عجیب ترین خبرهایی که در سال 2010 منتشر شد!!

عجیب ترین خبرهایی که در سال 2010 منتشر شد!!
آی‌-فون هشت میلیون دلاری
یك جواهرساز بریتانیایی به نام «استوارت هیوز» كه سابقه تزئین بلك بری و نینتندو را هم در كارنامه‌اش داشت با استفاده از 500برلیان و یك تكه پلاتین 7.4 قیراطی و طلاكاری آخرین مدل تلفن همراه شركت اپل ركورد گران‌ترین گوشی تلفن را در جهان شكست البته این طراح باسلیقه كه راز دار هم هست سفارش تزئین دو ‌آی-‌فون كاملا مشابه را دریافت كرده بود. شایعات نشان می‌دهد یك تاجر استرالیایی این دو گوشی جواهر نشان را درخواست كرده است.

شلیك از خورشید
آمریكایی‌ها آنقدر در برنامه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی‌شان غرق شده‌اند كه هر چیزی را در جعبه جادو ببینند و بشنوند باور می‌كنند. در ماه نوامبر در یكی از برنامه‌های زنده، خبرنگاران یكی از شبكه‌های تلویزیونی تصویری را ضبط كرد كه نشان می‌داد از طرف خورشید توپی به سمت سواحل كالیفرنیا شلیك شده است. كمی بعد این تصاویر در صدر اخبار بیشتر رسانه‌های آمریكا رفت اما چند ساعت بعد كه هیجان‌ها كمتر شد كارشناسان اعلام كردند به علت خطای دید و تغییر نور خورشید هنگام غروب در افق چنین تصویری به ذهن انسان القا می‌شود.

سیگاری دو ساله
به‌نظر می‌رسد در اندونزی بچه‌ها خیلی زود سیگار كشیدن را شروع می‌كنند چراكه «آردی‌ریزال» از وقتی 18ماهه بوده سیگاری شده است. به گفته پدرش محمد، این بچه وقتی سیگار را از دهانش دور می‌كنند آنقدر گریه و بی‌تابی می‌كند كه مجبور می‌شوند با سیگار آرامش كنند. «آردی» قبل از اینكه به كمك پزشكان ترك كند روزی 40 سیگار پك می‌زد.

مسافر زمان در فیلم چارلی‌چاپلین
زمانی كه چارلی‌چاپلین در سال 1923 فیلم می‌ساخت بشر هنوز تا تولید تلفن همراه فاصله بسیاری داشت اما یك كارگردان زنی را در فیلم چاپلین مشاهده كرد كه گویا با موبایل در حال گفت‌وگو است. این موضوع كه آیا این زن با پاهای بیش از حد بزرگش مسافری است كه از آینده به گذشته سفر كرده بود یا خیر برای مدتی همه را در اینترنت سركار گذاشت. اما در نهایت همه تصمیم گرفتند باور كنند این زن گوش‌هایش سنگین است و در زمان فیلمبرداری با سمعك بزرگش كلنجار می‌رود تا بهتر بشوند.

نجات از عمق 700 متری در آغوش ققنوس
وقتی روی یك تكه‌كاغذ كه از عمق 700 متری زمین آمده بود پیام سلامتی 33 معدنچی دیده شد جهان در بهت و حیرت فرو رفت. باورش سخت بود كه این مردان بعد از انفجار و گیر افتادن در اعماق زمین زنده باشند اما از آن عجیب‌تر امید به نجات جان‌شان بود. به‌هر حال معدنچی‌ها بیش از دو ماه مقاومت كردند تا با یك كپسول‌نجات منحصربه‌فرد به اسم ققنوس دوباره موفق شدند طلوع خورشید را تماشا كنند.

هیجان در دوران ووووزلا
یكی از سروصداهایی كه جام جهانی آفریقا به راه انداخت صدای بوق‌های گوشخراش ووووزلا بود. آنهایی كه این بوق‌های سنتی را می‌شناسند دو دسته هستند یا بدون شنیدن صدای ووووزلا خواب‌شان نمی‌برد یا از صدای سرسام‌آور آن به‌شدت نفرت دارند. در زمان برگزاری جام جهانی بازار ووووزلا آنقدر داغ بود كه یك‌مرتبه تقاضاها چند برابر شد. در این بین چینی‌ها هم كه هرگز از قافله عقب نمی‌مانند ووووزلای آفریقایی اصل را در كشورشان تولید می‌كردند و به بازار می‌فرستادند و این شد كه تا مدت‌ها بعد از قهرمانی اسپانیا در جام جهانی 2010جنگ برای حق كپی‌رایت بین كمپانی‌های آفریقایی و چینی ادامه داشت.

پیام تولدت مبارك اشتباهی برای ملكه
ملكه الیزابت دوم یكی از مشهورترین افراد سلطنتی در جهان است بنابراین حتی اگر اسمش را در گوگل بزنید خیلی ساده تمام جزئیات زندگی‌اش از تاریخ تولد گرفته تا تحصیلات نداشته‌اش معلوم می‌شود اما كارمندان وزارت خارجه آمریكا حتی زحمت این كار را هم به خودشان ندادند و یك روز صبح از خواب بیدار شدند و انگار به آنها الهام شده باشد برای ملكه پیام تبریك تولد فرستادند غافل از اینكه ملكه دو تاریخ تولد دارد. یكی 21 آوریل(كه 84 ساله می‌شود) و دیگری 12 ژوئن كه تاریخ تولد رسمی‌اش است. البته به احتمال زیاد سال دیگر چنین اشتباهی رخ نمی‌دهد چراكه ملكه تازگی‌ها عضو فیس‌بوك شده است.