اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

فروش عروسک های باربی ممنوع شد!

فروش عروسک های باربی ممنوع شد!

وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از پیگیری های نماینده مردم تهران در مجلس طی نامه ای بر لزوم جلوگیری از فروش عروسک های باربی توسط سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه تاکید کرد.

حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مدتی پیش نامه ای درخصوص لزوم جلوگیری از فروش عروسک های باربی خطاب به مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت نوشته بود.

بر همین اساس، محمدحسن نکویی مهر رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت و دبیر هیات عالی نظارت پس از نامه حمید رسایی، طی نامه دیگری خطاب به روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور بر لزوم جلوگیری از فروش عروسک های باربی تاکید کرد.

در متن این نامه آمده است:

روسای محترم سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور

سلام علیکم

احتراما، پیرو توصیه های موکد قبلی، با عنایتت به دغدغه جمعی از دلسوزان فرهنگی از جمله نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در خصوص فروش عروسک های باربی در برخی سوپرمارکت ها و نیز اثرات تخریبی محصول وارداتی مذکور بر فکر و ذهن کودکان، مقتضی است دستور فرمایید با توجه به اهمیت موضوع همچون گذشته با به کارگیری تمام توان و ظرفیت های قانونی، از این اقدام جلوگیری و به محض مشاهده این گونه موارد توسط بازرسان اتحادیه های صنفی و سازمان گزارش لازم به مراجع ذی ربط و این مرکز ارسال و تا حصول نتیجه پیگیری شود. همچنین اطلاع رسانی مناسب همواره صورت گیرد.