه های 3 لیتری یعنی 125 و 135 جواز واردات را گرفته اند. با توجه به اوضاع بازار و گران تر شدن خودروها، شاید بهتر بود پیشرانه های ضعیف تر نیز با قیمت کمتر وارد بازار می شد تا مشتریان بیشتری توان خرید این خودروی زیبای آلمانی را داشته باشند.

ب ام و 130i دارای پیشرانه 6 سیلندر 24 سوپاپه است که حجمی برابر 2996 سی سی دارد. زمانیکه روی یک خودروی 1.4 تنی، یک پیشرانه 3 لیتری با توان خروجی 258 اسب بخار را قرار داده اند، جای تعجب نیست که شتاب آن تنها 6.2 ثانیه باشد
 
و حداکثر سرعت آن روی 250 کیلومتر در ساعت محدود شده باشد. البته شاید مصرف سوخت 9.4 لیتری در سیکل ترکیبی برای یک هاچ بک زیاد به نظر برسد اما با توجه به توان خروجی پیشرانه، این میزان مصرف بسیار اقتصادی نیز می باشد (برای مثال سمندهای معمولی در بازار با پیشرانه 1.8 لیتری و توان 100 اسب بخار مصرفی برابر 8.5 لیتری دارند).

هنوز معلوم نیست مدل های وارداتی با چه امکانات و قیمتی به بازار عرضه می شوند و بسیار زود به نظر می رسد که قیمتی را برای آن پیش بینی کنیم اما هر آنچه باشد، (و اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد!)، به احتمال زیاد ب ام سری 1 هاچ بک 130i قیمتی در حدود آلفارومئو جولیتا خواهد داشت یعنی بیش از 130 میلیون تومان.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی