اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

دختر عربی که باعث حیرت پزشکان شده!!

دختر عربی که باعث حیرت پزشکان شده!!
مرح دختر سه ساله سوری دچار بیماری نادری شده که بر اثر آن یکی از انگشتان دست راست وی رشد غیر طبیعی دارد.وزن یک انگشت این دختر سوری زمان ۹ ماهگی یک کیلوگرم بوده است. فادیا، مادر مرح که همراه خانواده شان در روستایی در ۷۰ کیلومتری شهر ‘حسکه’ شمال شرق سوریه زندگی می کند، در این خصوص گفت:
از همان روز اول پس از تولد نزد پزشکان زیادی رفتیم و همه با دیدن دست مرح اظهار تعجب کرده و نتوانستند کاری برای علاج وی انجام دهند. وی ادامه داد: پزشکان اعلام کرده اند که امکانی برای جلوگیری از افزایش حجم دست این کودک وجود ندارد و نمی توانند کاری رای او انجام دهند.
 
دختر عربی که باعث حیرت پزشکان شده!!
مادر این کودک افزود : زمانی که مرح ۹ ماهه بود، حجم یکی از انگشتان دست راست وی به اندازه سرش شده بود و نظر پزشکان در حلب این بود که دست راستش را باید قطع کرد. خانم فادیا ادامه داد: ما قطع امید نکردیم و با فروش خانه برای علاج دخترمان به یکی از کشورهای عربی سفر کردیم و پس از عمل جراحی روی دست وی منجر به این شد تا مرح بتواند روی پاهایش راه برود.
 
وی ادامه داد: پس از بازگشت به سوریه، پزشکان اعلام کردند که مرح باید هر سال و تا سن ۱۷ سالگی یک بار عمل جراحی شود تا شاید بتوان پس از رسیدن به این سن، رشد دست وی را متوقف کرد. به گفته مادر وی ، مرح اکنون به بیمارستان کودکان دمشق منتقل شده است تا درمان وی ادامه یابد.