وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

امروز می خواهیم سفری را در زمان و مکان آغاز کنیم، تاریخ را در ‌نوردیم و به سرزمین یونان برویم که فلاسفه در حال تبیین چگونگی آفرینش هستند.

 

Hellas یا یونان کشوری با بناهای باستانی در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است، این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است.

 

سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان محدود است.

 

این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامه‌نویسی (شامل هردو نوع کمدی و تراژدی) قابل توجه است.

 

بهترین جاذبه های گردشگری یونان

در یونان علاوه بر پایتخت، آتن، برترین چیزهای دیدنی در سرزمین اصلی شامل دلفی باستان و صومعه‌های متئورا است. اما اکثر مردم به اینجا می آیند تا با کشتی به جزایر بروند.

 

سانتورینی، میکونوس، زکینتوس، کورفو، و کرت محبوب ترین ها هستند. سفر خود را با لیست ما از برترین جاذبه های یونان برنامه ریزی کنید.

 

آکروپولیس ، معابد خدایان – Acropolis

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

آکروپولیس (Acropolis) به معنای شهر بلند مرتبه به دژی که در بلندی مستقر شده‌است گفته می‌شود. البته به دلیل اهمیت آکروپولیس آتن این نام به یک نام خاص برای آکروپولیس آتن تبدیل شده است.

 

آکروپلیس بر روی یک تپه سنگی صاف که دارای ۱۵۰ متر ارتفاع از سطح دریاست در داخل شهر آتن یونان بنا شده‌است. قبلاً این بنا به نام «سکروپیا» مشتق از نام افسانه‌ای مرد ماری، به نام ککروپس یا سکروپس اولین پادشاه آتن نامیده می‌شد.

 

بخش اعظم این بنا در سال های ۴۶۱ تا ۴۲۹ پیش از میلاد، در زمان فرمانروایی پریکلس و همزمان با روزهای شکوفایی فکری و هنری آتن، روی بخش آهکی تخت آتن ساخته شد.

 

پس از آن و در دوره های مختلف بعضی از بناهای آکروپلیس به شکل قصرهای فلورانسی، مسجدهای اسلامی و حرم های ترکی تغییر شکل دادند. یکی از زیباترین جلوه‌های معماری در این بنا معبد پارتنون است که در زمان پریکلس ساخته شده است.

 

آکروپولیس یک مسیر پیاده روی 2.5 کیلومتری است که به عنوان تفرجگاه باستان شناسی شناخته می شود، در کنار پای آکروپولیس و اتصال آن به دیگر جاذبه های باستانی مهم شهر – آگورا باستانی، فروم رومی، کرامیکوس، و معبد زئوس المپیک.

 

سانتورینی – Santorini

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

سانتورینی خیره کننده دراماتیک ترین جزایر یونان است. این شهر بیشتر به خاطر شهرهای بالای صخره‌های ساحل غربی فیرا و اویا، که به نظر می‌رسد بر فراز دهانه‌ای عمیق و آبی پر از دریا آویزان هستند، شناخته شده است.

 

از ساختمان‌های مکعبی معمولی سیکلادیک سفیدکاری شده، که بسیاری از آن‌ها به هتل‌های بوتیک با استخرهای بی‌انتها تبدیل شده‌اند، ساخته شده‌اند، هم فیرا و هم اویا مقصدهای رمانتیکی هستند که برای عروسی و ماه عسل محبوب هستند.

 

کارهایی که باید در سانتورینی انجام دهید عبارتند از آفتاب گرفتن و شنا در سواحل شنی سیاه آتشفشانی در سواحل جنوبی و شرقی و بازدید از سایت باستان شناسی Akrotiri

 

سکونتگاه باستانی مینوی که در زیر گدازه ها به دنبال فوران آتشفشانی ایجاد شده در حدود 3600 سال پیش مدفون شده است. این جزیره دارای یک فرودگاه است و با کشتی‌ها و کاتاماران‌ها از بندر آتن، پیرئوس، خدمات رسانی می‌کنند.

 

دلفی – Delphi

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

دلفی نیز یکی دیگر از بناهای تاریخی یونان است که معابد و عبادتگاه‌های یونانی‌های باستان را در بر دارد و از طرف یونسکو به عنوان یکی از میراث فرهنگی بشر شناخته شده است.

 

شهر باستانی دلفی در ۱۱ کیلومتری شمال غرب مرکز شهر آتن قرار دارد. اهمیت این شهر باستانی به دلیل قرار گرفتن معبد آپولو و آمفی تأتر بزرگ آتن است که یکی از چهار بازی سراسری یونان در آن برگزار می‌شده است.

 

کنوسوس – Knossos

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

کنوسوس در جزیره کرت نیز از دیگر بناهای باستانی یونان است که دارای نقاشی‌های روی دیوار زیبا و موزه‌های مختلف است. کنوسوس را باید خواستگاه تمدن مینوسی نامید.

 

تمدنی که امروزه به گهواره تمدن اروپایی مشهور است. این تمدن با تجارت دریایی و بازرگانی گسترده با ارتباطی تنگاتنگ با مردمان فنیقیه و مصر باستان شکوفا شد.

 

صومعه های متئورا، بهشت های آسمانی – Metéora Monasteries

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

مردم یونان این مکان‌ها را “بهشت های آسمانی” می نامند و این به دلیل شکل صخره‌هایی است که حدود 60 میلیون سال پیش در اینجا بوجود آمده‌است.

 

معابدی بی نظیر بر راس صخره‌ها ساخته شده که در اثر زمین لرزه و شرایط آب و هوایی به شکلی چشم نواز و زیبا درآمده‌اند.

 

همچنین فرسایش هایی که در درون غارهای این نواحی رخ داده باعث کشف رادیوکربن‌هایی شده است که وجود انسان‌های اولیه در 50 هزار سال پیش را اثبات می کنند.

 

یکی از غیرمعمول‌ترین چیزهایی که در یونان باید دید، دشت تسالی است، جایی که صومعه‌های متئورا با قدمت چند صد ساله بر روی صخره‌های عجیب و غریب پوشیده شده‌اند.

 

این مکان‌های زیبا شهر متیئورا (Metéora) را تشکیل می‌دهند. این شهر جزو میراث جهانی یونسکو بوده و شهر کالامباکا در مجاورت آن واقع شده است. صومعه مقدس وارلام، صومعه سنت باربارا و دیگر کلیساهای ارتدکس شرقی در این شهر بر فراز صخره‌ها قرار دارند.

 

برای رسیدن به هر صومعه باید از چندین پله سنگی حکاکی شده در صخره ها بالا بروید و در داخل آن، شمع های سوسوزن، نمادهای مذهبی، نقاشی های دیواری بیزانسی و عود سوزان را خواهید دید. نزدیکترین شهر کالامباکا است.

 

کورفو – Corfu

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

کورفو یکی از مقاصد گردشگری یونان، کورفو، در دریای ایونی در سواحل غربی سرزمین اصلی واقع شده است. پایتخت، شهر کورفو، به لطف معماری زیبای ایتالیایی آن، یکی از میراث جهانی یونسکو است – برای چندین قرن توسط ونیزی ها اداره می شد.

 

برای کشف دو قلعه قرن شانزدهمی و لستون طوطی‌دار که در ردیف کافه‌های قدیمی قرار گرفته‌اند، خیابان‌های عاشقانه آن را کاوش کنید. دور از شهر اصلی، این جزیره بسیار زیبا است، با صخره های آهکی ناهموار که در شمال آن به دریا می افتند و در جنوب آن تپه های سبز مخملی.

 

محبوب ترین منطقه ساحلی Paleokastritsa است که در ساحل غربی، حدود 25 کیلومتر از شهر کورفو فاصله دارد.

 

در اینجا، مجموعه‌ای از خلیج‌های عمیق و خمیده را خواهید دید که پناهگاه‌های ماسه‌ای و سنگ‌ریزه‌ای هستند که در دریای آبی شفاف کشیده شده‌اند.

 

کورفو توسط یک فرودگاه و کشتی از ایگومنیتسا و پاترا در سرزمین اصلی یونان خدمات رسانی می شود. در تابستان، کشتی هایی که از آنکونا و ونیز حرکت می کنند نیز در اینجا توقف می کنند.

 

شهر رودس یونان – Rhodes Town

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

رودس که در دریای اژه و نزدیک به ترکیه قرار دارد، بزرگترین جزایر دودکانیز است. پایتخت آن، شهر رودس در فهرست یونسکو، یکی از مقاصد گردشگری یونان است.

 

این مکان توسط یک سیستم استحکامات چشمگیر محصور شده است، از جمله برج‌ها و دروازه‌هایی که توسط شوالیه‌های سنت جان پس از به دست گرفتن کنترل جزیره در قرن چهاردهم ساخته شده‌اند.

 

خیابان‌های سنگ‌فرش شده شهر قدیمی، لذتی را برای گشت و گذار با پای پیاده در می‌آورند. جاذبه های نزدیک شامل شهر ساحلی زیبای لیندوس در دامنه تپه و مارماریس در سواحل ترکیه است که می توانید با قایق های گشت و گذار از آنها دیدن کنید.

 

رودز توسط یک فرودگاه و همچنین کشتی های معمولی از بندر آتن، پیرئوس، خدمات رسانی می کند.

 

دره سامره، جزیره کرت یونان – Samaria Gorge

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

در جزیره کرت، دره ساماریا یکی از جاذبه های اصلی برای دوستداران فضای باز است. طول آن 16 کیلومتر است و در باریک ترین نقطه خود، تنها چهار متر عرض دارد، از اومالوس (1250 متر) در کوه های سفید تا آجیا روملی، در دریای لیبی امتداد دارد.

 

بسته به سطح آمادگی بدنی شما، پنج تا هفت ساعت پیاده روی طول می کشد. در قسمت‌هایی شیب‌دار و صخره‌ای است، بنابراین باید کفش‌های پیاده‌روی خوب بپوشید و آب فراوان حمل کنید.

 

این تنگه در پارک ملی ساماریا قرار دارد و در فهرست آزمایشی یونسکو قرار دارد. در طول تابستان، تورهای سازمان یافته از Chania و Réthymnon حرکت می کنند.

 

زاکینتوس – Zákynthos

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

جزیره زاکینتوس (زانته) که دارای مناظر باشکوهی در بالای و زیر دریا است، یکی دیگر از بهترین مقصدهای گردشگری یونان است. همچنین دسترسی به آن آسان است، با مکانی که فقط 16 کیلومتر از ساحل غربی پلوپونز در دریای ایونی فاصله دارد.

 

دو تا از بزرگ‌ترین نقاط این جزیره جذاب، سواحل سنگ‌ریزه‌ای و ماسه‌ای آن هستند – ساحل کشتی شکسته معروف‌ترین آنهاست – و غارهای دریایی خیره‌کننده مانند غارهای آبی، در نوک شمالی جزیره.

 

در داخل، آب درخشان رنگ آسمان آبی را بر روی دیواره های غار منعکس می کند تا درخششی جادویی ایجاد کند. غارهای آبی تنها یکی از جاذبه های پرآب اطراف این جزیره است. اسنورکلینگ و غواصی عالی نیز وجود دارد.

 

تسالونیکی – Thessaloniki

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

تسالونیکی (سالونیکا) با مشرف به دریای اژه در شمال یونان، دومین شهر بزرگ این کشور پس از آتن است. این شهر که در سال 316 قبل از میلاد تأسیس شد، به دلیل موقعیت نزدیک به بلغارستان و ترکیه، همیشه محل تلاقی فرهنگ ها و مذاهب مختلف بوده است.

 

جاذبه های اصلی دیدنی آن کلیساهای بیزانسی است که در فهرست یونسکو ثبت شده است، اما چندین بنای تاریخی رومی (از جمله طاق پیروزی گالریوس و روتوندا قرن چهارم)، برج سفید قرن پانزدهمی در کنار دریا، و یک موزه عالی بیزانس نیز وجود دارد.

 

نافپلیو – Nafplio

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

نافپلیو که اغلب به عنوان زیباترین شهر یونان شناخته می شود، مقصد محبوب آخر هفته برای آتنی های ثروتمند است.

 

این شهر که در یک شبه جزیره کوچک در ساحل شرقی پلوپونز ساخته شده است، در سال 1828 به اولین پایتخت یونان مدرن تبدیل شد، قبل از اینکه آتن در سال 1834 تصرف کند.

 

قلعه پالامیدی قرن. از جاذبه‌های اطراف می‌توان به تیرینس، تئاتر اپیداوروس، و کورینت باستان اشاره کرد.

 

میکونوس – Mykonos

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

میکونوس پر زرق و برق ترین مقصد جزیره یونان میکونوس است. مرکز فعالیت‌های پس از تاریکی در شهر میکونوس، که به‌خاطر هتل‌های بوتیک شیک، رستوران‌های باکلاس غذاهای دریایی، و مکان‌های اجرای موسیقی زنده مشهور است.

 

جاذبه های دیگر عبارتند از Paraportiani (یک کلیسای سفید رنگ در شهر میکونوس) و سواحل شنی متعدد در امتداد ساحل جنوبی جزیره (هم با اتوبوس و هم با قایق تاکسی از شهر میکونوس استفاده می شود).

 

این جزیره به ویژه در بین افراد مشهور بین المللی محبوب است. میکونوس یک فرودگاه دارد و با کشتی و کاتاماران به بندر آتن، پیرئوس و رافینا متصل است.

 

موزه آکروپولیس، آتن یونان – Acropolis Museum, Athens

 

آشنایی با زیباترین جاذبه های گردشگری یونان (عکس)

 

موزه آکروپولیس یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری آتن است. این سازه که توسط معمار سوئیسی برنارد تشومی طراحی شده است، یک سازه شیشه ای و فولادی فوق مدرن با فضاهای نمایشگاهی سبک و مطبوع است که به طور خاص برای نمایش یافته های باستانی آکروپولیس ساخته شده است.

 

مهم‌ترین چیزهایی که در اینجا باید ببینید عبارتند از Moschophoros (مجسمه مرد جوانی که گوساله‌ای را بر روی شانه‌های خود حمل می‌کند)، Caryatids (مجسمه‌هایی از پیکره‌های زنانه که ارکتیون را بالا نگه داشته‌اند) متعلق به قرن ششم قبل از میلاد، و سنگ‌های مرمر پارتنون بسیار بحث برانگیز.

 

از تراس کافه رستوران موزه، می توانید از مناظر شگفت انگیز آکروپولیس لذت ببرید.