وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روی آوردن اروپاییها به اسلام

تا سال 2025 از هر پنج فرانسوی یک نفر مسلمان خواهد بود و نرخ رشد جمعیت اگر به همین منوال ادامه یابد، فرانسه تا چهل سال دیگر به یک کشور اسلامی تبدیل خواهد شد.

خبرگزاری ابنا در گزارشی مدعی شد، کارشناسان آمار، با مقایسه رشد دو جمعیت مسلمان و مسیحی در فرانسه، به این نتیجه رسیده‌اند که این کشور، حداکثر تا چهل سال آینده به کشوری با اکثریت جمعیت مسلمان تبدیل خواهد شد.

بنا بر این گزارش، میانگین تعداد اعضای هر خانواده فرانسوی‌الاصل در فرانسه 1.8 نفر است، اما شمار متوسط اعضای هر خانواده مسلمان در این کشور 8.1 است.

فرانسه زمانی به کثرت کلیساها شهرت داشت، اما امروزه شمار مساجد فرانسه، بیشتر از تعداد کلیساهاست. هم‏اکنون 30 درصد کودکان و جوانان زیر بیست سال در فرانسه مسلمان هستند و این نرخ در شهرهای بزرگی مانند پاریس، نیس و مارسی 45 درصد کودکان و جوانان زیر بیست سال را شامل می‏شود.

نتیجه اینکه تا سال 2025 از هر پنج فرانسوی، یک نفر مسلمان خواهد بود و نرخ رشد جمعیت اگر به همین منوال ادامه یابد، به یک کشور اسلامی تبدیل خواهد شد.

برخی سازمان های مسیحی می‏گویند، نوادگانشان فرهنگ آنها را نخواهند دید، بلکه آنها در جوامع اسلامی چشم به جهان خواهند گشود. واتیکان نیز رسماً اعلام کرده است که اینک جمعیت مسلمانان در جهان، از جمعیت کاتولیک بیشتر شده و در پنج تا شش سال دیگر، اسلام بزرگ‏ترین دین جهان خواهد بود.
در همین حال، تحقیقات «فرّخ صدیقی»، پژوهشگر پاکستانی مقیم اروپا، نشان می‌دهد که به رغم کنترل جمعیت در اروپا، رشد جمعیت سیر صعودی به خود گرفته است. او علت این تغییر را این‌گونه بیان می‌کند؛ برای نمونه، جمعیت مسلمانان در انگلیس سی سال گذشته، 82 هزار نفر بوده که هم اکنون این جمعیت دو و نیم میلیون نفر است. در انگلیس، بیش از یک هزار باب مسجد وجود دارد که بیشتر این مساجد در کلیساهای خریداری شده از مسیحیان تأسیس شده است.
یا اینکه نیمی از کودکانی که هر سال در هلند به دنیا می آیند، مسلمانند و چنانچه این روند ادامه یابد، نیمی از جمعیت هلند را در پانزده سال آینده، مسلمانان تشکیل خواهند داد.

در همین حال، جمعیت مسلمانان روسیه 23 میلیون نفر است و 40 درصد نیروهای ارتش این کشور را در چند سال آینده مسلمانان تشکیل خواهند داد.

در آلمان هم به تازگی دولت اعلام کرده است که دیگر کنترل کاهش جمعیت این کشور ممکن نیست و شاید این کشور تا سال 2050 به یک کشور مسلمان تبدیل شود. دولت آلمان بر این باور است که جمعیت 5.2 میلیونی مسلمانان اروپا در بیست سال آینده به دو برابر افزایش خواهد یافت.

در این باره، اتحادیه اروپا هشدار داده است که تا سال 2025 تعداد متولدین سالانه کشورهای اروپا را کودکان مسلمان تشکیل خواهند داد.

البته این وضعیت در آمریکا نیز هست؛ جمعیت مسلمانان آمریکا در سال 1970، یکصد هزار نفر بود، اما در سال 2008 به 9 میلیون نفر رسیده است. رشد جمعیت مسیحیان در آمریکا 1.6 درصد است که البته مجموع نرخ رشد مسیحیان به دلیل مهاجرت گسترده اتباع کشورهای آمریکای لاتین به 2.11 درصد می‌رسد و این نرخ رشد حداقل رشد ضروری برای حفظ یک تمدن به شمار می‏رود.

این آمار حکایت از آن دارد که تا چند دهه آینده به دلیل بر هم خوردن ترکیب جمعیتی در کشورهای غربی، وضعیت ویژه‌ای در ترتیبات سیاسی امنیتی جهان شکل خواهد گرفت که می‌تواند برای کشورهای اسلامی و به ویژه ایران، فرصتی ایده آل یا تهدیدی جدی باشد و البته مدیریت هر یک از این دو حالت، نیازمند برنامه‌ریزی واقع‌گرایانه است.