عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
تورهای خارجی نوروز 98
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
تورهای خارجی نوروز 98
بلیط هواپیما

ارزیابی مردم از زنان پر حرف !

ارزیابی مردم از زنان پر حرف !
بنا بر تحقیقات  انجام شده مردم در نگاه خود به زندگی افراد متاهل چنانچه احساس کنند زن نقشی قالب در روایط زناشویی داشته و این تسلط را نیز در کلام خود هویدا میسازند ، این سیستم زناشویی را منفی ارزیابی میکنند . در این پژوهش نشان داده شد که چگونه قضاوت های مردم بر اساس باورهای کلیشه ای آنان شکل میپذیرد و هر چند اکثرا ادعای برابری نقش های جنسی هستند لیکن هنوزدنباله رو برتری نقش جنسی مردانه  هستند و در بر خورد با موقعیت هایی که در آن این باور ها و انتظارات عوض میشود آن شرایط را منفی و غیر طبیعی ارزیابی مینمایند.

آنچه ما در جامعه امروزه انتظار داریم نقش مسلط مرد است در همه موارد و از جمله روابط زناشویی و این انتظار نه تنها در کارکردهای مرد بلکه در ویژگی های کلامی او نیز سایه  گستر است و توقعی که از یک مرد معمولا میرود این است که در رفتار کلامی خود نیز از زن بالاتر و مسلط تر جلوه گر باشد. لیکن اگر شاهد مراودات کلامی زوجینی باشیم که در آن زن زیاد تر از مرد صحبت میکند در سلامت کیفیت ارتباطی آنان مشکوک بوده و آنرا مشکل دار پیش بینی میکنیم .

این واقعیتی  که این پژوهش از آن پرده برداشته است به این گونه تکمیل شد که از آزمودنی ها خواسته شد تا به فرایند مکالمه بین یک زن و مرد گوش فرا دهند و در انتها نظر خود را راجع به کیفیت این رابطه زناشویی اعلام دارند . در کلیه مکالماتی که در آن زن نقش مسلط داشته و پر حرف نیز بودند ارزیابی آزمودنی ها از کم و کیف رابطه زناشویی آنها منفی بود . نکته جالب این تحقیق اینکه زمانیکه همان متن مکالمات عوض میشد و این بار مرد نقش مسلط و پر حرف را به عهده میگرفت ارزیابی آزمودنی ها به یکباره مثبت میشد !

 
 

X خرید اینترنتی انواع ساعت مچی زنانه مردانه و ست با بهترین قیمت