وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

کاوه آفاق را به یاد دارید؟

کاوه آفاق را به یاد دارید؟
نخستین کنسرت رسمی خود را برگزار کند، کنسرتی که بیش از 3 هزار نفر را به فضای باز برج میلاد کشانده بود.نام «کاوه آفاق» بعد از انتشار قلعه «شال» و همه گیر شدن آثار گروه the ways سر زبان ها افتاد. خواننده ای که علیرغم قابلیت های بالا، تا قبل از آغاز جشنواره موسیقی مقاومت در تهران موفق به اخذ مجوز فعالیتهای رسمی و قانونی خود نشده بودو نمی توانست به صورت رسمی در کشور فعالیت کند. اما اجرای برنامه این خواننده در این جشنواره که انتخابش به عنوان بهترین اجرای زنده در بخش موسیقی روز نیز ختم شد.
 
باعث شده که این روزها موج «کاوه آفاق» به خوبی راه بیفتد و دوستداران این خواننده برای اجرای نخستین برنامه رسمی وی لحظه شماری کنند. از طرف دیگر زمزمه هایی مبنی بر دریافت مجوز رسمی فعالیت های این خواننده نیز پس از درخشش در جشنواره موسیقی مقاومت به گوش می رسد و همین حرف و حدیث ها باعث شده در روزها و هفته های بعد از جشنواره. «کاوه آفاق» در رأس اخبار موسیقی کشور قرار بگیرد.

همه این اتفاقات باعث شد سراغ او برویم تا درباره حضورش در این جشنواره و آینده ای که آرام آرام در حال نزدیک شدن به ایده آل های خود در موسیقی است، صحبت کنیم.به عنوان سوال اول دوست دارم درباره انگیزه هایت از حضور در جشنواره موسیقی مقاومت بگویی. چه چیزی باعث شد که اجرای برنامه در این فستیوال را قبول کنی؟

– ما در ایران دو فستیوال خوب برای موسیقی داریم، یکی همین جشنواره مقاومت است و یکی هم جشنواره موسیقی فجر. من هم طبیعتا مثل تمام همکاران باید در این فستیوال ها شرکت کنم و در واقع بهترین ویترین برای ارائه خودو آثارم، حضور در این قبیل جشنواره هاست که خدا را شکر باعث شد اتفاقات خوبی هم برای من بیفتد.

سبکی که تو در آن کار می کنی، به هر حال حساسیت هایی دارد و قبول این حضور از سوی دست اندرکاران جشنواره کمی عجیب به نظر می رسد. خودت فکر می کردی که در چنین جشنواره ای بتوانی بیایی و آثارت را به صورت زنده اجرا کنی؟

– در ابتدا و وقتی که این پیشنهاد از سوی دست اندرکاران جشنواره به من شد، خودم هم کمی متعجب شدم اما فکر می کنم باید بپذیریم رویکرد ارشاد در یک سال گذشته متفاوت از پیش شده و این چرخش اخیر به موسیقی ستودنی استو در سال های اخیر بی سابقه بوده. این نگاه ویژه توانسته بسیاری را نسبت به آینده خوشبین کند و همین بهترین دلگرمی برای ادامه حضور و ادامه کار در ایران برای ماست.استقبال 3 هزار نفره از اولین اجرای رسمی تو کمی عجیب و در واقع دور از ذهن بود، خودت توقع این همه استقبال را داشتی؟

– به هر حال امیدوارم که در آینده هم این استقبال ادامه داشته باشد.ما با همفکری مسوولان جشنواره به این نتیجه رسیدیم که برای جلوگیری از شلوغ شدن بیش از اندازه برنامه و محدودیتی که بود، در اطلاع رسانی کمی محتاط عمل کنیم. چون ظرفیت محوطه باز بیش از این 2 هزار نفر نبود و با اینکه اطلاع رسانی مناسبی از سوی ما صورت نگرفت اما باز هم بیش از ظرفیت تعیین شده شاهد حضور دوستداران موسیقی بودیم و این برای من غافلگیرکننده بود.و ظاهرا هم طرفداران پرپاقرصی داری که همه یکصدا قطعاتت را می خواندند.- نظر لطف شماست. به هر حال من روی سن بودم و بیشتر حواسم به اجرای خودم بود. سعی ام این بود که بهترین اجرا را ارائه کنم که همه خوششان بیاید.