اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

با گران ترین قهوه جهان آشنا شوید + عکس

با گران ترین قهوه جهان آشنا شوید + عکس

با گران ترین قهوه جهان آشنا شوید + عکس

 

گرانترین قهوه دنیا از مدفوع ، کوپی لواک نام گرانترین قهوه جهان است نوعی قهوه است که از دانه‌های قهوه موجود در مدفوع حیوانی از خانواده زبادان به نام زباد تهیه می‌شود.

 

این حیوان پس از خوردن دانه‌های قهوه، هسته آن را دفع می‌کند که از آن برای تهیه این نوع قهوه استفاده می‌شود. این قهوه گرانترین قهوه دنیا است.

 

در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که کوپی لواک این قهوه قهوه گران قیمت چگونه تهیه خواهد شد.

 

با گران ترین قهوه جهان آشنا شوید + عکس

 

گران ترین قهوه جهان از مدفوع حیوان

لواک ها حیواناتی وحشی اما باهوش و خوش سلیقه هستند . این حیوانات در مناطق زیادی از فیلیپین و اندونزی که زیر کشت قهوه قرار دارد ، به ویژه در سوماترا ، جاوه و بالی وجود دارند.

 

لواک علاقه بسیار زیادی به دانه ی قهوه دارد به همین دلیل بهترین ، رسیده ترین و درشت ترین دانه ها را برای خوردن انتخاب می کند

 

این توت ها توسط ‏این حیوان که شبیه به راسو است خورده می شود اما از آنجایی که این حیوان نمی تواند دانه های داخل این میوه را هضم کند، ‏این دانه ها همراه با مدفوع او خارج می شود. ‏ ‏ ‏ ‏

 

پس از خارج شدن دانه ها از بدن این حیوان، آنها را جمع کرده کاملا می شویند، زیر نور خورشید خشک میکنند، آن را بوداده ‏و دم می کنند و در نهایت یک قهوه معطر خوش طعم تولید می شود.

 

با گران ترین قهوه جهان آشنا شوید + عکس

 

ظاهرا، این دانه ها که تقریبا یک روز و نیم در دستگاه ‏گوارش این حیوان می مانند طعم خاصی می گیرند.افرادی که این قهوه را امتحان کرده اند می گویند طعم این قهوه همانند کارامل ‏و شکلات خوشمزه است. ‏
هر ۵۰۰ گرم از این نوع قهوه با قیمتی بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ دلار به فروش می رسد.

 

در کافی شاپ های ژاپن و آمریکا هر فنجان قهوه ‏کوپی لواک ۳۰ دلار است.در سال ۲۰۰۸ ، یک فروشگاه در لندن ترکیبی از قهوه کوپا و بلو مانتین را با نام قهوه رارو با قیمت ‏‏۹۹ دلار هر فنجان به فروش می رساند.

 

با گران ترین قهوه جهان آشنا شوید + عکس

 

*نکته پایانی درباره این قهوه

عوامل زیادی در طعم قهوه موثرند. کوپی لواک به هر نوع دانهٔ قهوه‌ای که به این روش، توسط این حیوان تولید شود گفته می‌شود.

 

طعم آن به گونه و ذات دانه‌ها، نوع دانه‌هایی که برای مصرف انتخاب می‌شوند، میزان ماندگی دانه‌ها و نحوهٔ طبخ آن متفاوت است.

 

توانایی این حیوان برای انتخاب بهترین دانه‌ها، رژیم غذایی آن، میزان سلامت حیوان و سطح استرس آن نیز در طعم و مزهٔ قهوه مؤثر است.

 

طبق تحقیقات انجمن تخصصی قهوه آمریکا (SCAA) در یک نظرسنجی از صاحب نظران صنعت قهوه طعم این قهوه را در یک‌کلام، بد دانسته‌اند.

 

با گران ترین قهوه جهان آشنا شوید + عکس

 

طی بررسی یک تیم تخصصی در این مؤسسه بر روی قهوه به دست آمده از دانه‌های مشابه قهوه، قبل و بعد فرایند کوپی لواک به این نتیجه رسیده‌اند که فروشی که کوپی لواک دارد، فقط به دلیل داستانی است پشت این قهوه است و امتیازی که در این بررسی کسب کرد دو امتیاز پایین‌تر از سه قهوهٔ دیگر بود.