اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

مشکلات در خانواده چگونه است؟

مشکلات در خانواده چگونه است؟
اگرچه گاهی این مشکلات به آن اندازه تحت تاثیر مسایل عاطفی است که عملا به هیچ واکنشی منجر نمی‌شود.علائم مشکلات ارتباطی در خانواده ها شامل بحثی تکرارشونده، مخالفت‌ها، قطع ارتباطات، طغیان‌های عصبی و برخوردهای فیزیکی و طفره رفتن از اصل واقعیت‌هاست.مشکلات ارتباطی در خانواد‌ه ها به دلائل مختلفی می‌توانند شکل بگیرند از جمله به دلیل اختلاف درعقاید، شخصیت‌ها، افکار، ارزش ها یا تفاوت در تعیین اهدافی برای آینده که معمولا در بین افراد خانواده‌ها دیده می‌شود.

این مشکلات همچنین می‌توانند به دلیل شرایط محیطی متفاوت افراد خانواده یا حوادثی از این قبیل که به آنها اشاره می‌شود شکل بگیرند:- ایجاد تغییر در شرایط خانواده مثل تولد نوزاد جدید، بچه‌هایی که درحال رسیدن به دوران نوجوانی هستند، طلاق یا جدایی وبه طور کلی تغییر در ترکیب خانواده.- تغییر شرایط زندگی مانند بیکاری، جابه‌جایی خانه، بی‌خانمانی، بازنشستگی، افزیش سن وسالمندی و همچنین بیماری‌های وخیم و نگران کننده.- مشکلات مالی.


– استرس مثل فشارهای محیط کار یا مدرسه، بدون اینکه زمان اهمیت خاصی داشته باشد.- تغییرسلامت فیزیکی وجسمی مانند ایجاد بیماری‌ها و دردهای مزمن و سخت.- مسایل مربوط به روابط زناشویی.- مشکلات ناشی ازقمارها و برخی شرط بندی‌ها.- قلدری و اذیت.- حوادث غیرمترقبه طبیعی مانند خشکسالی، سیل، گردباد.- مرگ یک عضو خانواده، دوست، همکار یا حیوان خانگی.- فقدان اعتماد یا احترام در روابط افراد خانواده.

چه کارهایی را می‌توان برای پیشگیری از بروز این مشکلات و یا برطرف کردن آنها انجام داد؟صحبت کردن: ارتباطات همچون کلیدی برای ایجاد کارآیی در روابط خانوادگی عمل می‌کند.صحبت کردن با افراد مورد علاقه‌تان درباره مشکلات تان با آرامش و فارغ از تنگ نظری، اولین قدم برای حل مشکلات به شمار می‌رود.

پذیرش تفاوت‌هایتان با دیگران:  حتی افراد خیلی نزدیک به شما باورها، عقاید و دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به شما دارند. پذیرفتن اینکه شما ممکن است همیشه موافق آنهایی که دوست‌شان دارید، نباشید؛ می‌تواند به شما برای جلوگیری و پیشگیری از بروز برخوردهای غیرضروری کمک کند عالی است.