وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق برای موفقیت بیشتر

برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق برای موفقیت بیشتر

برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق برای موفقیت بیشتر

 

همه افرادی که به نحوی توانسته‌‌اند به موفقیت های چشمگیر کاری دست پیدا کنند، به این نتیجه رسیده‌اند که با یک برنامه ریزی صبحگاهی دقیق باید ساعات اولیه روز خود را وقف فعالیت هایی کنند که برای خودشان بالاترین درجه اولویت را دارد چون بلافاصله با شروع روز درگیر اولویت های دیگران خواهند شد.

 

علم از این استرتژی حمایت می‌کند. در آخرین دستاورد پروفسور روی باوم‌مایستر – Roy Baumeister استاد دانشگاه فلوریدا، می‌بینیم که اراده مثل عضله‌ای است که اگر زیاد مورد استفاده قرار گیرد دچار خستگی می‌شود.

 

برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق برای موفقیت بیشتر ، Morning planning of successful people for more success

برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق

 

به همان اندازه که افراد هنگام عصر احتمال بیشتری برای شکستن رژیم‌های غذایی خود دارند، کنترل نفس و ضعف تصمیم‌گیری هم در آخر روز ضعیف‌تر می‌شود. از طرف دیگر، صبح‌های زود قدرت اراده بالاتر بوده، افراد خوش‌‌بین‌تر بوده و برای مقابله با کارهای چالش‌انگیز آمادگی بیشتری دارند.

 

دوست دارید بدانید که کارفرمایان و مدیران بزرگ درست بعد از بیدار شدن از خواب چه می‌کنند؟ در این پست از بخش موفقیت سایت ایران ناز به 12 مورد از فعالیت‌های صبحگاهی آنها اشاره می‌کنیم.

 

1. صبح زود بیدار می شوند

 

صبح زود بیدار می شوند ، برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق برای موفقیت بیشتر

 

افراد موفق می‌دانند که زمان یکی از باارزش‌ترین دارایی های انسان است.

 

و بااینکه بیشتر وقت آنها وقتی به سر کار می‌رسند، با تلفن‌ها، میتینگ‌ها و بحران‌های ناگهانی سپری می‌شود، ساعت‌های ابتدای روز دیگر تحت کنترل خودشان است.

 

به همین دلیل است که خیلی از آنها قبل از طلوع خورشید بیدار می‌شوند و تا می‌توانند این زمانی که در کنترل خودشان است را طولانی‌تر می‌کنند.

 

در تحقیقی که روی 20 مدیر انجام گرفت، 90 درصد از آنها عنوان کردند که قبل از 6 صبح از خواب بیدار می شوند.

 

بعنوان مثال، ایندرا نویی – Indra Nooyi مدیر PepsiCo صبح‌ها ساعت 4 از خواب بیدار می‌شود و هیچوقت دیرتر از ساعت 7 صبح سر کار نمی‌رسد.

 

نکته مهم اینکه آنهایی می‌‌توانند روزهای کارامدتری داشته باشند که زودتر بیدار ‌شوند.

 

2. قبل از اینکه برنامه کاری روزانه به سراغشان بیاید، ورزش می کنند

 

قبل از اینکه برنامه کاری روزانه به سراغشان بیاید، ورزش می کنند

برنامه ریزی صبحگاهی برای موفقیت

 

مهمترین فعالیت صبحگاهی افراد قدرتمند ورزش است، چه ورزش کردن در خانه و چه رفتن به باشگاه ورزشی.

 

اورسولا برنز – Ursula Burns مدیرعامل Xerox یک ورزش یک ساعته برای خود تنظیم می‌کند که ساعت 6 صبح شروع می‌شود.

 

از طرف دیگر استیو مورفی – Stephen Murphy مدیرعامل Christies از صبح‌های خود برای تمرینات یوگا استفاده می‌کند.

 

باید بدانید که این افراد، افرادی بسیار پرمشغله هستند، پس اگر برای ورزش کردن وقت می‌گذارند به این معنی است که خیلی مهم است.

 

جدا از اینکه ورزش کردن در صبح باعث می‌شود عصرها برای این کار وقت کم نیاورید، یک ورزش صبحگاهی به کاهش استرس روز هم کمک کرده، با تاثیر رژیم‌های غذایی پرکالری و چربی مقابله کرده و کیفیت خواب را هم تقویت می‌کند.

 

3. روی یک پروژه کاری بسیار مهم کار می کنند

 

روی یک پروژه کاری بسیار مهم کار می کنند ، برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق برای موفقیت بیشتر

 

ساعات آرام صبح زمانی ایدآل برای تمرکز بر روی پروژه‌های مهم کاری هستند، بدون اینکه کسی حواسشان را پرت کند.

 

گذراندن این وقت در ابتدای روز باعث می‌شود قبل از اینکه دیگران (بچه‌ها، کارمندان یا رئیس) توجه و تمرکزتان را برهم بزنند، با تمرکز حواس بیشتر کار کنید.

 

دبی مویسیچین – Dr. Debbie Moysychyn که استراتژیست تجاری است و در روز باید با میتینگ‌ها و تماس‌های پشت سر هم دست و پنجه نرم کند، می‌گوید:

 

با این وضعیت قادر نبوده است هیچ کار مفیدی را پیش ببرد و به همین دلیل صبح‌های زود خود را برای رسیدگی به پروژه‌های خود اختصاص داده است و هر روز خود را روی یک پروژه مهم می‌گذراند.

 

4. روی یک پروژه شخصی مهم کار می کنند

 

روی یک پروژه شخصی مهم کار می کنند

برنامه ریزی صبحگاهی برای زندگی موفق

 

وقتی کل روز مجبور باشید در جلسات مختلف کاری شرکت کنید و شب که به خانه می‌آیید با وجود خستگی و گرسنگی تازه باید ببینید که برای شام باید چه کنید، نوشتن رمان یا انجام یک کار هنری خیلی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

 

به همین دلیل است که بسیاری از افراد موفق، ساعات ابتدایی روز خود را برای کار کردن روی پروژه‌های شخصی خود، کارهایی که دوست دارند و از انجام آن لذت می‌برند، استفاده می‌کنند.

 

شارلوت واکر – Charlotte Walker معلم تاریخ، می‌گوید که ساعات بین 6 تا 9 صبح خود را روی نوشتن کتابی درمورد سیاست‌های مذهبی غرب افریقا می‌گذراند.

 

قبل از اینکه با مسئولیت‌های تدریس روزانه مشغول شود، فرصت دارد که مقالات مختلف را مطالعه کرده و چندین صفحه به کتاب خود اضافه کند.

 

5. اوقاتی خوب را با خانواده خود می گذرانند

 

اوقاتی خوب را با خانواده خود می گذرانند ، برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق برای موفقیت بیشتر

 

خیلی‌ها ممکن است شام را از برنامه غذاییشان حذف کرده باشند و به همین دلیل افراد موفق از صبح‌ها برای وقت گذراندن با خانواده، چه با خواندن داستان برای فرزندانشان باشد یا کمک به درست کردن یک صبحانه عالی، می‌گذرانند.

 

جودی روزنتال – Judy Rosenthal برنامه‌ریز مالی در نیویورک، صبح‌ها بهترین وقتی است که با دخترش می‌گذراند. در این زمان به او کمک می‌کند لباسش را بپوشد، تختش را مرتب کند، و خیلی وقت‌ها هم با هم نقاشی می‌کشند.

 

بعد با هم صبحانه را آماده کرده و می‌نشینند و موقع خوردن صبحانه با هم گپ می‌زنند. برای او این 45 دقیقه صبحگاهی ارزشمندترین ساعات روز هستند.

 

6. با همسر خود ارتباط برقرار می کنند

 

با همسر خود ارتباط برقرار می کنند

برنامه ریزی صبحگاهی برای موفقیت در کار

 

افراد موفق بخاطر اینکه شب‌ها بخاطر مشغله آن روز حسابی خسته هستند و وقت زیادی هم باید صرف آماده‌سازی شام و دیدن تلویزیون کنند، ارتباط با همسر را برای صبح می‌گذارند.

 

چه چیزی بهتر از یک رابطه‌جنسی بعد از بیدار شدن می‌تواند به شما برای کل روز انرژی دهد؟ از این گذشته، داشتن ارتباط جنسی منظم شما را باهوش‌تر کرده، درآمدتان را بالاتر برده و کالری‌سوزی هم می‌کند.

 

خیلی از افراد موفق حتی اگر ارتباط جنسی هم با همسرشان برقرار نکنند، صبح‌ها برای حرف زدن با آنها وقت می‌گذارند.

 

بعنوان مثال لری فینک – Larry Fink مدیرعامل BlackRock هر روز صبح با همسرش به پیاده‌روی رفته و از این زمان برای صحبت کردن با هم درمورد زندگی، مسائل مالی، امور خانه و برنامه‌های هفته پیش رو استفاده می‌‌کنند.

 

7. قرار ملاقات‌های خود را برای صبحانه تنظیم می کنند

 

قرار ملاقات‌های خود را برای صبحانه تنظیم می کنند ، برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق برای موفقیت بیشتر

برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق

 

مخصوصاً اگر بخواهید شام را به خانه برگردید، صبح‌ها وقتی عالی برای وقت ملاقات است.

 

علاوه‌براین، گذاشتن این قرار ملاقات‌ها برای صبحانه بسیار بهتر از ناهارهای پرمشغله است.

 

کریستوفر کالوین – Christopher Collin وکیل پایه یک نیویورکی، چهارشنبه‌های خود را به این مسئله اختصاص داده است و روزهای دیگر به پیاده‌روی می‌رود.

 

8. برای پاک کردن ذهن خود مدیتیشن می کنند

 

برای پاک کردن ذهن خود مدیتیشن می کنند

 

آدم‌های موفق همان‌قدر که از خودشان انتظار دارند از دیگران هم انتظار دارند. به همین دلیل قطع ارتباط با برنامه کاری روزانه‌شان و آرام کردن ذهنشان کار بسیار سختی است.

 

آنها قبل از اینکه از خانه بیرون بروند، خودشان را وقف یک تمرین معنوی مثل مدیتیشن یا نماز می‌کنند تا بتوانند خودشان را برای مشغله‌های آن روز متمرکز کنند.

 

مانیشا تاکور – Manisha Thakor مدیر شرکت MoneyZen wealth Management، برای پاک کردن ذهن خود از مدیتیشن استفاده می‌کند.

 

او دو جلسه 20 دقیقه‌ای در روز را صرف اینکار می‌کند، یکی قبل از صبحانه و دیگری شب‌ها قبل از خواب.

 

او در این تمرین بر روی تنفس خود تمرکز کرده و شعاری را در ذهن خود تکرار می‌کند.

 

9. چیزهایی که بخاطر آن شکرگزار هستند را یادداشت می کنند

 

چیزهایی که بخاطر آن شکرگزار هستند را یادداشت می کنند ، برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق برای موفقیت بیشتر

برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق برای موفقیت بیشتر

 

ابراز قدرشناسی یک راه خوب دیگر برای متمرکز کردن خودتان و ایجاد دیدگاهی عالی برای خود قبل از رفتن به محل‌کار است.

 

نوشتن آدم‌ها، مکان‌ها و فرصت‌هایی که برای آن شکرگزار هستید، فقط چند دقیقه از وقتتان را می‌گیرد اما تغییری فوق‌العاده در رویکرد شما نسبت به زندگی ایجاد می‌کند.

 

وندی کای – Wendy Kaye دکتر داروشناس می‌گوید که زمانی از صبح‌های خود را صرف ابراز قدرشناسی، درخواست راهنمایی و الهام‌ گرفتن می‌کند.

 

بعد وقتی سر کار می‌رسد، دیدی شفاف پیدا کرده است.

 

10. برنامه ریزی روزانه خود را انجام می دهند

 

برنامه ریزی روزانه خود را انجام می دهند

 

برنامه‌ریزی از قبل برای روز، هفته یا ماه ابزار مدیریت زمانی بسیار عالی است که باعث می‌شود روال امور از دستتان خارج نشود.

 

استفاده از صبح‌ها برای فکر کردن از بالا به زندگیتان به شما کمک می‌کند بتوانید اولویت‌بندی‌تان را راحت‌تر انجام داده و خط سیر زندگیتان را مشخص کنید.

 

کریستین گالیب – Christian Ghalib مدیر بانک هر روز ساعت 5 صبح از خواب بیدار می‌شود. در روزهای هفته اول ورزش می‌کند، کمی کتاب می‌خواند و بعد قبل از درست کردن صبحانه کارهای آن روزش را مرور می‌کند.

 

او می‌گوید این برنامه‌ریزی صبحگاهی باعث می‌شود کنترل بهتری روی روز خود داشته باشد.

 

11. ایمیل های خود را چک می کنند

 

ایمیل های خود را چک می کنند ، برنامه ریزی صبحگاهی افراد موفق برای موفقیت بیشتر

 

بااینکه متخصصین مدیریت زمان اعتقاد دارند تا می‌توانید باید چک کردن ایمیل را کنار بگذارید، اما خیلی از افراد موفق روزشان را با چک کردن ایمیل‌هایشان شروع می‌کنند.

 

خیلی سریع صندوق ایمیل‌های رسیده‌شان را نگاه می‌کنند تا ببینند ایمیل مهمی دریافت کرده‌اند که نیاز به پاسخ فوری داشته باشد یا خیر و ایمیل‌های مهمی که نیاز به باز بودن فکر دارد را در آن زمان می‌فرستند.

 

بعنوان مثال گریچن رابین – Gretchen Rubin نویسنده کتاب پروژه شادی – The Happiness Project هر روز ساعت 6 از خواب بیدار می‌شود، درحالیکه خانواده‌اش ساعت 7 از خواب بیدار می‌شوند.

 

او از این یک ساعت برای چک کردن ایمیل‌هایش، برنامه‌ریزی برای آن روز و خواندن روزنامه و سایت‌های خبری استفاده می‌کند.

 

انجام این کارها در ساعات ابتدای روز به او امکان می‌دهد بهتر تمرکز کند و بتواند بهتر از پس کارهای سخت‌تر آن روز برآید.

 

12. اخبار روز را می خوانند

 

اخبار روز را می خوانند

 

افراد موفق، چه از طریق خواندن روزنامه باشد و چه چک کردن وبلاگ‌ها و سایت‌های خبری، عادت دارند قبل از صبحانه از اخبار روز مطلع شوند.

 

بعنوان مثال، ریاست کمپانی GE، جف ایملت – Jeff Immelt روزش را با کمی دویدن شروع کرده و بعد کمی روزنامه خوانده و VNBC تماشا می‌کند.

 

دیوید راشف – David Reshef رئیس Virgin America هم از صبح‌های خود برای گوش دادن به خبر ورزشی و خواندن روزنامه استفاده می‌کند.

 

این باعث می‌شود که وقتی سر کار رسیدند، خیلی خوب از اتفاقاتی که در جهان می‌گذرد مطلع باشند.