حادثه خونین تروریستی زاهدان محكوم است

هبر معظم انقلاب اسلامی در پی حادثه خونین تروریستی در زاهدان در پیام تسلیتی با اشاره به آلوده بودن دست طراحان سیاسی برخی قدرت‌های مداخله‌گر و دستگاه‌های جاسوسی آنان به ایجاد فتنه و برادركشی میان مسلمانان بر هوشیاری مردم، پیگیری مسوولان و توجه كافی به توطئه دشمنان با حفظ یكپارچگی و وحدت اسلامی و ملی تاكید كردند.

متن پیام رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه‌ خونین تروریستی در زاهدان كه به شهادت جمعی و مجروح شدن جمع بیشتری از ارادتمندان به اهل بیت نبوت در روز شهادت حضرت صدیقه‌ طاهره سلام الله علیها انجامید، موجب تاسف و تاثر و نگرانی فراوان اینجانب گردید.

تعرض به جان مردم مومنی كه برای عبادت خداوند و عرض ارادت به اهل بیت علیهم السلام در خانه‌ خدا گرد آمده‌اند، جنایت بزرگی است كه خداوند مرتكبان و مسببان آن را نخواهد بخشید: «و من یقتل مومنا متعمدا فجزاوه جهنم خالدا فیها و غضب الله علیه».

مباشران این جنایت اگرچه ممكن است بر اثر عصبیت و جهل مرتكب این گناه بزرگ شده باشند؛ لیكن نمی‌توان تردید كرد كه دست طراحان سیاسی برخی قدرت‌های مداخله‌گر و دستگاه‌های جاسوسی آنان نیز به خون بیگناهان این حادثه‌ خونین آلوده است.

ایجاد فتنه و آشوب و برادركشی میان مسلمانان در كشورهای این منطقه و در كشور عزیز ما یكی از هدف‌های همیشگی دشمنان جمهوری اسلامی بوده و تنها با هوشیاری مردم و پیگیری مسوولان می‌توان جلو این خباثت و رذالت سیاسی را گرفت.

دست قدرت‌های مداخله‌گر به خون بیگناهان حادثه تروریستی زاهدان‌ آلوده است

لازم است، مردم مومن و بیدار زاهدان و دیگر شهرها در آن استان و همه جای كشور توجه كافی به توطئه‌ دشمنان داشته باشند و با حفظ یكپارچگی و وحدت اسلامی و ملی، دشمنان ایران و اسلام را ناكام سازند.

لازم است، علما و معتمدان اهل تسنن در آن استان مواضع قاطع خود را در بیزاری از مفسدانی كه به نام دفاع از اهل سنت دست به چنین جنایاتی می‌زنند، بار دیگر صریحا ابراز نموده، مردم را از كید و مكر دشمن آگاه سازند و نیز لازم است علما و متنفذان شیعه همگان را از نیت شوم دشمنان كه ایجاد كینه‌های مذهبی و قومی است مطلع ساخته از واكنش‌های نسنجیده و عصبی جلوگیری نمایند.عصبی

مسئولان و ماموران امنیتی و سیاسی باید با هوشیاری و جدیت از امنیت عموم مردم مسلمان پاسداری نموده، عاملان این جنایت را به پنجه عدالت بسپرند.

اینجانب به خانواده‌های داغدار، همدردی و تسلیت خود را معروض داشته، علو درجات برای شهیدان و شفای عاجل برای مجروحان از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.