اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

رنگ موی مشکی یا خرمایی چگونه است؟

رنگ موی مشکی یا خرمایی چگونه است؟
آمار نشان داده است بیش از پنجاه درصد زنانی که از ریزش مو رنج می‌برند، دارای موهایی با رنگ مشکی یا خرمایی هستند و گفته می‌شود شاید علت این ریزش کم بودن مقدار موهای آنها باشد. تار موهای قهوه‌ای رنگ به‌طور کلی کلفت‌تر و ضخیم‌تر از تار موهای روشن و یا قرمز رنگ هستند و تعداد آنها نیز کمتر است. از این‌رو هنگامی که فولیکول‌های موی قهوه‌ای می‌میرند، جای خالی بیشتری روی پوست ظاهر می‌شود.

برای جلوگیری از این عارضه باید به تغذیه فردی توجه بیشتری داشت. پائین بودن سطح آهن در بدن باعث ریزش مو می‌شود.به همین دلیل توصیه می شود روزانه ۱۸ میلی‌گرم از آن مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این خوردن یک فنجان جوی دوسر غنی شده نیز تا حدی در تأمین این نیاز مؤثر است.

ملانین موجود در پوست افراد دارای موهای مشکی یا خرمایی زیاد است و از این‌رو اغلب این افراد دارای پوست‌های سبزه هستند و همین ملانین مانع از سوخت و ساز مواد غذایی در کبد می‌شود و در نتیجه این مواد بیشتر در سیستم بدن باقی مانده و آسیب بیشتری را نیز به بدن وارد می‌کنند.از آنجایی که مصرف ویتامین ث تا حدی فعالیت کبد را بهبود می‌بخشد، توصیه می‌شود روزانه۷۵ میلی‌گرم ویتامین ث از طریق خوردن نصف فنجان فلفل قرمز و یا یک پرتقال متوسط به بدن برسد.

رنگ موی قرمز


افراد دارای رنگ موی قرمز به دلایل ژنتیکی نسبت به داروهای بی‌حسی عمومی و موضعی مقاوم‌ترند. مطالعات نشان داده است میزان مصرف داروی بی‌حسی در این افراد نسبت به کسانی که دارای موهای روشن و یا مشکی هستند تا ۲۰ درصد بیشتر است. از این‌رو خصوصاً هنگام مراجعه به دندانپزشک باید با مشورت و با اجازه او یک ساعت قبل از مراجعه از ۵۰۰ میلی‌گرم قرص ایبوپروفن استفاده کنند.علاوه بر این پژوهش‌ها حاکی از آن است احتمال ابتلا به بیماری در این دسته از افراد حدود ۹۰ درصد بیشتر است. اگرچه مصرف ۴۰۰ میکروگرم فولیک اسید طبق دستور پزشک پیشرفت بیماری را به تأخیر می‌اندازد و دور می شود.